Gönderen Konu: LPG CHARGER !!  (Okunma sayısı 28675 defa)

honda2002

LPG CHARGER !!
« : Şubat 23, 2010, 08:59:44 ÖS »
Çok yakın bir arkadaşım Accord 2.4 'üne bugün LPG charger taktırmış ve performansta özellikle ilk kalkışta önemli bir performans artışı hissettiğini söylüyor.
Charger lar hakkında bilginiz var mı ? ARaca zararları, yararları vs.

Benzinli, dizel motorlara takılan modelleri de varmış... Hiç kullanan var mı ???

tricky

Ynt: LPG CHARGER !!
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2010, 01:53:51 ÖÖ »
İlk defa duydum neymıs bu ya??

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2010, 01:58:05 ÖÖ »
Lpg chargerda neymis, ruya olsa gerek. :)

asvtec

« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2010, 05:40:53 ÖS »
Böyle cihazlara pek itibar etmemek gerek

statik

« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2010, 06:16:13 ÖS »
Bi ara tribün mü ne vardı :D %40 performans, %30 ekonomi yaptırıyomuş :D hani nirde :D

honda2002

« Yanıtla #5 : Şubat 24, 2010, 07:41:55 ÖS »
Bi ara tribün mü ne vardı :D %40 performans, %30 ekonomi yaptırıyomuş :D hani nirde :D

Aracı bugün kullandım. daha önce de kullanmışlığım vardı.
Araç kendini bariz öne atıyor.
Sanki motora yükleme yapıyor.
İşin esprisi çiğ atılan yakıtın verimli yanmasını sağlamakmış..

İşe yaradığı açık ancak tüketim değerleri ne olacak asıl onu merak ediyorum.

deniz44

« Yanıtla #6 : Şubat 24, 2010, 08:11:46 ÖS »
İcinde LPG geciyosa charger degil kralıda olsa itibar etmem,yaşasın benzin :)

AL-BAYRAK

« Yanıtla #7 : Şubat 25, 2010, 10:26:21 ÖÖ »
 kullanan arkadaşlar detaylı bilgi verirse daha aydınlatıcı olur.... ne olduğunu iyice öğrenelim bakalımmm

honda2002

« Yanıtla #8 : Şubat 25, 2010, 06:37:38 ÖS »
kullanan arkadaşlar detaylı bilgi verirse daha aydınlatıcı olur.... ne olduğunu iyice öğrenelim bakalımmm

Valla aracı dyno da sokmayı düşünüyoruz. Bakalım 190hp ve 223 NM yi görebilecek miyiz ? Ya da ne kadarını görebileceğiz :)
Ayrıca benzinde de deneyeceğiz.

kacaman

« Yanıtla #9 : Şubat 25, 2010, 06:48:29 ÖS »
evet bu test dyno sonucunu merakla bekliyoruz.

honda2002

« Yanıtla #10 : Şubat 25, 2010, 07:11:37 ÖS »

ben %10 kayba bile razıyım.. Araç ş.içi km de 25-28 civarı yakıyor..

kacaman

« Yanıtla #11 : Şubat 25, 2010, 07:13:04 ÖS »

bu cihazın markasını ve ne anlama geldiğini tam olarak öğrenip burada açıklayabilirsen sevinirim, eğer aracıma lpg takılırsa bizde faydalanmış oluruz.

honda2002

« Yanıtla #12 : Şubat 25, 2010, 07:20:52 ÖS »

bu cihazın markasını ve ne anlama geldiğini tam olarak öğrenip burada açıklayabilirsen sevinirim, eğer aracıma lpg takılırsa bizde faydalanmış oluruz.

Dediğim gibi arkadaşımın aracı.. İlk fırsatta dyno ya sokacağız.. Detayları mutlaka paylaşırım sizlerle de.
%10 kayba bile razıyım.. Aracımın üzerine 6-7 bin tl koyup almayı bile düşünmeye başladım.
Araç özellikle 120 den sonra abartmıyorum sanki hiç durmayacakmışçasına hızlanıyor.

kacaman

« Yanıtla #13 : Şubat 25, 2010, 07:25:00 ÖS »
mükemmel

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #14 : Şubat 25, 2010, 08:02:30 ÖS »
benim aracımda LPG li, LPG charger yada nanocharger ikiside aynı aslında. bendede nanocharger var. uzun süredir kullanıyorum ve memnunum. ilk kalkışta araca güç verdiği bir gerçek. konu ile ilgili biraz araştırma yaparsanız daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

asvtec

« Yanıtla #15 : Şubat 25, 2010, 08:26:44 ÖS »
Arkadaşlar abartmayalım ,bilmeyen turbo dönüşüm yaptırdığınızı zannedecek.Öne atılmalar deparlar... Varsa bunun teknik bilimsel bir açıklaması onu yapın.Bu arada dinometreye sokarken lütfen 2 kare resim almayı da unutmayalım !!!

Dediğim gibi arkadaşımın aracı.. İlk fırsatta dyno ya sokacağız.. Detayları mutlaka paylaşırım sizlerle de.
%10 kayba bile razıyım.. Aracımın üzerine 6-7 bin tl koyup almayı bile düşünmeye başladım.
Araç özellikle 120 den sonra abartmıyorum sanki hiç durmayacakmışçasına hızlanıyor.

deniz44

« Yanıtla #16 : Şubat 25, 2010, 08:36:49 ÖS »
Katılmadan edemiycem :)

Arkadaşlar abartmayalım ,bilmeyen turbo dönüşüm yaptırdığınızı zannedecek.Öne atılmalar deparlar... Varsa bunun teknik bilimsel bir açıklaması onu yapın.Bu arada dinometreye sokarken lütfen 2 kare resim almayı da unutmayalım !!!

honda2002

« Yanıtla #17 : Şubat 25, 2010, 10:19:21 ÖS »
Sürüş zevki artmışsa gerisi teferruat...

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #18 : Şubat 26, 2010, 10:38:01 ÖÖ »

NanoCharger- LpgCharger elektronik bir ürün değildir. Benzin, Lpg ve Dizel araçların manifolt hava emişine, westinghouse’a veya turbo westgate’e parelel olarak bağlanan ve aracınızda hiçbir şekilde orijinal aksamını değiştirmeyen montajı yapılan bir üründür.

Özellikle otomobil(motor) dur-kalk esnasında gaz kelebeği kapandıkça, çalışan motor havayı katar havalandırmasından alır, Ancak oradan gelen hava genleşmiş, 60 derece sıcaklığında kullanılmış, kirli ve yağlı bir havadır, Siz gaz pedalına dokunduğunuz an, gaz kelebeği açılır ve enjektörlerin yakıt püskürtmesinde artma meydana getirir. Manifolt hava filtresinden gelen taze hava ile dolar ve piston vakumlama yapar. Ancak bu hareket ve reaksiyonlar esnasında mili saniyeler içinde yakıt bakımından zengin ve hava bakımından fakir bir karışım oluşur.

NanoCharger dur kalk esnasında motorun pistonlarını taze hava ile besler ve bu sayede yakıtın tamamen yanmasını ve aynı yakıtla daha fazla kilometre yapılmasını, dolayısıyla çekiş gücünün artmasını sağlar.

(Alıntıdır.)

zedrix

« Yanıtla #19 : Şubat 26, 2010, 12:37:28 ÖS »

NanoCharger- LpgCharger elektronik bir ürün değildir. Benzin, Lpg ve Dizel araçların manifolt hava emişine, westinghouse’a veya turbo westgate’e parelel olarak bağlanan ve aracınızda hiçbir şekilde orijinal aksamını değiştirmeyen montajı yapılan bir üründür.

Özellikle otomobil(motor) dur-kalk esnasında gaz kelebeği kapandıkça, çalışan motor havayı katar havalandırmasından alır, Ancak oradan gelen hava genleşmiş, 60 derece sıcaklığında kullanılmış, kirli ve yağlı bir havadır, Siz gaz pedalına dokunduğunuz an, gaz kelebeği açılır ve enjektörlerin yakıt püskürtmesinde artma meydana getirir. Manifolt hava filtresinden gelen taze hava ile dolar ve piston vakumlama yapar. Ancak bu hareket ve reaksiyonlar esnasında mili saniyeler içinde yakıt bakımından zengin ve hava bakımından fakir bir karışım oluşur.

NanoCharger dur kalk esnasında motorun pistonlarını taze hava ile besler ve bu sayede yakıtın tamamen yanmasını ve aynı yakıtla daha fazla kilometre yapılmasını, dolayısıyla çekiş gücünün artmasını sağlar.

(Alıntıdır.)

fıyatı abartı degılse kullanılabılır bır urun gıbı duruyor..

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #20 : Şubat 26, 2010, 12:46:02 ÖS »
ben 170 tl ye taktırdım

kacaman

« Yanıtla #21 : Şubat 26, 2010, 09:00:19 ÖS »
ben 170 tl ye taktırdım
bu cihazın farkını gördünmü
hem performans hem yakıt bakımından.

AL-BAYRAK

« Yanıtla #22 : Şubat 26, 2010, 10:04:24 ÖS »
nerde bulabiliriz ayrıca üst devirlerde faydası var mı pekiii...

kacaman

« Yanıtla #23 : Şubat 26, 2010, 10:13:40 ÖS »
arkadaşlar bu kadar sıkıntıya hiç gerek yok aslında
lpg ve bu cihaz bağlı olan bi aracımızı benzinle ve lpg ile dynoya çıkarsak
sonuçları netlik kazanmaz mı
hayrına böyle bir iyilik yapacak bir site üyemiz yok mu

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #24 : Şubat 27, 2010, 01:19:22 ÖÖ »
bir ara nette satılıyordu ama şimdi rastlanmıyor.geçen gün buldum 100 tl satıyor.adama numaranı ver görüşelim dedim hep toplantıdayım falan filan dedi bende üstüne düşmedim.