Gönderen Konu: LPG bu hafta takıldı, marş basmaktan zorlanıyorum  (Okunma sayısı 8916 defa)

hakacho

LPG bu hafta takıldı, marş basmaktan zorlanıyorum
« : Haziran 19, 2012, 12:48:04 ÖS »
Merhaba. LPG kiti takılalı 1 hafta oldu. Önceden marşı ilk basışımda ve hiç gaza dokunmadan araç çalışırdı. Şimdi ise gaza bassam bile zorlanıyor gıy gıy ötüyor, bir süre sonra baya bir düşük devirden alarak çalışıyor. Araç Honda civic 2000 model 16i es. kit ise atiker safe. Yardımlarınızı bekliyorum.

piscocuk

Ynt: LPG bu hafta takıldı, marş basmaktan zorlanıyorum
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2012, 04:13:53 ÖS »
tam bu konuyu ben açacaktım..bilmiyorum şansmıdır yoksa zamanımı doldu lpg den önce yarım marşta bile araba alıyordu ama son 1 haftadır gıy gıy ötüyordu sabahları ve sonra alıyordu marşı..son 2 gündür ise hemen hemen her marş basışımda gıy gıy yapıyor sonra alıyor araçç..distribütör( yanlış yazmış olabilirim) kapağını söktüm..baktım tırnaklar oksitlenme gibi bişey yapmış..biraz tornavida ile uçlarını temizleyip zımparalamaya çalıştım ama değişen birşey olmadı...yarıdmlarınızı bekliyorum.aracı satılığa çıkarttık arkamızdan küfür ettirmeyelim

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2012, 04:39:04 ÖS »
arkadaşlar şuan yapman gereken ustana gitmen daha bi haftalık olmuş takılalı  bırak garantiyi   her türlü yapması gerekiyo  burdan alcağın fikirler senin yapabilceğin işler deyil bi haftalık lpg git yağpış adamın yakasına

piscocuk

« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2012, 05:39:20 ÖS »
arkadaşlar şuan yapman gereken ustana gitmen daha bi haftalık olmuş takılalı  bırak garantiyi   her türlü yapması gerekiyo  burdan alcağın fikirler senin yapabilceğin işler deyil bi haftalık lpg git yağpış adamın yakasına

araç LPG de çalışmıyor bunu LPG ye bağlamak biraz yanlış olur..bazı parçaların miadı dolmuştur aynı zamanlara denk gelmiştir..bu sorun ateşleme sisteminden kaynaklanıyor...ben gelecek yorumlara göre önce kapak ve bujı kablolarını değiştirmeyi sonra tekrar yapması durumunda distribütörü komple değiştirmeyi düşünüyorum

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #4 : Haziran 19, 2012, 05:55:05 ÖS »

araç LPG de çalışmıyor bunu LPG ye bağlamak biraz yanlış olur..bazı parçaların miadı dolmuştur aynı zamanlara denk gelmiştir..bu sorun ateşleme sisteminden kaynaklanıyor...ben gelecek yorumlara göre önce kapak ve bujı kablolarını değiştirmeyi sonra tekrar yapması durumunda distribütörü komple değiştirmeyi düşünüyorum
senin durumun farklı ama arkadaşın dediği bi haftalık  olmuş takıllalı  daha öncedende  böyle bi sorunu yokmuş acilen taktırdığı yere gitmesi lazım lpg ayarlarındandır

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #5 : Haziran 19, 2012, 05:55:30 ÖS »
Merhaba ;
Aracı gormeden konusmak tam olarak dogru olmayacak ama anlatılanlara gore sorunun bır kac nedenı olabılır.
1.Neden: Lpg enjektorlerı aracı stop ettıgınızde hattakı gazı tutamayıp manıfolta sızdırabılır , bu durumda aracı start ederken benzınle beraber lpg aracta bogulmaya ve gec calısmaya neden olur.
2. Neden : kontak elektırıgının baglantısında bır hata olabılır , aracı stop ettıgınızde lpg enjektorlerının elektırıgı kesılmez ve araca stop ederken bır mıktar gaz manıfolta gıder ve yıne gec calısmaya neden olur.
Sorunu anlamanın kolay yolu aracı benzınde stop edın ve bekledıkten sonra tekrar deneyın.Sorun duzelırse cozum anlattıklarımdan ıbarettır.Selamlar...

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #6 : Haziran 19, 2012, 06:04:13 ÖS »
Merhaba ;
Aracı gormeden konusmak tam olarak dogru olmayacak ama anlatılanlara gore sorunun bır kac nedenı olabılır.
1.Neden: Lpg enjektorlerı aracı stop ettıgınızde hattakı gazı tutamayıp manıfolta sızdırabılır , bu durumda aracı start ederken benzınle beraber lpg aracta bogulmaya ve gec calısmaya neden olur.
2. Neden : kontak elektırıgının baglantısında bır hata olabılır , aracı stop ettıgınızde lpg enjektorlerının elektırıgı kesılmez ve araca stop ederken bır mıktar gaz manıfolta gıder ve yıne gec calısmaya neden olur.
Sorunu anlamanın kolay yolu aracı benzınde stop edın ve bekledıkten sonra tekrar deneyın.Sorun duzelırse cozum anlattıklarımdan ıbarettır.Selamlar...
doğru sölüyon araçı benzine alıp denemesi lazım asıl sorun ortaya çıkar  bilgi için saol

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #7 : Haziran 19, 2012, 06:09:36 ÖS »
allah kimseyi şu lpgye muhtaç etmesin  zamanında neler çektim  neler ilalah ettim töbe ettim bi daha lpgli araç kullanmıcam diye aman ctyme  nazar deymesin

gecetilkisi

« Yanıtla #8 : Haziran 19, 2012, 07:45:48 ÖS »
masallah deyim ben o zaman  atikerin aynı sistemi var. montaj önemli lpg de

piscocuk

« Yanıtla #9 : Haziran 19, 2012, 10:19:26 ÖS »
Soylediginiz olayi deniyorum 15-20 km oldu benzinde kullandim eve geldim sabah deniyecegim...bence benimki atesleme sisteminden ama hayirlisi

kacaman

« Yanıtla #10 : Haziran 19, 2012, 10:23:10 ÖS »
enjektörlerde lpg kaldığı için zor çalışıyordur, ayarını iyice açmış usta, arıza ışığı yakmasın diye genelde böyle yapıyor ustalar fakir karışımdan dolayı lamba yakıyor genelde araçlar, yeniden ayarlarına baktırt, yada araban sabah ilk çalışırken yapıyordur, arabanı akşam kapatmadan önce benzine alarak stop et, sabah benzinde çalıştıktan sonra lpg ye kendin almayı dene bakalım nasıl olacak

piscocuk

« Yanıtla #11 : Haziran 20, 2012, 07:24:40 ÖÖ »
enjektörlerde lpg kaldığı için zor çalışıyordur, ayarını iyice açmış usta, arıza ışığı yakmasın diye genelde böyle yapıyor ustalar fakir karışımdan dolayı lamba yakıyor genelde araçlar, yeniden ayarlarına baktırt, yada araban sabah ilk çalışırken yapıyordur, arabanı akşam kapatmadan önce benzine alarak stop et, sabah benzinde çalıştıktan sonra lpg ye kendin almayı dene bakalım nasıl olacak

dün yaklaşık 20 km benzinde kullandım lpg yi kapatmıştım..bir yere uğradım stop ettim çalıştırdım sorun olmadan çalıştı.sonra eve gittim sabah yine aynı şekilde tek marşla aldı..sanırım dediğiniz gibi lpg ayarından yada enjektörlerde sızdırma var..montaj yaptırdığım servis iş başı yapsın arayıp sorunu onlarada anlatmayı düşünüyorum bakalım ne olacak

piscocuk

« Yanıtla #12 : Haziran 20, 2012, 09:51:15 ÖÖ »
bu akşam 4-5 gibi orada olacağım.aradım durumu anlattım gelin bakalım dediler..sonuç ve gelişmeleri sizinle paylaşırım arkadaşlar

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #13 : Haziran 20, 2012, 10:49:45 ÖÖ »
Sonucu paylasalım

piscocuk

« Yanıtla #14 : Haziran 20, 2012, 03:41:47 ÖS »
Servise geldim mukemmel bir karsilama sagolsunlar hemen sorun tespiti yapildi...regulatorde kacak varmis simdi motorun sogumasi bekleniyor sonrasinda garantiden regulatoru degistirip beni gondericekler...islem bittikten sonra sorun varmi yokmu yine buradan yazarim..

kacaman

« Yanıtla #15 : Haziran 20, 2012, 03:43:07 ÖS »
sorunun giderilip giderilmediğini yarın sabah anlarız değil mi :D

piscocuk

« Yanıtla #16 : Haziran 20, 2012, 05:21:07 ÖS »
Montaj bitti bikackez denedim hersey duzgun...net sonuc yarin sabah belli olur..ustanin soyledigi sorun cozuldu net sonuc sabaha :-)

just4scream

« Yanıtla #17 : Haziran 21, 2012, 01:27:08 ÖÖ »
 bu geç sorunu bendede oluyor bazen ama haftada bir felan acaba aynı sorun mudur ?

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #18 : Haziran 21, 2012, 04:12:13 ÖÖ »
Gaz sızıntı teshısımız dogru cıktı ama sızıntıya regulatorun neden olması ılgınc ; BRC genısus 1.200 lerde bu tıp bır sorun yoktur. Gecmıs olsun...

piscocuk

« Yanıtla #19 : Haziran 21, 2012, 08:25:34 ÖÖ »
Gaz sızıntı teshısımız dogru cıktı ama sızıntıya regulatorun neden olması ılgınc ; BRC genısus 1.200 lerde bu tıp bır sorun yoktur. Gecmıs olsun...

evet sorun düzeldi sabah araç tek marşta çalıştı.lpg kitim atiker.saolsunlar sorunu tespit edip parçayı garantiden değiştirdiler.ilk kez bir arıza için bir yere gittim ve yok kullanıcı hatası yok sen böyle yapmışsın aman bukadar kısa sürede olurmu giibi can sıkıcı moral bozucu şeyler duymadım..aldıkları paralar helal hoş olsun

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #20 : Haziran 21, 2012, 09:09:37 ÖÖ »
Hımmm atıkerse olur.regulatorlerı genelde vakum cıkısından gaz sızdırıyor ve bu soruna neden oluyor.
Bu arada garantıden ıslem yapmalarına bu kadar sevınmenı anlamadım, sonucta garantılı bır urun ve ayıplı bır mal var, mecbur degıstırecekler.Aslında sevınılecek bır durum yok(bence) ama lpg fırmaları bu tıp ıslemlerde 40 dereden 40 su getırıp hatayı hıc kendılerınde aramadıkları ıcın sevınmenızı anlayabılıyorum.Gecmıs olsun.

piscocuk

« Yanıtla #21 : Haziran 21, 2012, 10:29:48 ÖÖ »
sevindiğim konu tamamen bu zaten..sadece lpg için değil..nekadar garantili bir ürün olursa olsun ve ürün ne olursa olsun sanki değişecek parçanın parasını kendi maaşından ödüyormuşcasına yapılan tripler sorunun kullanıcı hatasına bağlanması insanı bezdiriyor...ilk kez bir üründe böyle bişey yaşadığım için sevindim..bugüne kadar ne garantili ürünler götürdüm başıma neler geldi

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #22 : Haziran 22, 2012, 09:47:01 ÖÖ »
Sayın ASVTEC19, acaba bu saydınız sebepler karbüratörlü araç için de geçerli midir. Benim de aracım aynı şekilde sıcakken lpg'de geç alıyor, halbuki benzinde hiç böyle bir sorun yok. Aracım 94 civic el ot.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #23 : Haziran 22, 2012, 12:38:26 ÖS »
Karburatorlu sıstemler ıle Sıralı gaz sıstemlerı farklı yapıdakı lpg sıstemlerı.Sızın aracınızdakı gec calısmanın nedenlerı cok farklı sebeblerden olabılır.Iyı bır Usta'ya gıtmenızı tavsıye ederım.Selamlar...

canercaner0303

« Yanıtla #24 : Temmuz 07, 2012, 08:02:54 ÖS »
Bende bu gün itibari ile lpg haltına bulaştım Antakyadan kalktım Adanaya gittim saglam olsun diye bi sorun yok gibi görünüyordu ama aracın geç marş aldığını fark ettim aracım 2011, stop ettikten sonra hemen çalıştırınca alıyor sıkıntı yok ama lpg ışıkları tamamen söndükten sonra tahmini 2 dk sonra zor çalışıyor şimdi ben ne yapayım 200km adanaya gerimi gideyim yoksa burda bi servis halledermi?