Gönderen Konu: LPG BAKIM ZAMANI VE AYARI  (Okunma sayısı 8091 defa)

kuzey oto

LPG BAKIM ZAMANI VE AYARI
« : Nisan 22, 2013, 03:30:42 ÖS »
.
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2013, 11:27:54 ÖÖ Gönderen: ASVTEC19 »

kuzey oto

Ynt: LPG BAKIM ZAMANI VE AYARI
« Yanıtla #1 : Nisan 22, 2013, 04:14:50 ÖS »
SIKINTI VE PROBLEMLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Nisan 22, 2013, 05:52:16 ÖS »
Lpg montajında hangi kitleri uyguluyorsunuz,brc ve atiker arasındayım.Önümüzdeki ay taktırmayı düşünüyorum nasipse.Gönlüm brc den yana beni düşündüren 600tl fark :)

kuzey oto

« Yanıtla #3 : Nisan 22, 2013, 06:17:56 ÖS »
aracın 1.6 ies bilgilerine göre ............. sorunsuz uyum sağlar %100 garanti veririm bu güne kadar bağladığım hiç bir araçta sıkıntı yaşamadım yakınsan daha detaylı bilgilendiririm.
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2013, 11:26:09 ÖÖ Gönderen: ASVTEC19 »

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2013, 11:23:47 ÖÖ »
Sayın Kuzey Oto ;

Diğer konuda yazdığınız yazıyı düzelterek ticari amaçlı yazı yazmamanız yönünde uyarıda bulunmuştum.Lütfen dikkate alınız. Paylaşımlarımızı ticari amaçlı olmaktan ziyade teknik konularda yapmanızı önereceğim.Aksi halde konunuzu kilitleyeceğim.
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2013, 11:27:30 ÖÖ Gönderen: ASVTEC19 »

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2013, 12:20:34 ÖS »
Bir de sizin fikrinizi alayım,

Aracım 94 model karbüratörlü civic. Öncelikle ne kadar süre aralığında kaç km benzinde kullanım tavsiye edersiniz?

Karbüratörlü araçları hiç benzinde kullanmasak benzin pompası-benzin hortumu- karbüratörde kurum bağlama gibi muhtemel bütün sorunları hesap etsek yaklaşık ne kadar bir masraf çıkarır?

kuzey oto

« Yanıtla #6 : Nisan 24, 2013, 01:53:56 ÖS »
Haftada birgün benzinde kullanın yaklaşık 10 dakika karbüratörün kurumasını engellersin benzin motoru hariç hortumlar,karbüratör revizyonu,boğaz temizliği 100 lira civarı benzin motarı bozuksa takmasıyla 75 tl civarı
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2013, 01:59:16 ÖS Gönderen: kuzey oto »

civic_dream

« Yanıtla #7 : Nisan 24, 2013, 01:56:03 ÖS »
haftada birgün kullanılması tüm LPG li araçlar için geçerli mi ilk çalışırken benzinde çalışıyor o yeterli olmaz mı ?
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2013, 01:57:43 ÖS Gönderen: civic_dream »

kuzey oto

« Yanıtla #8 : Nisan 24, 2013, 02:03:08 ÖS »
Sayın Kuzey Oto ;

Diğer konuda yazdığınız yazıyı düzelterek ticari amaçlı yazı yazmamanız yönünde uyarıda bulunmuştum.Lütfen dikkate alınız. Paylaşımlarımızı ticari amaçlı olmaktan ziyade teknik konularda yapmanızı önereceğim.Aksi halde konunuzu kilitleyeceğim.
Başkan soruya cevap verdim daha iyi kontrol yaparım

kuzey oto

« Yanıtla #9 : Nisan 24, 2013, 02:05:28 ÖS »
haftada birgün kullanılması tüm LPG li araçlar için geçerli mi ilk çalışırken benzinde çalışıyor o yeterli olmaz mı ?
Hayır sıralılar zaten otomatik yapıyor teknoktalı araçlardada gerek yok sadece karbüratörlü araçlar için geçerli

civic_dream

« Yanıtla #10 : Nisan 24, 2013, 02:33:28 ÖS »
Hayır sıralılar zaten otomatik yapıyor teknoktalı araçlardada gerek yok sadece karbüratörlü araçlar için geçerli

teşekkür ederim cevap için.

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #11 : Nisan 24, 2013, 03:38:58 ÖS »
Benzin motoru dediğiniz benzin pompası oluyor değil mi?

kuzey oto

« Yanıtla #12 : Nisan 24, 2013, 09:54:51 ÖS »

teşekkür ederim cevap için.

Rica ederim

ultrakif

« Yanıtla #13 : Nisan 24, 2013, 09:56:37 ÖS »
merhaba aracım 97 1.4 is atiker taktırdık sımdıye kadar bı sıkıntı yasamamıstım 3 bin km felen oldu takılalı sabahları tek marşda alan araç sımdılerde ılk marta calısmayabılıyor yardımcı olursanız sevnırım

antalya_Fatih

« Yanıtla #14 : Nisan 24, 2013, 10:25:04 ÖS »
merhaba kuzey oto. ben daha önce istanbuldaydım oralarda lpg ustası konusunda sıkıntımız olmuyordu. mesela görev icabı doğuya gittim ve benim durumumda da olan forumda arkadaşlar vardır. doğuda usta bulmak zor diyelimki donanımsal olarak lpg tamirini yaptırdık ama ayar konusunda güvenmiyorum. Hele ki bende zavoli sıralı sistem lpg var servisini bulmak doğuda çok zor. Mesela bu ayarları kendimiz yapmamız için program ve ara kabloyu bulsak sizde ayar konusunda yapılacaklar konusunda yardımcı olurmusunuz. ve bu kablo ve yazılım nerde bulunur.

kuzey oto

« Yanıtla #15 : Nisan 25, 2013, 08:43:27 ÖÖ »
merhaba aracım 97 1.4 is atiker taktırdık sımdıye kadar bı sıkıntı yasamamıstım 3 bin km felen oldu takılalı sabahları tek marşda alan araç sımdılerde ılk marta calısmayabılıyor yardımcı olursanız sevnırım

ilk akla gelen ateşlemeyle ilgili olabilir bujilerin değişmediyse bujileri değiştir ilk çalışma anı benzinde olduğu için gazla ilgili yapacağı tek sıkıntı araca stop halindeyken gaz salma yaparsa yapar dediğin sıkıntıyı aracında su eksilmesi varsa contada yanmış olabilir sabah marşa basmadan bujiler ıslakmı diyede kontrol et veya ettir.

kuzey oto

« Yanıtla #16 : Nisan 25, 2013, 11:11:02 ÖÖ »
merhaba kuzey oto. ben daha önce istanbuldaydım oralarda lpg ustası konusunda sıkıntımız olmuyordu. mesela görev icabı doğuya gittim ve benim durumumda da olan forumda arkadaşlar vardır. doğuda usta bulmak zor diyelimki donanımsal olarak lpg tamirini yaptırdık ama ayar konusunda güvenmiyorum. Hele ki bende zavoli sıralı sistem lpg var servisini bulmak doğuda çok zor. Mesela bu ayarları kendimiz yapmamız için program ve ara kabloyu bulsak sizde ayar konusunda yapılacaklar konusunda yardımcı olurmusunuz. ve bu kablo ve yazılım nerde bulunur.
cd ve kablosu bulmak çok kolay bişey değil ama bence o kadar masraf edeceğine orada zavoli ayar yapan birini bul otomatik kalibrasyon attır yeterli olur ama illa kablo ve cd istiyorsan fiyat araştırıyım yaklaşık cd 50-60 kablosuda 150 civarı falandı face adresim var oradanda iletişime geçe bilirsin

kuzey oto

« Yanıtla #17 : Nisan 25, 2013, 01:12:36 ÖS »
Benzin motoru dediğiniz benzin pompası oluyor değil mi?

evet

antalya_Fatih

« Yanıtla #18 : Nisan 25, 2013, 02:28:22 ÖS »
Kuzey oto internette kabloyu 50 TL gibi fiyata satıyorlar. Cd'ye de yardımcı oluruz diyor. önemli olan kurulumu yaptıktan sonrası yani program nasıl işler girilecek degerler nelerdir gibi. ayrıca LPG bujileri hakkında ne dşünüyorsunuz.

kuzey oto

« Yanıtla #19 : Nisan 26, 2013, 07:12:28 ÖÖ »
Kuzey oto internette kabloyu 50 TL gibi fiyata satıyorlar. Cd'ye de yardımcı oluruz diyor. önemli olan kurulumu yaptıktan sonrası yani program nasıl işler girilecek degerler nelerdir gibi. ayrıca LPG bujileri hakkında ne dşünüyorsunuz.
50 tl lik kabloyla 3 kere bağlanırsın neyse sen bağlan ben ayarda yardımcı olurum.bujileride orjinali neyse onu kullan çok çin malı var çok yanıltıyor
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2013, 07:16:03 ÖÖ Gönderen: kuzey oto »

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #20 : Nisan 26, 2013, 07:08:36 ÖS »
Sayın kuzey oto aracı ilk çalıştırdığımda ağır bir benzin kokusu oluşuyor.Araç lpgye geçiyor koku devam ediyor.Bunun sebebi nedir.Teşekkürler.

kuzey oto

« Yanıtla #21 : Nisan 27, 2013, 08:06:55 ÖS »
Aracınızın benzin sistemi kontrol ettirmen gerek benzin enjektörlerinden geliyor olabilir nekadar süre sonra koku gidiyor

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #22 : Nisan 27, 2013, 09:00:26 ÖS »
bazen koku çabuk gidiyor.Bazen 15-20 dk sürüyor.

kuzey oto

« Yanıtla #23 : Nisan 27, 2013, 10:47:11 ÖS »
bazen koku çabuk gidiyor.Bazen 15-20 dk sürüyor.

Önden geliyorsa enjektörlerden veya benzin hortumları arkadan geliyorsa şamandıra contasından olabilir

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #24 : Nisan 28, 2013, 04:42:30 ÖS »
büyük ihtimal arkadan geliyor LPG ile ilişkisi var mı sizce.