Gönderen Konu: Lovato Sıralı Sistem LPG Enjektör Temizliği  (Okunma sayısı 2412 defa)

locked

Lovato Sıralı Sistem LPG Enjektör Temizliği
« : Mart 08, 2014, 09:14:37 ÖS »
Sevgili arkadaşlar merhaba, daha önce bu konu başlığı açıldı mı bilemiyorum, açıldıysa kusara bakmayın, ancak bir sorum olacak.

Lovato Sıralı Sistem LPG'de enjektör temizliği yapılıyor mu ? Zira 2005 model Civic Vtec II LS model aracımda, motorda az da olsa titreme var, bu aralar da sık sık motor arıza lambası yanmakta. Ustama sibap ayarlarını yapmasını söyledim, ancak birlikte motoru açtığımızda kontrollerde subap ayarına gerek olmadığını, ayarların gayet güzel olduğunu söyledi. Bujileri de değiştirdim, ancak motor biraz gürültülü ve sarsıntılı çalışıyor, bunu da enjekterlörden kaynaklandığını düşünmeye başladım, yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

jvega

Ynt: Lovato Sıralı Sistem LPG Enjektör Temizliği
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2014, 08:36:31 ÖÖ »
Geçmiş olsun. Benim aracımda da Prins LPG kiti var. Würth LPG katkısı kullandım. LPG den kaynaklanan kurumu söküp enjektörleri temizliyor ve yağlama yapıyor. Bende iki ay önce kullandım motor sesi yarı yarıya azaldı. Belki işinize yarayabilir.

http://www.wurth.com.tr/images/katalog/pdf/14_0472.pdf

locked

« Yanıtla #2 : Mart 09, 2014, 12:42:09 ÖS »
Deneyelim bakalım, umarım sonuç verir. Bu arada enjektörleri temizleyen ve test eden makinelerde varmış.

jvega

« Yanıtla #3 : Mart 09, 2014, 08:54:31 ÖS »
Deneyelim bakalım, umarım sonuç verir. Bu arada enjektörleri temizleyen ve test eden makinelerde varmış.

Bir kutusunu bir depo benzine katıyorsunuz ve etki etmesi için belli bir km benzinde gidiyorsunuz. 200-250 km kadar.
« Son Düzenleme: Mart 09, 2014, 08:56:45 ÖS Gönderen: jvega »