Gönderen Konu: Lavato ve Vogaz hakkında acil yardım!!!(2004 vtec2)  (Okunma sayısı 12355 defa)

ahmetkartal

Lavato ve Vogaz hakkında acil yardım!!!(2004 vtec2)
« : Nisan 09, 2011, 03:59:51 ÖS »
arkadaşlar bugun sanayide lpg dönüşümü için araştırma yaparken bi yer tanıdık çıktı ve bana vogaz takalım dedi ben hiç duymamıstım bu markayı.o yüzden bilirlere ve kullanıcılara sormak istiyorum.Vogaz için verdikleri fiyat 1100 tl
Birde lavato baktım bu ürünede çok ii dediler bu iki ürün arasındaki farklar artı ve eksileri nelerdir?
araç 2004 Vtec 2

kayaci26

Ynt: Lavato ve Vogaz hakkında acil yardım!!!(2004 vtec2)
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2011, 09:18:11 ÖS »
vogaz = voltran   hiç ama hiç tavsye edemeyeceğim bir ürün...

lavato italyan işi... kullannalar memnun... rakam da uygun siz bilirsiniz ama biraz daha araştırın derim... ayrıca LPG dönüşüm olayı tanıdıkla falan değil bizzat yetkli bayi - servis ile halledilmeli . . .

tanıdık-eş dost bu konuda ehildir ama, yapılan işin arkasında üretici veya ithalatçı firma desteği istiyorsanız YETKİLİ SERVİS i tercih etmelisiniz....  yetkili servis tanıdık ise sıkıntı yok tabi :)

Mustafa3602

« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2011, 09:26:57 ÖS »
hocam vogaz mogaz bırakın bu işleri ,dost kazığı yeme kendin araştır ki pişman olmayasın bence lavato taktır ben bikere enjeksiyonlu motora bikerede karbüratörlüye taktırdım hiç bir sorun yaşamadım.lavato candan mühendislik bu işte yıllardır üstün başarı sağlam işçilik müşteri memnuniyeti. bide burayı araştır ama lavato takdır bence.

ahmetkartal

« Yanıtla #3 : Nisan 09, 2011, 11:23:15 ÖS »
vogaz = voltran   hiç ama hiç tavsye edemeyeceğim bir ürün...

lavato italyan işi... kullannalar memnun... rakam da uygun siz bilirsiniz ama biraz daha araştırın derim... ayrıca LPG dönüşüm olayı tanıdıkla falan değil bizzat yetkli bayi - servis ile halledilmeli . . .

tanıdık-eş dost bu konuda ehildir ama, yapılan işin arkasında üretici veya ithalatçı firma desteği istiyorsanız YETKİLİ SERVİS i tercih etmelisiniz....  yetkili servis tanıdık ise sıkıntı yok tabi :)
yetkili servis hocam ama eşin dostun yetkili servis olmasıda yetmez ürünün kalitesi ortada ise.bende duymadım hiç kimseden bu ürünü ama araştırmakta fayda var diyerek sitede bilen arkadaşlara sormayı istedim.benimde pek gönlüm yoktu ztn.yardımlarınız için çok teşkkür ederim Lavato taktırcam en azından herkes için bilindik bi marka ve tavsiye gören bi ürün.

ahmetkartal

« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2011, 11:25:39 ÖS »
hocam vogaz mogaz bırakın bu işleri ,dost kazığı yeme kendin araştır ki pişman olmayasın bence lavato taktır ben bikere enjeksiyonlu motora bikerede karbüratörlüye taktırdım hiç bir sorun yaşamadım.lavato candan mühendislik bu işte yıllardır üstün başarı sağlam işçilik müşteri memnuniyeti. bide burayı araştır ama lavato takdır bence.
tavsiye için teşekkür ederim hocam.bu söyledikleriniz güzel oldu.ztn bi kıvılcım gerekti vazgeçmem için :D

Mustafa3602

« Yanıtla #5 : Nisan 09, 2011, 11:31:08 ÖS »
tavsiye için teşekkür ederim hocam.bu söyledikleriniz güzel oldu.ztn bi kıvılcım gerekti vazgeçmem için :D
hocam taktırcağan yer çok önemliiii altını çiziyorum. malı rezilde vezirde eden yerler var lavato düşünüyosan istanbuldaysan candan mühendislik avrupa anadolu yakası fark etmez 93 ten beri bu işi yapıyorlar. şubeleri çok netten araştır hangisi yakınsa git taktır. iyi geceler.

ilker öztürk

« Yanıtla #6 : Nisan 10, 2011, 08:19:56 ÖÖ »
Eğer vogaz = voltran ise aman diyeyim  ,ben daha önce bu voltrandan  cok cektim ,arabanı seviyorsan psikolojinin bozulmasını istemiyorsan ,bence sakın bu markayı kullanma

ahmetkartal

« Yanıtla #7 : Nisan 10, 2011, 09:25:32 ÖÖ »
saolasın ilker hocam istemiorum artık ztn :)

maribal

« Yanıtla #8 : Nisan 11, 2011, 10:28:24 ÖS »
2001 vtech aracıma yaklaşık 2 yıl önce vogas sıralı sistem lpg kiti taktırdım.30 bin km dir kullanıyorum hiçbir şikayetim olmadı hiç sorun yaşamadım inşallah bundan sonrada yaşamam.fakat taktırdığım yer lavato sisteme dönüş yapmış buda beni rahatsız etti senin tavsiye veren arkadaşın dudullu'da mı yoksa ?

23korg23

« Yanıtla #9 : Nisan 14, 2011, 11:26:18 ÖÖ »
benim bildiğim kadarıyla vogas plus piyasadaki normal lgp eculerinden faklı olarak iki kanallı çalışıyor yani bi kanal sürekli aracın verilerini takip ederken diğer kanal lpg yi işliyor kısacası adamların kullandığı sistem kimsede yok fakat artısı eksisi nedir bilemiyorum.. takacak kişi güvenilir birisi ise garanti isteyin gerçi vazgectim demişsiniz ama yinede önerilerimi sıralayayım.. enjektörlerini sorun hangi enjektörü kullanıyor? ayrıca arıza ışığı konusunda teminat isteyin

23korg23

« Yanıtla #10 : Nisan 14, 2011, 11:40:57 ÖÖ »
Ne farkı var sorunuz icin bu forumda baska bir topikte verdigim cevabı tekrarlıyorum aynen su sekilde;

Piyasada yaygın 3 çeşit yazılım var, Forum kurallarından da öte, etik kurallar gereği KİT ismi zikretmeyeceğim;

1.İtalyan yazılımlar (İtalyanlar çoğunlukla olarak 2 italyan firmasından biri tarafından üretilen yazılımı kullanıyorlar) Bu yazılımı taşıyan Eculer genelde italyan yapımı kitlerde kullanılıyor, alanlar ve satanlar italyan ürünü olduğunu açıkça söylüyorlar. Sistemler genelde kaliteli ve yüksek fiyata satılıyor.

2.Polonya veya eski doğu bloku ülkelerde üretilen sistemler. Bunlar piyasada , ithal sistem, avrupa yazılım vs şeklinde genelde ülke ismi pek kullanılmadan satılıyor. Bu onların kalitesiz olması anlamına gelimiyor zira bir kısmı italyan yazılımların benzerini kullanıyorlar.

3.Yerli sistemler. Burada %100 yerli yazılım ve sistem senelerdir sadece üçyıldız tarafından üretiliyor. Bunun dışında melez sistemler var. Tüm kit içeriği yazılım hariç yerli olabiliyor. Ancak bu sistemkerde yazılımlar üçyıldız haricinde polonya, doğu bloku ya da italyan kaynaklıdır. En çok kullanılan yazılımlar bir italyan firmasına ve Polonya firmalarına aittir. Bu melez ürünlerin bir çoğu nisbeten ekonomik fiyatlı olan bazı yabancı kitlerle aynı ECU ve yazılımı kullanmaktadır.

Bu sistemler, insanların ekonomik gücü, aracın uyumluluğu veya atölyenin yönlendirmesi ile belli oranlarda tercih ediliyor ve montajı yapılıyor. Hepsinde belli sınırlar arasında ekonomi yakalamak mümkündür.. Ancak takdir edersiniz ki bunların en yenileri dahi birkaç sene önceki mikrodenetleici ve yazılım teknolojisi ile üretilmiştir.
Bilgisayarınızın ne kadar çabuk demode olduğunu biliyorsunuz. Durmadan yeni işlemci, daha yüksek kapasiteli depolama aygıtları gibi ürünler çıkıyor ve 1-2 senede elinizdeki cihaz yeni programlar için yavaş kalmaya başlıyor.. Bu hepimizin iyi bildiği ve kabullendiği bir gerçek.

VogasPlus bundan önce kullanılmamış ve yeni teknoloji ürünü modern bir donanıma sahiptir. Bu sayede aracı çok iyi dinleyen bir yazılımı vardır. Çünkü donanımı bu komplike yazılımı taşıyacak derecede güçlüdür. Bu sayede daha önce belki düşünülmüş ama donanımın yetersizliği sebebi ile uygulanamamış özel hesaplama algoritmaları içerir. DUAL dir çünkü aynı anda 2 işi yapabilir.. Normal ecu donanımlarından farklı olarak Dual sıralı sistemin özelliği Benzin sinyallerinin dinlenmesini ve LPG sinyallerinin jenere edilmesini ayrı kaynaklarla yapabilmesidir yani sıralı gerçekleşen iki ayrı olayı aynı anda ayrı ayrı takip eder.. Bu sayede enjeksiyon Aralıklarında boş zamanı bile kalır, kazandığı zaman içinde her türlü işlemi virgülden sonraki uzun basamaklara kadar yapar ve net sonuçlarla motoru çalıştırır, hızı ve bu sayede elde ettiği extra zamanı sayesinde hesap yaparken sonraki enjeksiyon palsine yetişme telaşı yoktur.
Ekonomi anlamında en kaliteli bilinen sıralı sistemlerin sadece en iyi ayarlarında ve en bakımlı zamanlarında yakalayabileceği rakamları basit bir ayarla yakalar ve bunu muhafaza eder. En güzeli siz istemedikten sonra ilk çalıştırmadaki yakıt geçişi haricinde asla benzin harcamaz. (bu bazı sıralı sistemlerde siz istemeseniz dahi oluşan bir durumdur)
TÜRK İNSANININ LPG YE EKONOMİk SEBEPLERDEN DOLAYI ÖNEM VERMESİNDEN ÖTÜRÜ, EN BÜYÜK GETİRİYİ EXTRA EKONOMİ İDDİASININ SAĞLAYACAĞINI BİLMEMİZE RAĞMEN BİZ BU İDDİAYI MEDYADAKİ (tv,Radyo) YÜKSEK BÜTÇELİ LANSMAN PRODÜKSYONLARINDA KULLANMADIK. BİZ ÖZELLİKLE YÜKSEK MODELLİ YENİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ ARAÇLARIN VOGASPLUS İLE EN İYİ LPG UYUMUNU SAĞLAYACAĞINI HESAPLADIK VE BAĞIMSIZ TESTLERDE DE BUNUN DOĞRULANDIĞINI GÖRDÜK. AYRICA GEREK İHRACAT, GEREKSE İÇ PİYASA GERİ DÖNÜŞLERİMİZ BUNU DOĞRULAR NİTELİKTEDİR. BU UYUM DE ŞÜPHESİz ÜST DÜZEYDE EKONOMİYİ YANINDA GETİRMEKTEDİR.

Vogas'ın özel bir versiyonu, Almanya şubemizde FSI motorlara uygulanmaktadır. (http://www.voltran.de/19.html) Türkiyede de bayi eğitimleri sonrası bu mümkün olacaktır. Tabi bu aşamaya ulaşmak için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor. Burada ürünün teknolojik seviyesinin anlaşıldığını umuyoruz.

alıntıdır...

23korg23

« Yanıtla #11 : Nisan 14, 2011, 11:50:47 ÖÖ »
Enjektörlerimiz italyada yapılıyor. Yerli rail tipi enjektorlerle de iyi neticeler alınabilir zira artık Fiyatından ödün veren firmalar bunu yerli rail tipi enjektör kullanarak yapıyor ve Türkiye yavaş yavaş enjektör yapmayı öğreniyor...
Olcumleri Voltran Sıralı sistem ve Voltran enjektor uzerinde değil de, Vogas Plus ile yapınız.. Ayrıca Vogas Plus 'in farki her aracta hissedilmez. Sıralı kitlerin zorlandığı nisbeten üst model ve bazı motorlarda getirdiğ fark daha bariz olmaktadır.. 2000 altı eski tip sıralı motorlarda zaten VogasPlus yerine ucuz kit de tercih edebilirsiniz.. Kaybınız çok fazla olmayacaktır..

Vogas Plus'ın farkını anlamak icin yaklasik 25 adet ithal ve pahali italyan sistem montajlı aracın, (ana bayi musterilerimizin ve alt bayilerimizin sagladığı araclar) sistemlerini sökerek Vogas Plus ile değiştirdik.. Depo başına %10-15 (çok özel 2 örnekte %20 ama bunu örnekleme almadık) menzil farkı elde ettik. Birkac örnekte menzilde sadece %5 artis oluşmamasına rağmen daha önce hiçbir şekilde performans alınamayan (klima vs açıkken sorunları olan araçlar) bu araçlarda performans benzinden hicbir sekilde fark edilmeyecek hale geldi (HONDA CRV ve HONDA LEGEND).

Yakıt ekonomisi anlamında herhangibir kite göre minimum %5 maksimum %15 avantaj elde edebiliyoruz. Ama bunu sorulduğu zaman söylüyorum zira gerçekten rekabeti bu kozu kullanarak yapmanın etik olmayacağını düşünmekteyim.. Piyasada bu konuda boş ve yalan söylemler dolu... kahvehanelerde, (cafelerde) toplu sohbet yapılan yerlerde dilin kemiğinin olmadığını çok gördüm.. Bu sebeple ve ayrıca bu tür iddia ile çıkanları çok eleştirdiğimiz için kendimiz reklam kampanyalarımız dahil buna girmedik.. Elimizdeki neyse onu anlatıyoruz. Yani Dual Sıralı Sistemi....
Piyasaya OEM mal veren ünlü bir firmanın reklamlarında , basılı materyallerinde 2 senedir hep 12,5 kuruş yakıt yaktığı iddia ediliyor.. İşin ilginci LPG 2 TL ye tırmandığında da , 1,55 olduğunda da hep 12,5 iddiası ile çıktılar.. Biz kendimizi bu duruma düşürmek, bel altı çalışmak istemiyoruz....

carousal

« Yanıtla #12 : Nisan 16, 2011, 12:11:57 ÖÖ »
Macera yaşamak istiyorsan Vogaz'ı taktırır, ustanın kobayı olursun. Tercih senin.

Yok ben bu riske girmem, pek çok kişinin tercih ettiği, piyasada tutulan marka taktırır kafam rahat olur diyorsan lovato, brc gibi markaları taktırırsın, tabi ustanın iyi olması şartıyla. Yoksa brc ile de sorun yaşarsın, prins ile de.
iş ustada bitiyor, usta var, usta var

ahmetkartal

« Yanıtla #13 : Nisan 16, 2011, 06:53:36 ÖÖ »
arakdaşlar lovato taktirdim şimdilik bi sorun sıkıntı yok.inş da olmaz.çok tşkkrler ederim ellerinize sağlık...

carousal

« Yanıtla #14 : Nisan 17, 2011, 10:48:25 ÖÖ »
Hayırlı olsun, sorunsuz bir şekilde kullanırsın umarım.

Mustafa3602

« Yanıtla #15 : Nisan 17, 2011, 11:07:15 ÖÖ »
arakdaşlar lovato taktirdim şimdilik bi sorun sıkıntı yok.inş da olmaz.çok tşkkrler ederim ellerinize sağlık...
hadi hayırlısı kardeş lavatoo takdırdına sevindim 2 kere takıtrıdım hiç bir sorun çıkarmadı sende yaşamassın umarım.

Mustafa3602

« Yanıtla #16 : Nisan 17, 2011, 11:10:07 ÖÖ »
Macera yaşamak istiyorsan Vogaz'ı taktırır, ustanın kobayı olursun. Tercih senin.

Yok ben bu riske girmem, pek çok kişinin tercih ettiği, piyasada tutulan marka taktırır kafam rahat olur diyorsan lovato, brc gibi markaları taktırırsın, tabi ustanın iyi olması şartıyla. Yoksa brc ile de sorun yaşarsın, prins ile de.
iş ustada bitiyor, usta var, usta var
katılıyorum kardeş sna ben ist şirinevlerde uzun bir süre önce baykan taktırmıştım tanktan giden borular sabitlenmiş ve arkadan baktınmıda görünüyordu bakır borular.araç vw bora ydı 2001.ama lavato taktırdım 2 kere borular siyah bir plastik ile sarılmış aracın altına göre şekil alarak montajlanmış.

CAGLAR28

« Yanıtla #17 : Nisan 17, 2011, 11:15:45 ÖÖ »
lovato kullanıyorum bir yıl olmadı bile daha 10 aylık 12 bin km oldu sorun yok.önemli olan montaj

Mustafa3602

« Yanıtla #18 : Nisan 17, 2011, 11:25:25 ÖÖ »
lovato kullanıyorum bir yıl olmadı bile daha 10 aylık 12 bin km oldu sorun yok.önemli olan montaj
kitde önemli ama kardeş tabiki montajda.

CAGLAR28

« Yanıtla #19 : Nisan 17, 2011, 11:29:00 ÖÖ »
aslına bakarsanız kitlerin hepsi aynı hocam lpg cinin bana dediğini ayenn aktarıyorum sadece yazılım farkı var yoksa herşeyleri aynı iki üç tane yazılım var hepsi bunları kullanıyor sadece fiyat farkı olarak sorduğumda marka farkı demişti lovato yu tamamen italyan diye taktırdım ben bi taksici arkadaş kullanıyordu araç şuan corolla ve 480 binlerde bunun etkisi büyük oldu taktırmam da araştırdım iyi yorumlara rastladım.önceki aracımda atiker vardı araç yüksek devire çıkınca direk benzine geçiyordu elli kere götürdüm düzeltemediler.öyle bi saçmalık yok yani şuan bi honda var arakdaşın akrabasında brc takılı aynı sorunu yaşıyor.

Mustafa3602

« Yanıtla #20 : Nisan 17, 2011, 11:35:11 ÖÖ »
CAGLAR28  brc atiker in adı çok duyulmuş ama sorunda çok yaşanmış dediğin gibi ben o yüzden kitde önemli diyorum ve lavato diorum başkada bişey demiyorum.

23korg23

« Yanıtla #21 : Nisan 17, 2011, 02:11:41 ÖS »
hiç reklamı olmamasına rağmen lpg li arac kullanan taksicilerin belki %70 inin tercih ettiği marka TARTARİNİ dir ama normal kullanıcılar adını bile bilmezler milletin ağzında brc ve atiker var

ahmetkartal

« Yanıtla #22 : Nisan 17, 2011, 03:57:38 ÖS »
söylediklerinizin tamamı doğru.bende ii yorumlarını aldım lovatonun.şuan için benimde bi sıkıntım yok ve arabayı aradaa baya sıkıştırıorum çnkü bi abimin opel astrası vardı lpgde düşük devirlerde kullanmaktan araç rektiviye oldu ve tamamen düşük devirli kullanmaktn.o yüzden 2 3 güne  bir sıkıştırıorum ve hiçte benzine geçtiğini görmedim inşallahta öle bişeyle karşılaşmayız tüm kullanıcılar olarak.lpg kullanıcılarına önerim herzaman düşük devir yakıttan kar ama aracada zararı büyük.(görülmüştür:)

bosphourus07

« Yanıtla #23 : Nisan 17, 2011, 04:02:34 ÖS »
vogaza çok yüksek fiyat vermiş bizde 800 e takan var ..bende lovato var şu kadarını söylim italyan kusursuzzzzzzzz

kayaci26

« Yanıtla #24 : Nisan 24, 2011, 10:49:25 ÖS »
hiç reklamı olmamasına rağmen lpg li arac kullanan taksicilerin belki %70 inin tercih ettiği marka TARTARİNİ dir ama normal kullanıcılar adını bile bilmezler milletin ağzında brc ve atiker var

+++ 10000000000000