Gönderen Konu: Otomatik 1993 Sedan Si'im Sonunda LPG lendi.  (Okunma sayısı 2010 defa)

Grafink

Otomatik 1993 Sedan Si'im Sonunda LPG lendi.
« : Temmuz 04, 2011, 01:49:26 ÖS »
Yaklaşık 1 yıl önce aldığım arabama Geçtiğimiz cumartesi yetkili 2A servisi İzmir Star Otogaz' da Enjeksiyonlu Honda'lar için özel üretilmiş, simit tanklı, pipolu sistem BRC kiti taktırdım. 70 TL lik LPG aldım. 160 km kadar yol yaptım.sadece 1 ışık söndü... Depo boşalınca tüketim değerlerimi hesaplayabileceğim ama şu an ki sonuç öncesine nazaran oldukçta tatmin edici. Ayrıca performansta herhangi bir düşüş yaşamadım. 1-2 dakika rolianti de beklettiğimde hemen LPG ye geçiyor. Uyumluluk oldukça iyi görünüyor. BRC nin son çıkarttığı bu kitler aynen söylenildiği gibi herhangi bir ses ya da egzos ta patlama henüz yapmadı. Montaj sırasında Tank uygulaması hariç herhangi bir yer delinmedi. ilk 1000 km den sonra yeniden kalibre edeceklerini ve yakıt tüketimimin daha da düşeceğini söylediler. Bakalım nasıl olacak. Montajı gerçekleştirmeden önce foruma 92-95 si lar için LPG uygun mudur gibi bi başlıkla konu açmıştım. Cevap alamadım. Genel araştırmalarımda da pek fazla kaynak bulamadım. Şans eseri enjeksiyonlu Honda'lara özel bu yeni kitler hakkında bi tanıtım yazısına rastladıktan sonra karar verebildim. LPG taktırmayı düşünen diğer Si cılar için deneyimlerimi bu başlık altında aktarmaya çalışacağım. Hepinize sevgiler...
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2011, 01:51:38 ÖS Gönderen: Grafink »

Grafink

Ynt: Otomatik 1993 Sedan Si'im Sonunda LPG lendi.
« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2011, 09:52:39 ÖÖ »
farklı yöntemler le denemeler yaparak 1000 km bakımından önce, 100 km de 12.5 lt Harcadığımı gözlemleyebildim. Gazı PO dan 2.30 dan alıyorum. Bu durumda km de 28-29 kuruş yakıyorum. Benzinle gezerken bu rakam 35.40 arası idi. Aracımı sürekli şehir içinde (İzmir) bol dur kalklı kullandığımda düşünülürse bu rakam beni oldukça tatmin etti. Yine de Servisin söylediği gibi 1000 km bakımında yapılacak ayar ile daha da az yakarsam buna hiç bir itirazım olmaz. LPG taktırdığımdan beri 600 km civarı yol yaptım. Taktırmadan önce korkulan problemlerin hiç biri henüz yaşanmadı. Tabii bu konuda net bişey söylemek için henüz çok erken. Yine de LPG dönüşümü ile mantıklı bir iş yaptığımı düşünmeye başladım. Hayat yanıltmasın...