Gönderen Konu: km sıfırlama  (Okunma sayısı 6124 defa)

ceash

km sıfırlama
« : Mart 30, 2012, 07:20:20 ÖS »
arkadaşlar iyi aksamlar aracımda BRC My11 kit montajı yapıldı, gaz alımlarımda km'yi TripA'dan sıfırlıyorum ancak sıfırlama yaptıktan sonra Trip B ortalama yakıt atıyorum 9,5 gösterirken TripA 'daki anlık yatık tüketimi 30Lt'den başlayarak aşağı düşmekte şehir içinde bu da bir süre sonra aracı stop ettirip tekrar çalıştırdığımda normal değerler yani 10 - 11 civarına düşmüyor, düşsede uzun zaman alıyor. Km,yi sıfırlamanın başka bir yolu ve şekli varsa yardımcı olursanız sevinirim     

bbhnda

Ynt: km sıfırlama
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2012, 07:40:54 ÖS »
km yi sıfırlamanın bildiğim başka yolu yok.benimde duruma göre 18 litrelerden aşağı düştüğü oluyor.sizin süreklimi 30 litreden aşağı düşüyor?

ceash

« Yanıtla #2 : Mart 30, 2012, 08:18:59 ÖS »
hareket anındaki hıza bağlı olarak değişiyor 18 de olabiliyor 30 da 15 de belli olmuyor benim demek istediğim aracı çalıştırmadan öncemi sıfırlıyorsunuz yoksa araç hareket ettikten sonramı

bbhnda

« Yanıtla #3 : Mart 30, 2012, 08:24:10 ÖS »
zaten belli bir yol yapmadan değer gelmez adı üstünde km\litre kilometre yapcaksınki değer gelecek.kontak açtığınız zaman sıfırlayabilirsiniz mesela doğru değeri verir .onun dışında biraz yol yaptıktan sonra zaten düşüyor yanıltıcı olur.ben sıfırlayacaksam yola çıkmadan sıfırlarım.hava soğuksa 44 litre bile oldu :D sonra indi ve ortalama değeri buluyor zaten.

_OzGuR_

« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2012, 10:33:21 ÖS »
yol bilgisayarı ile lpg nin tam orantılı çalışacağını sanmıyorum ben.yol bilgisayarı benzine göre tasarlanmış bir sistem lpg de gösterdiği değerleri fazla dikkate almamalısınız ama ben hiç yolbilgisayarında 10.6 üzeri bir sarfiyat görmedim.araç yürürken dururken sıfırlamanın bir farklılığı yok.anlık tüketim zaten göstermiyor orada 100km deki ortalama yakıt tüketimi gösteriliyor

metin07

« Yanıtla #5 : Nisan 11, 2012, 07:00:42 ÖS »
Basit bir soru olacak ama cahilliğime verin üstadlar.
Tahminim sorumun cevabı EVET. Ama sizlere danışmak istedim.
Göstergedeki ortalama yakıt LPG ve benzini karışık alıyor değil mi?
Sonuçta motora gaz ya da benzin ne girerse birim üzerinden hesaplıyor? Su da girse onun ortalamasını alacaktır EVET mi?