Gönderen Konu: kitmtm için yardım?  (Okunma sayısı 8998 defa)

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
kitmtm için yardım?
« : Haziran 07, 2013, 12:40:54 ÖS »
Merhaba arkadaşlar; 2008 civic de 1 yıl önce benden önceki arkadaş kitmtm taktırmış.
sizden isteğim şu;
1-kitmt nasıl bir lpg kiti dir hakkında bilgi istiyorum.
2- lpg azaldığında yüksek devirde kullandığıma(yokuş çıkarken) yakıt seçiçi anahtardan uyarı vermeye başlıyor,yakıt seçiciden benzine alıp tekrar lpg ye geçtiğimde sesi kesiliyor. yine devirli kullanırsam aynı şeyi yapıyor. tekrar oradan değiştiriyorum. ama tekrar söyleyim bu olay herzman değil lpg azaldığı yani son ışık yanıp sönmeye başladığı zman yapıyor. sizce bu olay normal mi?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

antalya_Fatih

Ynt: kitmtm için yardım?
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2013, 12:57:35 ÖS »
Dediğin marka lpg hakkında bilgim yok ama bende zavolli lpg var aynı dediklerin bende de oluyor. sanırım lpg azaldığı için yüksek devirlere lpg yetiştiremiyor diye tahmin ediyorum. Hiçbir problemimde yok.

can3520

« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2013, 01:23:52 ÖS »
Normal, bende de atiker var lpg azsa eger benzine geciyor yuksek devirde, tekrar elle gaza alip devam ediyorum dusuk devirde

By_emre

« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2013, 01:40:11 ÖS »
Kitmtm kaliteli güzel bir kittir gaz seviyesi az ise gaza yüklendiğinizde benzine atabilir

Mehmetttt

« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2013, 02:54:24 ÖS »
Kit mtm Brc ile aynı firmanın ürünüdür. Eğer enjektörlerinizin üstünde keihin yazıyorsa hondanın orjinal enjektörlerini yapan firmanın lpg enjektörüdür, gayet kaliteli bir kittir.
Gaz azken basınç azaldığında benzine geçme yapabilir, depo doluyken yapıyorsa ayarlarına baktırın.

gecetilkisi

« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2013, 08:39:37 ÖÖ »
gazcı ayarlar onu zaten pc ye baglanınca su devırden sonra benzıne gec dıye secenek var ordan ayarlatırsın

23korg23

« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2013, 09:40:51 ÖS »
Basinc dusunce her kit yapar bunu bu bir sorun degildir. Kitiniz ise piyasadaki en meshur markalarin cogundan cok daha iyidir emin olun

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2013, 12:31:17 ÖÖ »
artı bir kitmtm kalitelidir.

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2013, 05:54:35 ÖS »
tecrübeleriniz  için teşkkür ederim arkadaşlar....

sakir42

« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2013, 09:12:43 ÖÖ »
Kit MTM Brc ile aynı firmanın ürünüdür. Bende 2012 FD6 ya Konya'da taktırdım 15.000 km oldu hiç sorun yok.Gayet kaliteli ve başarılı. 

ms07

« Yanıtla #10 : Haziran 12, 2013, 10:21:21 ÖÖ »
Enjektörleri keihin mi? Keihin enjektör kalitedir. Prins de Keihin enjektör kullanıyor. Honda'nın enjektörleri ile aynı marka.

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #11 : Haziran 12, 2013, 12:03:10 ÖS »
Evet enjektörler Khein. Çok şükür alalı 5bin km yaptım. Yukarıda anlattığımdan hariç hiçbir şey yaşamadım. sanırım yukarıda anlattığımda sorun değil gaz seviyesinin düşüklüğünden kaynaklanıyormuş.

ms07

« Yanıtla #12 : Haziran 12, 2013, 02:34:42 ÖS »
Evet enjektörler Khein. Çok şükür alalı 5bin km yaptım. Yukarıda anlattığımdan hariç hiçbir şey yaşamadım. sanırım yukarıda anlattığımda sorun değil gaz seviyesinin düşüklüğünden kaynaklanıyormuş.
Yaşadığınız durumu sorun olarak değerlendirmemek lazım bence. Düşünün rampa yukarı önünüzden ağır ağır ilerleyen kamyonu sollamaya çıktınız. Gaz yetersiz. Araç ne yapacak. Tekleme, duraklama vb. sorunlar yaşayarak arabanın hızı ve çekişi düşecek. Orta yerde kalacaksınız. Bu sırada yüklü bir kamyonun da aşağı indiğini farz edin. Sonuç... Allah korusun. İşte böyle durumlarla karşılaşmamak için hemen benzine geçmesi çok iyi. Tabi benzine geçerken sorun yaşamazsanız.

ozN

« Yanıtla #13 : Haziran 12, 2013, 09:16:12 ÖS »
:D ne yazdın be amca

ms07

« Yanıtla #14 : Haziran 13, 2013, 08:19:51 ÖÖ »
Yaşadığınız durumu sorun olarak değerlendirmemek lazım bence. Düşünün rampa yukarı önünüzden ağır ağır ilerleyen kamyonu sollamaya çıktınız. Gaz yetersiz. Araç ne yapacak. Tekleme, duraklama vb. sorunlar yaşayarak arabanın hızı ve çekişi düşecek. Orta yerde kalacaksınız. Bu sırada yüklü bir kamyonun da aşağı indiğini farz edin. Sonuç... Allah korusun. İşte böyle durumlarla karşılaşmamak için hemen benzine geçmesi çok iyi. Tabi benzine geçerken sorun yaşamazsanız.
:D ne yazdın be amca

Anlattığım şekilde daha doğrusu aracın yavaş hızlanmasından diğer tabirle gaz yememesinden dolayı bir tanıdığım bir kişi kamyonun altında kaldı ve hayatını kaybetti. Bazı şeyler insana hayatında bir kere lazım olur.

ozN

« Yanıtla #15 : Haziran 13, 2013, 05:14:43 ÖS »
dogru soluonda tüpde okdar yıgılan arac benzinde sıcramaz öle

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #16 : Haziran 13, 2013, 08:20:37 ÖS »
Kit mtm Brc ile aynı firmanın ürünüdür. Eğer enjektörlerinizin üstünde keihin yazıyorsa hondanın orjinal enjektörlerini yapan firmanın lpg enjektörüdür, gayet kaliteli bir kittir.
Gaz azken basınç azaldığında benzine geçme yapabilir, depo doluyken yapıyorsa ayarlarına baktırın.
Mehmet bey benim enjektörlerin markası sequent.Sizce nasıl bir enjektördür.Khein kadar kaliteli midir?
Bilgilendirirseniz sevinirim.

Mehmetttt

« Yanıtla #17 : Haziran 13, 2013, 10:03:37 ÖS »
sequent programın adıdır. Brc ino 9 enjektörleri kullanmaktadır. Brc nin enjektörleri kendi geliştirdiği son derece kaliteli bir enjektördür. gaz pisliği enjektörü tıkayamaz farklı bir çalışma sistemi vardır. Yanlışım varsa Mehmet Bey düzeltsin.

popuLer_

« Yanıtla #18 : Haziran 14, 2013, 09:58:57 ÖS »
Hondadan haric Opel Vectram var. Gecen sene ona taktırdım KİTMTM. 1 ay sora lpg yüzünden aracın beyni yandı. Ben hiç  randuman alamadım söktürüm LandiRanzo taktırdım ki opellerde LPG'nin bu marka dışındakilerde uyum sorunu var. Kafanızı bulandırmasın belki sadece opelin kendi sorunudur

garaj

« Yanıtla #19 : Haziran 19, 2013, 07:45:03 ÖÖ »
kitmtm lpg sistemleri içinde bence en kalitelisi enjökter yapısı ihtibariyle bilgi için kitmtmankara.com

« Yanıtla #20 : Şubat 22, 2014, 02:39:12 ÖS »
Saygıdeğer arkadaşlar;

KitMTM lpg otogaz kiti Türkiye çapında çok iyi bilinen bir ürün olup BRC' yi üreten fabrikanın ismidir. Bu ürün hem OBDI sistemi ayrıca daima keihn enjektör kullanıyor oluşu aracın tüm tepkilerine en iyi şekilde sonuç veren Lpg otogaz sistemidir. Bu sistem ile ilgili tüm sorunlarınızı benimle direkt paylaşabilirsiniz. Ben Şafak Karaca olarak; 1996 yılından beri; Türkiye pazarına lpg otogaz kiti toptan olarak satan firmanın 15 yıldır satış ve pazarlama müdürüyüm. Ayrıca; teknik konulardaki sorunlarınızı bizimle direkt paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki mail adresimizden tüm sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Ve zamanımın kısıtlı olmasından dolayı devamlı forum sitelerinde maalesef yazamamaktayım.

info@kitmtm.com.tr mail adresine sorunlarınızı yazarsanız; size en hızlı çözümleri üretmeye çalışacağım.

Tüm forum ailesine sevgi ve selamlarımı sunuyorum.