Gönderen Konu: KıT MTM Lpg kullananlar bakabilir mi  (Okunma sayısı 3653 defa)

By_emre

KıT MTM Lpg kullananlar bakabilir mi
« : Nisan 03, 2014, 08:36:14 ÖS »
Arkadaşlar 2.el Kıt Mtm khein enjektorlu Eco-drive sirali sistem lpg alicam merak ettiğim enjektorler cesit çeşit mi yoksa tek tip mi enjektor kullanılıyor 1.6 için mavi renk 2.0 için sarı renk enjektor gibi farklılık var mi? 

aracimin üzerindeki sistem pek hoşuma gitmedi bu yüzden kıt mtm taktiricam sürüş konforu vs çok daha iyi oluxagini dusunuyorum

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: KıT MTM Lpg kullananlar bakabilir mi
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2014, 02:36:16 ÖS »
Merhaba ;
Aracınız nedir?

Arkadaşlar 2.el Kıt Mtm khein enjektorlu Eco-drive sirali sistem lpg alicam merak ettiğim enjektorler cesit çeşit mi yoksa tek tip mi enjektor kullanılıyor 1.6 için mavi renk 2.0 için sarı renk enjektor gibi farklılık var mi? 

aracimin üzerindeki sistem pek hoşuma gitmedi bu yüzden kıt mtm taktiricam sürüş konforu vs çok daha iyi oluxagini dusunuyorum

By_emre

« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2014, 02:48:13 ÖS »
Honda civic 2004 Model

Edit: Prins montajlarini internetten baktım mavi enjektor kullaniliyor FD6 kasalardada kullandiklarina göre benim Aracim içinde mavi uygun diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: Nisan 05, 2014, 02:49:29 ÖS Gönderen: By_emre »

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2014, 10:10:38 ÖÖ »
Merhaba ; araca takılacak lpg sistemi aracın ; silindir sayısına , turbo /atmosferik oluşuna , beygir gücüne göre değişiklik arzeder fakat bu değişiklik sadece enjektör ile değil regulatör , basınç sensörü , gaz valfi ve borularda da kendisini gösterir.
sizin aracınızda enjektör seçimi konusunda kısaca ve basitçe ;
......100 HP altı : Mavi enjektör
......130 HP altı : Turuncu enjektör
......130 HP üzeri : Sarı enjektör

Honda civic 2004 Model

Edit: Prins montajlarini internetten baktım mavi enjektor kullaniliyor FD6 kasalardada kullandiklarina göre benim Aracim içinde mavi uygun diye düşünüyorum

By_emre

« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2014, 04:19:51 ÖS »
İnternetten hemen hemen bakmadığım montaj kalmadi hep mavi yazılı keihin kullanılmış :/

By_emre

« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2014, 07:35:06 ÖS »
Abi keihein yazısı hep mavi oluyormuş :)) yanında ufak bir renk var o belirliyormus turuncu veya sarı oldugu :) benim enjektorlerin yanında turuncu renk var tamamdır. bilgilendirme için tesekkur ederm
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2014, 07:35:38 ÖS Gönderen: By_emre »