Gönderen Konu: İzmir'de PRINS'i nerede taktırmalı?  (Okunma sayısı 20249 defa)

ersel

İzmir'de PRINS'i nerede taktırmalı?
« : Mayıs 28, 2010, 02:48:16 ÖÖ »
Selamlar. 2006 civic vtec sahibiyim. 3'üne 5'ine bakmadan prins taktırayım kafam rahat olsun diyorum. Ama bu işi izmir'de kim daha iyi yapar, bilenler/yaptıranlar burada paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler herkese.. 

born35

Ynt: İzmir'de PRINS'i nerede taktırmalı?
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2011, 09:02:41 ÖS »
EYLÜK OTO GAZ ADLİYE ARKASINDA 10 NUMARA

washer

« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2011, 10:09:48 ÖS »
2500 lira dediler prinse,brc daha mantıklı gibi

kayaci26

« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2011, 05:30:03 ÖÖ »
Değerli Dostlar;

Öncelikle LPG KULLANIMI ile ilgili değerlendirmelerimi aşağıdaki linkden takip edebilirsiniz....

http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/lpg_kullanimi_hakkinda-t46974.0.html

Veee;
Prins LPG nin geliştirmiş olduğu; Prins Direct Liqui Max sistemi ile ilgili bilgi alabileceğiniz linki aşağıya bıraktım.

http://www.prinslpg.com.tr/site/Prins_Bolge_Distributoru/max.asp

http://www.prins.com.tr/uploaded_files/file/pdf/Prins_Direct.pdf  (pdf döküman)

Bir Dostmuz Prins ın fiyatını vererek BRC nin daha mantıklı olduğunu belirtmiş, Ancak bütün kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir husus var... Prins ı sadece Teleflex le kıyaslamak lazım... BRC yi LAVATO ile TARTARINI ile kıyaslayabilirz... çok reel sonuçlar çıkar . . .

Prins ya da GFI Teleflex ikisi arasında tercih yapmak gerektiğinde ne yapmak lazım... hangisi tercih edilir bilemiyorum...
Ancak bir - iki ay önce ben GFI Teleflex i Prins dan bir adım önde görüyordum ama . . .
Prins ın teknolojisini sürekli yenilediğini ve artık 2011 de BENZİN ENJEKTÖRLERİNİ KULLANAN LPG SİSTEMİNİ (Prins Direct Liqui Max )TÜRKİYE DE KULLANIMA SUNDUKLARINI ÖĞRENDİM . . .

BU DA MIN KAYIP DEMEK, AYRICA MANİFOLTUN HERHANGİ BİR YERİNE DELİK AÇILMAYACAK DEMEK, UZUN DU KISAYDI, PİPOLU İDİ DEĞİLDİ VS. TARTIŞMALARINI BİTİREN OLAY BU DUR BENCE...

LPG MONTAJINDA Prins Direct Liqui Max  KULLANILACAKSA TABİİ Kİ PRINS...

AMA YOK, YILLARDIR BİLDİĞİMİZ, UYGULATIĞIMIZ TEKNOLOJİ VARSA GFI TELEFLEX YİNE BİR ADIM ÖNDE;

ÇÜNKÜ 3 YIL /100.000 KM GARANTİLİ
ARACA GÖRE FARKLILAŞAN REGÜLATÖR SEÇENEKLERİ VARDIR...

İLGİLENEN ARKADAŞLAR http://www.teleflexgfiturkiye.com/  ADRESİNDEN İNCELEYEBİLİRLER...

Son olarak 4 silindir 1.6cc araçlara takılan prins 2.000 TL, GFI Teleflex ise 2.100 TL  araştırabilirsiniz... her ikisinde de %5 vade farkı ile 10 ay taksit imkanı var... bazı KK na vade farksız 6 - 10 taksit imkanı da var...

ersinkuyucu

« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2011, 10:36:15 ÖÖ »
Prins Direct Liqui Max sistemi 2009 CİVİC HB 1.8 OTOMATİKK İÇİN UYGUN MUDUR?TESEKKURLER

macavtec

« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2011, 10:37:58 ÖÖ »
Madem Telflex BRC den daha iyi neden BRC teleflex i satın aldı : )

Değerli Dostlar;

Öncelikle LPG KULLANIMI ile ilgili değerlendirmelerimi aşağıdaki linkden takip edebilirsiniz....

http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/lpg_kullanimi_hakkinda-t46974.0.html

Veee;
Prins LPG nin geliştirmiş olduğu; Prins Direct Liqui Max sistemi ile ilgili bilgi alabileceğiniz linki aşağıya bıraktım.

http://www.prinslpg.com.tr/site/Prins_Bolge_Distributoru/max.asp

http://www.prins.com.tr/uploaded_files/file/pdf/Prins_Direct.pdf  (pdf döküman)

Bir Dostmuz Prins ın fiyatını vererek BRC nin daha mantıklı olduğunu belirtmiş, Ancak bütün kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir husus var... Prins ı sadece Teleflex le kıyaslamak lazım... BRC yi LAVATO ile TARTARINI ile kıyaslayabilirz... çok reel sonuçlar çıkar . . .

Prins ya da GFI Teleflex ikisi arasında tercih yapmak gerektiğinde ne yapmak lazım... hangisi tercih edilir bilemiyorum...
Ancak bir - iki ay önce ben GFI Teleflex i Prins dan bir adım önde görüyordum ama . . .
Prins ın teknolojisini sürekli yenilediğini ve artık 2011 de BENZİN ENJEKTÖRLERİNİ KULLANAN LPG SİSTEMİNİ (Prins Direct Liqui Max )TÜRKİYE DE KULLANIMA SUNDUKLARINI ÖĞRENDİM . . .

BU DA MIN KAYIP DEMEK, AYRICA MANİFOLTUN HERHANGİ BİR YERİNE DELİK AÇILMAYACAK DEMEK, UZUN DU KISAYDI, PİPOLU İDİ DEĞİLDİ VS. TARTIŞMALARINI BİTİREN OLAY BU DUR BENCE...

LPG MONTAJINDA Prins Direct Liqui Max  KULLANILACAKSA TABİİ Kİ PRINS...

AMA YOK, YILLARDIR BİLDİĞİMİZ, UYGULATIĞIMIZ TEKNOLOJİ VARSA GFI TELEFLEX YİNE BİR ADIM ÖNDE;

ÇÜNKÜ 3 YIL /100.000 KM GARANTİLİ
ARACA GÖRE FARKLILAŞAN REGÜLATÖR SEÇENEKLERİ VARDIR...

İLGİLENEN ARKADAŞLAR http://www.teleflexgfiturkiye.com/  ADRESİNDEN İNCELEYEBİLİRLER...

Son olarak 4 silindir 1.6cc araçlara takılan prins 2.000 TL, GFI Teleflex ise 2.100 TL  araştırabilirsiniz... her ikisinde de %5 vade farkı ile 10 ay taksit imkanı var... bazı KK na vade farksız 6 - 10 taksit imkanı da var...

trancebabe

« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2011, 10:39:20 ÖÖ »
arkadaslar lpg olayında eminim benden daha iyi biliyorsunuzdur ama şunu söyliyim gaziemir honda servisi yanında biyer var sanırım zavolli olabilir herkes orada yaptırrıyor bizim bütün doktorlar orada yaptırdılar memnunlar

ersinkuyucu

« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2011, 10:43:19 ÖÖ »
Prins Direct Liqui Max sistemi 2009 CİVİC HB 1.8 OTOMATİKK İÇİN UYGUN MUDUR?TESEKKURLER

trancebabe

« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2011, 10:44:20 ÖÖ »
Arkadaslar İzmir'deki yeni kasaların toplandıgı bi konu var gelin adınızı yazdırın isterseniz bekleriz ;)

http://www.teamhondaturkey.com/forum/izmir/izmirdeki_fd_6_kasa_sahipleri_biz_kac_kisiyiz-t47536.0.html

kayaci26

« Yanıtla #9 : Ocak 09, 2011, 11:29:25 ÖÖ »

Ersin arkadaşım LPG KULLANIMI HAKKINDA  başlıklı sayfada bu konuda değerlendirmekerimizi paylaştık... Çok yeni bir sistem ve kim nerde hangi tip araca tkıyor.... inan bu konularda araştırmaya devammm ama somut bir bilgi yok... zaten 2011 başından itibaren diye bir cümle var orada... Ehh daha 10 gün olmadı 2011  başlayalı... azcık sabır ve araştırma... eminim çok daha iyi şeyler çıkacak ortaya...

kayaci26

« Yanıtla #10 : Ocak 09, 2011, 11:34:09 ÖÖ »
macavtec arkadaşımız Madem Telflex BRC den daha iyi neden BRC teleflex i satın aldı : )  şeklinde bir soru sormuş... biraz da duygusal davranmış...

Değerli dostlar ben de sizin gibi bir kullanıcıyım yani tüketiciyim ve aracımda şu an Tartarini Kit var... MEMNUNMUYUM TABİİ Kİ EVET, SONUNA KADAR... AMA 2006 DA TAKILDIĞINDA PİYASANIN HASAN PAŞASIYDI . . . bunların hangisi neye göre bir diğerine üstünlük sağlamışmıdır... sağlammamış mıdır... iyice araştırmak lazım....

Şimdi BOSCH SIEMENS I SATIN ALDI DİYE BİRİ BÜYÜK ÖTEKİ KÜÇÜK FİRMA MI OLDU YA DA BİRİ İYİ DİĞERİ KÖTÜ MÜ YA DA BİRİ KALİTELİ DİĞERİ KALİTESİZ Mİ. . . TABİİ Kİ HAYIR BU STRATEJİ FİRMALARIN KAR HEDEFLERİ ÇERÇEVESINDE DEĞERLENDİRLECEK BİR DURUM... KONUMUZLA ALAKASI YOK...

NEDEN TELEFLEX GFI YI ÖNERİYORUM.... ? BUNU SORSANIZ DAHA GÜZEL OLURDU . . .

macavtec

« Yanıtla #11 : Ocak 09, 2011, 02:18:52 ÖS »
Arkadaşım soruyu ben soruyorum sen dostlarına neden açıklama gereği duyuyorsun ki ? Bir de duygusallıktan bahsediyorsun :) Sana kullanıcı mısın ,tüketici misin Teleflexin temsilcisi misin diyen olmadı ;sana anlatılmak istenen teleflexin bu paranın hakkını verecek bir cihaz olmadığı.Kaliteli olabilir ama prins ile uzaktan yakından alakalı değildir ayrıca BRC den de kaliteli olduğunu düşünmüyorum.
Ayrıca 180 mesaj sayısına sahip deneyimli bir forum üyesi olmakla beraber hala forumlarda BÜYÜK HARF kullanılmayacağını bilmiyorsun.Dostlara bunu da sorabilirsin.

macavtec arkadaşımız Madem Telflex BRC den daha iyi neden BRC teleflex i satın aldı : )  şeklinde bir soru sormuş... biraz da duygusal davranmış...

Değerli dostlar ben de sizin gibi bir kullanıcıyım yani tüketiciyim ve aracımda şu an Tartarini Kit var... MEMNUNMUYUM TABİİ Kİ EVET, SONUNA KADAR... AMA 2006 DA TAKILDIĞINDA PİYASANIN HASAN PAŞASIYDI . . . bunların hangisi neye göre bir diğerine üstünlük sağlamışmıdır... sağlammamış mıdır... iyice araştırmak lazım....

Şimdi BOSCH SIEMENS I SATIN ALDI DİYE BİRİ BÜYÜK ÖTEKİ KÜÇÜK FİRMA MI OLDU YA DA BİRİ İYİ DİĞERİ KÖTÜ MÜ YA DA BİRİ KALİTELİ DİĞERİ KALİTESİZ Mİ. . . TABİİ Kİ HAYIR BU STRATEJİ FİRMALARIN KAR HEDEFLERİ ÇERÇEVESINDE DEĞERLENDİRLECEK BİR DURUM... KONUMUZLA ALAKASI YOK...

NEDEN TELEFLEX GFI YI ÖNERİYORUM.... ? BUNU SORSANIZ DAHA GÜZEL OLURDU . . .

kayaci26

« Yanıtla #12 : Ocak 09, 2011, 06:30:32 ÖS »
iki önemli husus var... birincisi burası bir chat ortamı değil ki sadece karşılıklı yazışalım, yani bu sayfayı farzet ki senden benden alaksız 100 kişi - 500 kişi okuyacak, belki 1 yıl sonra biris konu arattıracak ve karşısına bu konudaki görüşlerimiz çıkacak.... günüzmüde bilgiyi kimse kimsenin cebine cuk diye koymuyor... bu tip sanal dostluklarda paylaşımda sınır tanımıyoruz amma SAMİMİ...

ikinci öenmli husus ise büyük harf küçük harf olayı evet kalvyeden kaynaklı bir durum ama yani gerçekte çok hızlı yama hastalığı, (alışkanlığı demiyorum) bu yüzden bazen küçük harf ya da büyük harf konusu gözden kaçıyor... ancak üyeliğimin bulunduğu bir çok forumda sistesel bir yarlama ile hiç kimse büyük harf kullanamıyor... özellikle gazetelerde bu durum böyle... burada da vardır muhakkak... bu konuda maksat birilerini incitmek, hakeret etmek ya da ön planda olma hissi asla değildir...

son olarak... prins ve gfı hollanda üretmi, brc tartarini vs.. italya üretimi... LPG konusunda yazdıklarım sadece bruadakilerden ibaret değil zaten bir kaç saqtır yukardıa verdiğim linkde her şeyi izah ediyorum... konum olarak marka fanatikliği yapmak gibi bir durumum yok

zaten yorumda da "bunların hangisi neye göre bir diğerine üstünlük sağlamışmıdır... sağlammamış mıdır... iyice araştırmak lazım...." şeklinde ki düşüncemi özetlemişim...

kayaci26

« Yanıtla #13 : Ocak 09, 2011, 06:50:03 ÖS »
TELEFLEX GFI DİĞERLERİNDEN AYIRAN 4 ANA KATEGORİ

--------------------------------------------------------------------------------

EMME MANİFOLDUNA GÖMÜLÜ ENJEKTÖR

Otomobiller üretilirken benzin enjektörleri emme manifoldunun üzerine direkt takılır. Bilinen bütün LPG sistemlerinde emme manifolduna bir hortum takılır ve hortumun ucunda LPG enjektörü olur. Oysa Teleflex-GFI de aynı benzin enjektörleri gibi LPG enjektörleri manifolda gömülür.

Bu Sayede;

Performans ve güç kaybı olmaz.
LPG enjektörlerinin direkt takılması için manifold söküldüğünden yanma odasına çapak kaçma riski yok edilir. Teleflex-GFI manifold sökülmeden yapılan montajlara müsaade etmez.
LPG taktırılmasının en önemli sebeplerinden olan yakıt tasarrufu bu sayede en üst düzeyde elde edilir. Yakıtın yanma odasına en yakında püskürtüldüğü tek sistem Teleflex-GFI dir.
Motor kaputunu açtığınızda LPG montajı ile ilgili enjektör ve tesisat görüntüsü fark edilmez.
---------------------------------------------------------------------------------

DOĞRU KALİBRASYON

Teleflex-GFI montaj sonrası programlanır-ken, motor soğukken ayar başlar. Su ısınıp termostat açana kadar ayar devam eder. Araç hem boştayken hemde vitesteyken çeşitli devirlerde ayarlar devam eder. Araç yüke bindirilerek ayrı bir ayar daha yapılır.
Bu sayede;

Sabah çalışma zorluğu asla yaşanmaz.
Yüksek devirlerde benzine geçme olmaz.
Motor arıza lambası yanmaz.
Aracın düşük devirlerde toparlaması sorunsuz olur.

-----------------------------------------------------------------------------

KALİTE VE ORJİNAL MONTAJ

Son derece kaliteli yedek parçalarla aracın orjinal yapısına en az müdahale ile montaj yapılır.

Bu Sayede;

ECU ( Elektrik Kontrol Ünitesi ) Sagem firmasına ürettirilmiştir ve sorunsuzdur. Uzun ömürlüdür.
Filtre ve basınç sensörü Bosch firmasına ürettirilmiştir. Sorunsuz ve uzun ömürlüdür.
Elektrik kablo tesisatı son derece sadedir. Aracın bobin kablosundan veya krank sensöründen bir tesisat çekilmez. Aracın orjinal yapısıyla oynanmaz. Arıza vermez.

---------------------------------------------------------------------------
DOĞALGAZA UYUMLUDUR

Sadece regülatör ve tank değişimi ile araç ECU'su ( Elektrik Kontrol Ünitesi ) programlanarak doğalgaza uyumlu hale gelir.

Bu Sayede;

Teleflex-GFI taktırarak uygun bir fiyat karşılığında sisteminizi doğalgaza dönüştürebilir, 2 nci bir masraftan kurtulursunuz.

----------------

http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/TELEFLEX-GFI-DIGERLERINDEN-AYIRAN-4-ANA-KATEGORI-topic-5416.html   adresinden alıntıdır...

Ancaaaakkk linkini verdiğim başlık altında da bildiğim kadarı ile anlatmaya çalıştığım ve dünyada sadece ve sadece prins a ait olan  PRINS DIRECT LIQUI MAX SİSTEMİ olarak tanımlanan ve henüz ülkemizde yeni uygulanmakta olan teknoloji her sistemin önündedir... Zira benzin enjektörlerini kullanıyor....

. . . Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz . . . 

hsncck26

« Yanıtla #14 : Mayıs 01, 2011, 09:15:57 ÖÖ »
güncel desem yorum gelrmi prins e :)

recepotogaz

« Yanıtla #15 : Mayıs 09, 2011, 04:46:14 ÖS »
İzmirde Ali ustamız Var  Eylül Otogaz Siz  Bence Orya Takdırmanız  Daha iyi Olur Prinsde Yetişmiş En iyi Ustalarımızdan Biridir Ali Usta Benim İsm Recep Kurt Net Olrak Adresi Verrim Size Kafanıza Takılan Soru Olursa Cekinmeden Sorunuz www.lpgotogaz34.com İletişim Bilgilerimiz Vardır
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2011, 04:47:05 ÖS Gönderen: recepotogaz »

Grafink

« Yanıtla #16 : Ekim 14, 2011, 03:03:55 ÖS »
Recep bey bu "Direct Liqui Max" sistemi hakkında bilgi rica ediyoruz. Aslında hepimizin merak ettiği şey budur. Honda'lara takılır mı, takılırsa hangilerine takılır vs... Lütfen bu konuda bilgi veriniz... Zira bu sistemi tercih etmeyecek insan yok bana kalırsa...

Grafink

« Yanıtla #17 : Ekim 17, 2011, 01:16:10 ÖS »
recep bey bizi unuttu :D