Gönderen Konu: izmir lpg tavsiye  (Okunma sayısı 13004 defa)

cıvıc_2008

izmir lpg tavsiye
« : Haziran 20, 2010, 02:02:21 ÖS »
herkese merhaba arkdaşlar 2008 cıvıc aracıma lpg taktırmaya karar verdim izmirde oturuyorum daha önce izmir'de özellikle 2007 ve üstü model aracına lpg taktıran arkdaşlar bana tavsiyede bulunabilirlermi nerde taktırdılar bi sorun yaşadılarmı hangi markayı taktırdılar ve yakıt konusunda ki bilgilerini benmle paylaşırlarsa çok sevinirim herkes şimdiden çok teşekkürler hayırlı sürüşler.

kacaman

Ynt: izmir lpg tavsiye
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2010, 08:46:39 ÖS »
2008 civicime zavoli takıldı çok memnundum
2010 aldım yine pipo yöntemli zavoli takıldı çoook memnunum
izmir ana bayisi polaris lpg var kesinlikle diyorum 50bin kullandım sıfır hata mükemmel performans.

asvtec

« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2010, 07:30:16 ÖÖ »
:) :) 

Dostum ; senınkısı tavsiyeden çok daha fazlası olmuş :)) Allah memnunıyetını bozmasın :)

kacaman

« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2010, 05:27:26 ÖS »

Dostum ; senınkısı tavsiyeden çok daha fazlası olmuş :)) Allah memnunıyetını bozmasın :)
yanlış anlaşılmasın dostum, para gerçekten zor kazanılan bir nesne, harcarken ikiz değil defalarca düşünmek gerek bence, ben çok memnunum, istiyorumki site üyelerimiz benim gözümde çok özel insanlar, gidip araştırıp yada araştırmadan yanılmasınlar, bizlerin tecrübeleri onlara ışık tutsun amacım bu.

cıvıc_2008

« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2010, 06:52:58 ÖS »
herkese tşkrler sanırım markda karar verdm
yuksek ihtmalle zavoli ama brc de fena değilmiş ama pipo yntemi ile diğeri arasında fark ne kullnş açısından

asvtec

« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2010, 07:18:40 ÖS »
+1

yanlış anlaşılmasın dostum, para gerçekten zor kazanılan bir nesne, harcarken ikiz değil defalarca düşünmek gerek bence, ben çok memnunum, istiyorumki site üyelerimiz benim gözümde çok özel insanlar, gidip araştırıp yada araştırmadan yanılmasınlar, bizlerin tecrübeleri onlara ışık tutsun amacım bu.

asvtec

« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2010, 07:31:00 ÖS »
BRC nin Zavolli den 4 konuda üstünlüğü vardır.

1)Enjektör:  Zavolli pan enjektör kullanır ,selenoıd valflıdır  ,uçlarına nozzle(boru) takılır.Kalitelidir ama BRC ino3 enjektörleri daha hızlıdır ,nozzle yoktur ,tepki süreleri daha iyidir.(NOT: Pan enjektör piyasadaki bir çok enjektörden daha kalitelidir)

2)Yazılım :Zavoli AEB yazılım kullanır ,çok iyi bir programdır fakat işi bilen otogazcıya.Usta şayet yol  ayarı yapmasını bilmiyorsa AEB nın otokalibrasyonu yeterli değildir ama usta yol ayarını biliyorsa hatasız bir mapping yapabilir.BRC plug and Driwe programını kullanır,yanı tak ve sür .Kalibrasyonu %5 hata ile yapar ,hata oranı yuksekse programlamayı yarıda keser tekrarlar ,montajcıya iş bırakmaz.

3)Servis Ağı : Zavoli ithal kitler arasında BRC den sonra en fazla servisleşen üründür ; fakat BRC gibi her ilde bayisi yoktur hatta bazı bölgelerde hiç yoktur oysa BRC nın her ilde bayisini bulmanız mumkundur(bir kaç il hariç)

4)Sigorta : BRC nin 3 şahıs malı mesuliyet sigortası vardır ; yani motorunuzda lpg dönüşümü sonrası bir arıza meydana geldiyse ve bunun nedenı de lpg ise BRC bu masrafı karşılar ; fakat diğer markalar da boyle bir sigorta yoktur.

NOT: Lütfen yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ;anlattıklarım teknik bilimsel ve de gerçektir :) Zavolli ithal gurupta iyi bir üründür ; POLARİS ürünün arkasında duran bir firmadır bu böyle bilene fakat BRC nın çoğu konuda üstün özellikleri vardır.Fakat bu demek değil ki sadece BRC yi seçmek yeterlidir.Yapılması gereken önce ürünü belirlemektir sonra bu kaliteli ürünü en doğru servise hatasız montaj yaptırmaktır.Yazdıklarım tavsiyedir ,isteyen takdir eder ,isteyen eleştirir,eleştiriye de açığız.Herkese iyi forumlar...

herkese tşkrler sanırım markda karar verdm
yuksek ihtmalle zavoli ama brc de fena değilmiş ama pipo yntemi ile diğeri arasında fark ne kullnş açısından

cıvıc_2008

« Yanıtla #7 : Haziran 22, 2010, 08:09:04 ÖS »
yazdklarınıza çok teşkrler emeğinize sağlık siz lpg ustası falnmısınz bu bilgilri norml bi kullanıcı kolay kolay bilmez sanırım.bide lpg taktırma 50bnden snra aracın motoru biter dediler bu nekadar doğru lpg takıldıktan snra ne kadar eskisi gibi performans sağlar yani kaç km daha motor istemedn binebiliriz

asvtec

« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2010, 07:05:21 ÖÖ »
Lpg donusumu sonrası motorun zarar gormesı ıcın afr nın yanı hava yakıt karısım oran
ının fakırde kalması gerekır,boyle bır durumda motor asırı ısınacak ve oncelıkle asınma subablardan baslayacak.bu sebeble donusum sonrası mappıng ıslemı onemlı.lft ve sft degerlerıne uyularak yapılan ayar sonucu boyle bır sorun yasanmaz.tabı ayarın da ıstıkrarlı olması ıcın urununde kalıtelı olması gerek;enjektor debılerının ve regulator basıncının degerlerı uzun sure degısmeden devam etmelıdır.sayet bu unsurlara uyulmassa gerek motor bellı bır sure sonra zarar gorecek gerekse benzın ecusunun lft degerı degısecegı ıcın arac benzınde de dogru sekılde calısmayacaktır.kalıtelı urun ve dogru montaj ve mapıng ıle bu sorunlar yasanmaz ve cok ama cook uzun sure aracınızı lpgde kullanabılırsınız.
Not: bu forumda bulunma nedenımız lpg konusunda bılgı paylasımında bulunmaktır,kınlıgımızın cok da onemı yok,selamlar...

ysf55

« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2010, 12:06:41 ÖS »
Lpg donusumu sonrası motorun zarar gormesı ıcın afr nın yanı hava yakıt karısım oran
ının fakırde kalması gerekır,boyle bır durumda motor asırı ısınacak ve oncelıkle asınma subablardan baslayacak.bu sebeble donusum sonrası mappıng ıslemı onemlı.lft ve sft degerlerıne uyularak yapılan ayar sonucu boyle bır sorun yasanmaz.tabı ayarın da ıstıkrarlı olması ıcın urununde kalıtelı olması gerek;enjektor debılerının ve regulator basıncının degerlerı uzun sure degısmeden devam etmelıdır.sayet bu unsurlara uyulmassa gerek motor bellı bır sure sonra zarar gorecek gerekse benzın ecusunun lft degerı degısecegı ıcın arac benzınde de dogru sekılde calısmayacaktır.kalıtelı urun ve dogru montaj ve mapıng ıle bu sorunlar yasanmaz ve cok ama cook uzun sure aracınızı lpgde kullanabılırsınız.
Not: bu forumda bulunma nedenımız lpg konusunda bılgı paylasımında bulunmaktır,kınlıgımızın cok da onemı yok,selamlar...

işi bilen insanların forumda yazması kadar güzel birşey yok :) kinlik duyan kimse olacağını zannetmiyorum. sonucta bilgi paylaşım yeridir forumlar

demiray

« Yanıtla #10 : Haziran 23, 2010, 12:13:29 ÖS »
saol kardeş peki nerede lpg taktırayım ve ne marka önerirsiniz

asvtec

« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2010, 12:35:40 ÖS »
Guzel cumlelerınız ıcın tesekurler.bılgı paylasımı ıcın herzaman burdayız.
Not: harf hatasından dolayı kımlık yazacakken kınlık olmus:) cep tel.de bazen boyle hatalar olabılıyor selamlar

asvtec

« Yanıtla #12 : Haziran 23, 2010, 12:38:07 ÖS »
Benım tavsıyem ızmır 2a brc olacak.memnun kalma olasılıgız yuksek,en azından gorusun derım.selamlar...

demiray

« Yanıtla #13 : Haziran 23, 2010, 12:41:50 ÖS »
adres lütfen

asvtec

« Yanıtla #14 : Haziran 24, 2010, 02:15:56 ÖS »
İZMİR 2A ĐZMĐR AUTOGAS Yesillik Cad. No: 261 Karabağlar 0 232 253 71 85 0 232 265 44 73

yagmur

« Yanıtla #15 : Temmuz 03, 2010, 07:10:47 ÖÖ »
herkese merhaba arkdaşlar 2008 cıvıc aracıma lpg taktırmaya karar verdim izmirde oturuyorum daha önce izmir'de özellikle 2007 ve üstü model aracına lpg taktıran arkdaşlar bana tavsiyede bulunabilirlermi nerde taktırdılar bi sorun yaşadılarmı hangi markayı taktırdılar ve yakıt konusunda ki bilgilerini benmle paylaşırlarsa çok sevinirim herkes şimdiden çok teşekkürler hayırlı sürüşler.
ıyı formalar bende lg olarak brc dıyorum,cok taktıran arkadasım var,ızmırde yetkılı brc servıs Ataturk stadı karsısı 1sanayıde starotogaz var,YETKILI SERVIS  12 yıllık brc bayılgı var,orda ıbrahım beyı bulun ,ve musterıye cok ozverılı davranan ustaya ısının hakkını verdıgı ıcın ,kalıte ve musterı menunıyetı ıcın mutlaka ugrayın dıyorum,1500/13 taksıt yaqıyorlar,tse ıslı+makıne muhendısıde var,

yagmur

« Yanıtla #16 : Temmuz 03, 2010, 07:14:37 ÖÖ »
ıyı formalar bende lg olarak brc dıyorum,cok taktıran arkadasım var,ızmırde yetkılı brc servıs Ataturk stadı karsısı 1sanayıde starotogaz var,YETKILI SERVIS  12 yıllık brc bayılgı var,orda ıbrahım beyı bulun ,ve musterıye cok ozverılı davranan ustaya ısının hakkını verdıgı ıcın ,kalıte ve musterı menunıyetı ıcın mutlaka ugrayın dıyorum,1500/13 taksıt yaqıyorlar,tse ıslı+makıne muhendısıde var,
starotogaz 1sansıt 4575367-4597049 telefonları bence gıdı gorusmekte fayda var,

yagmur

« Yanıtla #17 : Temmuz 03, 2010, 07:16:05 ÖÖ »
İZMİR 2A ĐZMĐR AUTOGAS Yesillik Cad. No: 261 Karabağlar 0 232 253 71 85 0 232 265 44 73
starotogaz 1sanayı sıtesınde ızmır yetkılı BRC bayı telefon 4575367-4597049

yagmur

« Yanıtla #18 : Temmuz 03, 2010, 07:25:46 ÖÖ »
STAROTOGAZ 1SANAYI SITESINDE LUTFEN INTERNETTEN DE INCELEYIN,MENUN OLAN COK KISI VAR,VE BEN FIRMADA LPG MI TAKTIRAN BIRI OLARAK ,TAKTIRACAK ARKADASLARIMIDA BILINCLENDIRMEK UZERE FIRMADA TSE BELGESI NI GORUN,O FIRMA MAKINE MUHENDISI VARMI,EVRAGINI GORUN DERIM, VARSA ZATEN DUVARINDA ASILIDIR LUTFEN INCELEYIN,BU SIZIN HAYATINIZ LUTFEN BIRAZ DIKKAT DIYORUM,STAROTOGAZDAN BEN MEMNUN KALDIM,ZATEN TAVSIYE ILE ORAYA GITTIM,SICAK SAMIMI MUSTERIYI KARSILAMALARI VE HIZMETLERI HOSUMA GITTI ,1500/13 TAKSIT YAPIYORLAR  ,ILGILENENLERE DUYURULUR,

asvtec

« Yanıtla #19 : Temmuz 03, 2010, 09:06:27 ÖÖ »
Hayırlı olsun brc dogru tercıh

yagmur

« Yanıtla #20 : Temmuz 03, 2010, 09:42:07 ÖÖ »
lpg taktıracak arkadasları bılgılendırelım,fırmanın tse belgesı,hızmet yeterlılık belgesı,makıne muhendısı olsunve sız bunu gorun,ve burda lgyı taktıracagınız fırma ısmı yazsın,

yagmur

« Yanıtla #21 : Temmuz 03, 2010, 09:52:55 ÖÖ »
harflerı kucuk yazcaktım duzeltemedım ozur dılerım

aniniko

« Yanıtla #22 : Şubat 09, 2012, 11:46:49 ÖS »
güncel ?

aniniko

« Yanıtla #23 : Şubat 15, 2012, 07:57:13 ÖÖ »
ZAvoli polaris lpg ışıkkent.. ZAvoli Türkiye distribütörü.. 10 numara tavsiye ederim..