Gönderen Konu: Istanbul Avrupa atiker lpg [ YRDM ]  (Okunma sayısı 5524 defa)

Uurcan1907

Istanbul Avrupa atiker lpg [ YRDM ]
« : Kasım 12, 2013, 12:46:36 ÖS »
Herkese iyi forumlar,iyi günler ..

Istanbul Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz.Gaz ayarını iyi yapan sağlam usta var mıdır?  Varsa soyleyebilir misiniz? Acildir. Lpg ATIKER.

Tekrardan herkese iyi forumlar.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2013, 12:46:48 ÖS Gönderen: Uurcan1907 »

cem_civic_es

Ynt: Istanbul Avrupa atiker lpg [ YRDM ]
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2013, 05:20:26 ÖS »
seyrantepede eskı sanayi safak otogaz var ben yıllardır gıderım ıyı ustalar var sef tavsıye ederım ....

23korg23

« Yanıtla #2 : Kasım 12, 2013, 09:31:40 ÖS »
Maslak sanayide cevreotogaz var guvenebilirsin. Selamimi soylersen yardimci olurlar

By_emre

« Yanıtla #3 : Kasım 12, 2013, 09:47:14 ÖS »
Aracın 1.6 si galiba Şirinevler kerem otogaz'a gidebilirsin orda muharrem ustayı bul  performasdan kısmayalım abi dersen o anlar ona göre güzel ayar yapar  ama motordan bağlanıp ayarları kontrol etmiyor sadece lpg sisteminden ayar yapıyor , İkitelli sanayi'dede Öz çağlar otogaz var Lovata bayisi çağlar arkadaş var telefonla arayıp onun olduğu bir gün oraya gidersen hem motordan kontrol ediyor hemde güzel bir ayar yapar uğraşıyor çok beğendim işciliğini 10 tl ücreti var diyip baştan aşağı yapmıyor
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2013, 09:48:31 ÖS Gönderen: By_emre »

Uurcan1907

« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2013, 10:07:26 ÖS »
Aracın 1.6 si galiba Şirinevler kerem otogaz'a gidebilirsin orda muharrem ustayı bul  performasdan kısmayalım abi dersen o anlar ona göre güzel ayar yapar  ama motordan bağlanıp ayarları kontrol etmiyor sadece lpg sisteminden ayar yapıyor , İkitelli sanayi'dede Öz çağlar otogaz var Lovata bayisi çağlar arkadaş var telefonla arayıp onun olduğu bir gün oraya gidersen hem motordan kontrol ediyor hemde güzel bir ayar yapar uğraşıyor çok beğendim işciliğini 10 tl ücreti var diyip baştan aşağı yapmıyor

Evet 1.6si aracım.. Soylediğiniz yer şirinevler çok yakın bana en kısa surede oraya uğrayacağım..

Uurcan1907

« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2013, 10:07:43 ÖS »
teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için ..

Uurcan1907

« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2013, 10:10:42 ÖS »
Kocasinan oto sanayide bir ayar yaptırdım.. Usta çok düşürdü.. Az yakar boyle dedi ama gece cok sıkıntılı rolanti düşük.. Farları acınca ve araç fan acınca stop edicek duruma geliyor ve ediyor.. Güzel tatlı bir ayar yaptırmak istiyorum .. Bakalımm inş sorunumu cozebilirler.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2013, 10:11:02 ÖS Gönderen: Uurcan1907 »

By_emre

« Yanıtla #7 : Kasım 15, 2013, 09:49:10 ÖS »
Kocasinan oto sanayide bir ayar yaptırdım.. Usta çok düşürdü.. Az yakar boyle dedi ama gece cok sıkıntılı rolanti düşük.. Farları acınca ve araç fan acınca stop edicek duruma geliyor ve ediyor.. Güzel tatlı bir ayar yaptırmak istiyorum .. Bakalımm inş sorunumu cozebilirler.
Az yakar diye ayar kısılır mı ya  muharrem ustaya uğrayın ve performans benzin ile aynı olmasını isteyin :) ona göre ayarlar aracını hemen çıkarıp gitmeyin o kısımlarda biraz dolaşın sıkıntı vs varsa tekrar uğrayın herşey tam oluncaya kadar test edin :)
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2013, 09:50:29 ÖS Gönderen: By_emre »

Uurcan1907

« Yanıtla #8 : Kasım 15, 2013, 11:45:57 ÖS »
Az yakar diye ayar kısılır mı ya  muharrem ustaya uğrayın ve performans benzin ile aynı olmasını isteyin :) ona göre ayarlar aracını hemen çıkarıp gitmeyin o kısımlarda biraz dolaşın sıkıntı vs varsa tekrar uğrayın herşey tam oluncaya kadar test edin :)

Yarın kısmet olursa uğrayacağım bakalım.. Az yakar diye kıstı bu sefer gece araba süremiyoruz :)) Rolanti yerlerde..

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2013, 09:25:48 ÖÖ »
Sİ lerin nedir bu rölanti sorunu ya camı kaldırıyorum rölanti düşüyor farkların rengi soluyo walla sinir
olmaya başladım artık

Uurcan1907

« Yanıtla #10 : Kasım 16, 2013, 10:55:48 ÖÖ »
Sİ lerin nedir bu rölanti sorunu ya camı kaldırıyorum rölanti düşüyor farkların rengi soluyo walla sinir
olmaya başladım artık

Kornaya basıyorum düşüyor ya :))

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #11 : Kasım 16, 2013, 10:59:59 ÖÖ »
olmaya başladım artık

aynen aynen bu nasıl bişey yaakışın dahada sıkıntı :)
kaloriferi açıorum sorma gerisini  :)

Uurcan1907

« Yanıtla #12 : Kasım 16, 2013, 11:44:21 ÖÖ »
olmaya başladım artık

aynen aynen bu nasıl bişey yaakışın dahada sıkıntı :)
kaloriferi açıorum sorma gerisini  :)

Bende birtek benim araba da bu sorun var diye biliyordm.. Ilginç gerçekten..

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #13 : Kasım 16, 2013, 12:07:02 ÖS »
snn araçta lpg olduğu için biraz daha fazla etkiliyor olabilir

Uurcan1907

« Yanıtla #14 : Kasım 16, 2013, 03:09:27 ÖS »

Bende eskiden sıkıntı olmuyordu.. Iste lpg ci gaz ayarını aşşağıya çekiince az yakar böyle dedi.. Bakalımm şimdi tavsiye edilen yere gideceğim..Inş faydasını gorururz

miroglu72

• Sezgin
« Yanıtla #15 : Kasım 19, 2013, 09:59:25 ÖÖ »
Arkadaşlar gecen başıma gelen bir olay aracımda Atiker lpg var.Giderken 3 kez sinyal verdi ve arç benzine geçti gaz bittiğini düşündüm ;daha sonra durup aracı stop ettim tekrar araca binip hareket ettiğimde tekrara aracın lpg ye geçtiğini gördüm.Bu olay 1-2 kez daha başıma geldi.Tankda lpg azaldığında yada basıncı düştüğün de gaza fazla yüklenince araç benzine geçiyor ve benzinde devam ediyor lpg ye tekrar geçmesi çin ya durup tekrar çalıştırmanız gerekiyor yada lpg butonundan (anahtarından)elle lpg ye geçmeniz gerekiyor.Bilgilerinize sunulur.