Gönderen Konu: İlk Marşta Çalışmama Sorunu  (Okunma sayısı 5865 defa)

MUHBİR26

İlk Marşta Çalışmama Sorunu
« : Nisan 30, 2012, 03:33:31 ÖS »
Arkadaşlar merhaba...2010 Honda civic premium aracımda 11.000 km dir lpg kullanıyorum. Sabahları ilk marşta çalışmama direk stop etme veya titreyerek çalışma ,ikincisindede öksürerek marş alıyordu.yetkili servise götürdüm süpap ayarı dediler.neyse yaptırdım fakat problem tam olarak çözülmüş değil..bu sabah aynı problemi tekrar yaşadım..aranızda böyle bi problem yaşayan var mı? yardımlarınızı bekliyorum.

carousal

Ynt: İlk Marşta Çalışmama Sorunu
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2012, 04:17:12 ÖS »
Aracın gaz ayarını kontrol ettirmekte fayda var.

ErroRPacK

« Yanıtla #2 : Mayıs 06, 2012, 11:14:26 ÖÖ »
Şu an bu sorunu aynen yaşıyorum. Aracım 1.6 ies...

23korg23

« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2012, 02:02:50 ÖS »
errorpack lpg ayarıyla ilgili bir durum bunu anlamak için aracın akü kutup başını en az 15 dakika söküp sonra yerine takın ve aracı benzinde bi süre rolantide çalıştırın sonrada bi 10 15 dakika yine benzinde ve ortalama 50 km süratle kullanın.. sonra lpgye gecin ve normal kullanıma devam edin eğer çalışma sorunu düzelmişse sorun gaz ayarındandır yok eger düzelmemişse aküye marş motoruna falan bakmak gerekebilir...

Muhbir26  arıza ışığınız yanıyor mu?  sizin içinde aracı 200-250 km kadar sadece benzinde kullanmanızı önercem eger bu süre sonunda düzelirse sizin sorununuz gaz ayarındandır.

MUHBİR26

« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2012, 08:44:16 ÖS »
errorpack lpg ayarıyla ilgili bir durum bunu anlamak için aracın akü kutup başını en az 15 dakika söküp sonra yerine takın ve aracı benzinde bi süre rolantide çalıştırın sonrada bi 10 15 dakika yine benzinde ve ortalama 50 km süratle kullanın.. sonra lpgye gecin ve normal kullanıma devam edin eğer çalışma sorunu düzelmişse sorun gaz ayarındandır yok eger düzelmemişse aküye marş motoruna falan bakmak gerekebilir...

Muhbir26  arıza ışığınız yanıyor mu?  sizin içinde aracı 200-250 km kadar sadece benzinde kullanmanızı önercem eger bu süre sonunda düzelirse sizin sorununuz gaz ayarındandır.
Aracım düzeldi sonradan şu an herhangi bi problemim yok sabahları tek marşta çalışıyor.lpg den kaynaklandığını düşünmedim çünkü araç benzinle çalışıyor.teleflex gfi kullanıyorum taktırdığım günden beri hiç arıza lambam yanmadı.

kolok

« Yanıtla #5 : Mayıs 10, 2012, 09:30:03 ÖS »
arkadaşlar başıma aynısı geldi , olayı çözdüm depoda 2-3 lt benzin kaldığı zaman zor çalışıyor isterseniz bir deneyin öneri saddece

23korg23

« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2012, 10:16:58 ÖS »

Aracım düzeldi sonradan şu an herhangi bi problemim yok sabahları tek marşta çalışıyor.lpg den kaynaklandığını düşünmedim çünkü araç benzinle çalışıyor.teleflex gfi kullanıyorum taktırdığım günden beri hiç arıza lambam yanmadı.

aracın benzinde çalışması benim dediğim konuyla ilgili zaten.. lpg kalibrasyonunun hatalı olması sonucu aracın kendi ecusundeki yakıt haritası bozuluyor o nedenle göndermesi gereken benzinden cok daha fazla benzin gönderiyor aracın ecusu ve arac boğuluyor yada tam tersi oluyor.. sorun lpgden değil lpg kalibrasyonundan olabiliyor.. sorununuzu nasıl çözdüğünüzü yazarsanız diğer arkadaşlarda faydalanır... ayrıca kolol arkadasımızın dediği ihtimalde var ama ben bu ihtimale modeli daha eski olan araclarda rastlanır diye düşünüyorum deponun dibinde pislik kalınca olabiliyor..

kolok

« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2012, 11:41:06 ÖS »
 artı 1   >=ok