Gönderen Konu: ikinci el honda alacak olsan lpg 'li mi tercih edersin lpg 'siz mi ?  (Okunma sayısı 26751 defa)

KARAN-İ

arkadaşlar ikinci el honda alıcak olsanız lpg li mi ?tercih edersizin yoksa lpg siz mi? bu çalışma çıkacak sonuç arabasına lpg taktırmak isterken aracın değerini kayıp eder mi ? etmez mi sorusuna cevap olacaktır...

cvcvtec

Ynt: ikinci el honda alacak olsan lpg 'li mi tercih edersin lpg 'siz mi ?
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2009, 07:15:13 ÖS »
az yaksın istiyorsam honda almam gider dizel bi araba alırım yada 2.2 accord alırım.Çünki benzinli hondalar su gibi içiyor maşallah...Lpg ye sıcak bakmıyorum kaza anında hem çok tehlikeli hem yakıtı dizeller kadar etkilemiyor hemde kapalı garajlara giremiyorsunuz ...

ENG

« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2009, 07:25:53 ÖS »
şimdi bunu ciddi ciddi soruyormusun şaka mı bu

mali

« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2009, 07:34:22 ÖS »
az yaksın istiyorsam honda almam gider dizel bi araba alırım yada 2.2 accord alırım.Çünki benzinli hondalar su gibi içiyor maşallah...Lpg ye sıcak bakmıyorum kaza anında hem çok tehlikeli hem yakıtı dizeller kadar etkilemiyor hemde kapalı garajlara giremiyorsunuz ...

kaza anında kaç tane lpg yüzünden patlayan araba varki?

arkadaşım arabaya aldıktan sonra lpg taktırmayı düşünmüyorsan lpg li almana gerek yok
benim aldığım arabam lpgliydi lpg ye soğuk bakmadığım için iyi denk geldi
ama lpg olmasaydı ben taktırmazdım iyi bir lpg 1500 tl den başlıyor
beni kurtarması için 15000-20000 km yol yapmam lazım o yüzden taktırmayı düşünmüyordum

onun için karar senin
alıp lpg taktırmıycaksan lpg siz al

yasansu

« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2009, 07:47:46 ÖS »
araç alırken özellikle lpg siz aradım buldum.sebebine gelince piyasada o kadar dandik marka varki.onlardan takılı ise bana ilerde çok sorun çıkartacağını düşündüğüm için.
aldıktan sonra hemen bildiğim ustaya gittim.Lpg sistemini taktırdım.

ENG

« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2009, 08:07:05 ÖS »
bırakın arkadaşlar arabanızın içine gazmanı sokmayın . ekonomi peşindeyseniz dizel araç kullanın.

bal974

• Rotifer Su Ürünleri
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2009, 08:08:35 ÖS »
Benim tercihim de LPG'siz alıp, sonradan içime sinen bir yerde, içime sinen bir sistemi taktırmak olur.

Ki zaten öyle yaptım...

delimanyak

« Yanıtla #7 : Kasım 16, 2009, 08:20:51 ÖS »

Benzinli hondalar cokmu yakıyor???? bence arabayı gayet sakın kullanırsan dızel kadar yakmasada dıer benzınlı aracların altında yakıyor

ENG

« Yanıtla #8 : Kasım 16, 2009, 08:22:37 ÖS »
katılıyorum.

Benzinli hondalar cokmu yakıyor???? bence arabayı gayet sakın kullanırsan dızel kadar yakmasada dıer benzınlı aracların altında yakıyor

yalçınn

« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2009, 08:52:16 ÖS »
arkadaşlar diğer markalar dediğiniz ne benzinle 30 krş altında yakabilen varmı biraz sıkıştırın bu rakan hemen 40 krş a çıkar ben şuan 97 opel vectra 2.0 cd kullanıyorum şehir içi basa basa 21 krş yakıyor yani neredeyse %50 fark...

burak87

« Yanıtla #10 : Kasım 17, 2009, 09:59:22 ÖÖ »
bırakın arkadaşlar arabanızın içine gazmanı sokmayın . ekonomi peşindeyseniz dizel araç kullanın.
kesinlikle engin abi lpg ilk başta çok iyi gözüksede arabanın motorunu yavaş yavaş götürüyor.

ENG

« Yanıtla #11 : Kasım 17, 2009, 10:25:54 ÖÖ »
;)
kesinlikle engin abi lpg ilk başta çok iyi gözüksede arabanın motorunu yavaş yavaş götürüyor.

KARAN-İ

« Yanıtla #12 : Kasım 17, 2009, 10:35:38 ÖÖ »
arkadaşlar soru yanlış anlaşılmasın ..ikinci el iki adet honda biri lpg 'li diğeri lpg 'siz hangisini alırsınız..? neden.._?

ENG

« Yanıtla #13 : Kasım 17, 2009, 10:45:17 ÖÖ »
millet neden lpg siz alacağını anlatıyor yukarıda. okusana. bak ben özeliim sana .ne demişler kaza anında patlama riski var. televizyonda lpgli araçların durup duruken yandığı haberlerini görmedim deme. ikincisi kapalı garajlara hatta feribotlara bile almazlar. buda önemli dışarıda bırakırsın arabanı çekerler sonra ekonomi yapıcam die ceza ödersin. motora verdiği tahribatı şimdi bana anlattırma. garanti bittikten sonra arızası pahalı olur. dizel al dizel sahibinden az km li yerli bir dizel.

mali

« Yanıtla #14 : Kasım 17, 2009, 11:26:23 ÖÖ »
millet neden lpg siz alacağını anlatıyor yukarıda. okusana. bak ben özeliim sana .ne demişler kaza anında patlama riski var. televizyonda lpgli araçların durup duruken yandığı haberlerini görmedim deme. ikincisi kapalı garajlara hatta feribotlara bile almazlar. buda önemli dışarıda bırakırsın arabanı çekerler sonra ekonomi yapıcam die ceza ödersin. motora verdiği tahribatı şimdi bana anlattırma. garanti bittikten sonra arızası pahalı olur. dizel al dizel sahibinden az km li yerli bir dizel.

iyi ve kaliteli bir lpg ne yanar nede patlar
zamanında mutfak tüpünü bağlayıp kullanananlarda vardı onun adıda lpgli
milyonlarca arabada lpg kullanılıyor
artık eski devir lpg anlayışı bitti
şimdiki sistemler çok daha gelişmiş durumda

arkadaşın konusu biraz dağıldı

bence benzinli al
ileride takarsan o sana kalmış

ENG

« Yanıtla #15 : Kasım 17, 2009, 11:27:21 ÖÖ »
forumların güzelliği bu fikirler tercihler farklı olabilir.

iyi ve kaliteli bir lpg ne yanar nede patlar
zamanında mutfak tüpünü bağlayıp kullanananlarda vardı onun adıda lpgli
milyonlarca arabada lpg kullanılıyor
artık eski devir lpg anlayışı bitti
şimdiki sistemler çok daha gelişmiş durumda

arkadaşın konusu biraz dağıldı

bence benzinli al
ileride takarsan o sana kalmış

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Kasım 17, 2009, 04:03:27 ÖS »

heuaheuahueh ;D ;D ;D tabikide lpgsiz, lpgli hondayi cok zor satarsin (aydin hocamada burdan selamlar)

mali

« Yanıtla #17 : Kasım 17, 2009, 04:14:13 ÖS »
tabiki forumun özellikle bizim sitemizin güzelliği burada :)
herkesin fikirlerini rahatça dile getirebilmesidir.
burada önemli olan bilginin yanıltıcı olmamasıdır.
lpg tercih meselesidir
kimse niye tektırıyorsun veya niye taktırmıyorsun deme hakkı yok
benim demek istediğim ilk çıkan lpg merdiven altı diye tabir edilen montajlar
yani herkesin kafasına göre yapabildiği zamandan bu zamana çok yol kat edildi  >=ok
o zamanlar mutfak tüpünü kullanan arabalarda vardı onlarada lpg li deniyordu
ama şimdi bu iş profesyonel şekilde yapılıyor

normal standartlarda bağlanmış kaç araba durup dururken patlıyor ?
kaza anında sistem (lpg deposu kendini kapatıyor)
kaza anında her araba benzin kesmiyor buda bir gerçek
yani kazada lpgli araba o kadar korkulacak bişey değil :)

ben olsam arabayı bilmiyorsam lpg li araba almam
taktırcaksam alır kendim taktırırım
sonuçta ne kullanıldığı ve ne şekilde takıldığını bilmek lazım
« Son Düzenleme: Kasım 17, 2009, 04:16:09 ÖS Gönderen: mali »

AL-BAYRAK

« Yanıtla #18 : Kasım 17, 2009, 07:08:36 ÖS »
herkes senin kadar şanslı değil
:con :con :con :con
 si yi kullanırken benzin faturası nasıllll

ykavcioglu

« Yanıtla #19 : Kasım 17, 2009, 08:12:16 ÖS »
lpg yi severim ama benzinli bir honda alıp, tüpünü ben takarım..
satarkende o kadar zarar etmezsin..
sorunsuz bir şekilde hem konfor yaşarsın hemde koklayarak gezersin..
dizel arabaya gelince, yüksek fiyata alırsın yol yaparsın yarı fiyatına satarsın..
dizeller hep böyleydi, sadece günü kurtarırsın ama aldığın fiyatla sattığın fiyatın arasında dağlar kadar fark olacak..
ama yüksek km bir hondada ufak kayıpların olur..
benim mantığımda paran varsa dizele binersin, yaşı gelmeden satar yenilersin..

ENG

« Yanıtla #20 : Kasım 17, 2009, 08:17:53 ÖS »
onun içtiği benzin ona helal olsun :P
herkes senin kadar şanslı değil
:con :con :con :con
 si yi kullanırken benzin faturası nasıllll

ENG

« Yanıtla #21 : Kasım 17, 2009, 08:27:26 ÖS »
ben kimseyi yönlendirmiyorum sadece fikirlerimi söylüyorum. arkadaş konuyu açarken sormuş ikinci el honda alırsan lpglimi lpgsizmi? ben de söylüyorum okadar LPG siz. brc yetkili servisi müdürünün dizel araba kullandığını biliyorum. aynı kişiye bunu sorduğumda patladığında 500 mt çapında bir alanı yok edebileceğini söylüyor. patlama riski olmadığı için uno gibi bagajı yakın arabalara montajı mühendisler odası yasaklıyor. hem sadece ben patlama yanmadan bahsetmedim bir sürü neden söledim. buna nie takıldık ki?
tabiki forumun özellikle bizim sitemizin güzelliği burada :)
herkesin fikirlerini rahatça dile getirebilmesidir.
burada önemli olan bilginin yanıltıcı olmamasıdır.
lpg tercih meselesidir
kimse niye tektırıyorsun veya niye taktırmıyorsun deme hakkı yok
benim demek istediğim ilk çıkan lpg merdiven altı diye tabir edilen montajlar
yani herkesin kafasına göre yapabildiği zamandan bu zamana çok yol kat edildi  >=ok
o zamanlar mutfak tüpünü kullanan arabalarda vardı onlarada lpg li deniyordu
ama şimdi bu iş profesyonel şekilde yapılıyor

normal standartlarda bağlanmış kaç araba durup dururken patlıyor ?
kaza anında sistem (lpg deposu kendini kapatıyor)
kaza anında her araba benzin kesmiyor buda bir gerçek
yani kazada lpgli araba o kadar korkulacak bişey değil :)

ben olsam arabayı bilmiyorsam lpg li araba almam
taktırcaksam alır kendim taktırırım
sonuçta ne kullanıldığı ve ne şekilde takıldığını bilmek lazım

ENG

« Yanıtla #22 : Kasım 17, 2009, 08:30:05 ÖS »
aydın hoca anlatsın önceki vtec 2 de lpg yüzünden kaç kere arıza lambası yaktığını? ;) hemde piyasada en iyi die bahsedilen markanın kitinde. kendisi belkide her arabasına ekonomik sebeplerden dolayı lpg taktırmak zorunda kalmıştır ama hep şunu der az yakmasa hayatta taktırmam.

heuaheuahueh ;D ;D ;D tabikide lpgsiz, lpgli hondayi cok zor satarsin (aydin hocamada burdan selamlar)
« Son Düzenleme: Kasım 17, 2009, 08:32:06 ÖS Gönderen: enengin1 »

bal974

• Rotifer Su Ürünleri
« Yanıtla #23 : Kasım 17, 2009, 10:28:25 ÖS »
ben kimseyi yönlendirmiyorum sadece fikirlerimi söylüyorum. arkadaş konuyu açarken sormuş ikinci el honda alırsan lpglimi lpgsizmi? ben de söylüyorum okadar LPG siz. brc yetkili servisi müdürünün dizel araba kullandığını biliyorum. aynı kişiye bunu sorduğumda patladığında 500 mt çapında bir alanı yok edebileceğini söylüyor. patlama riski olmadığı için uno gibi bagajı yakın arabalara montajı mühendisler odası yasaklıyor. hem sadece ben patlama yanmadan bahsetmedim bir sürü neden söledim. buna nie takıldık ki?

Merhaba,

UNO tipi arabalara LPG montajının mühendisler odasının yasak koyduğunu yazmışsınız.
Ben de makina mühendisiyim ve makina mühendisleri odamızın böyle bir yasak koyduğundan haberim yok...

Kaynak gösterebilir misiniz?

Benim bildiğim uygulamada UNO'lara silindir tank uygulamasının uygun olmaması, çünkü silindir tank konulduğunda stepne yerinden çıkarılamıyor. Stepne havuzunun üstünü kapatıyor.

Ayrıca BRC yetkili servis müdürünün adını ve telefonunu da verebilir misiniz?
Çünkü ben de LPG konusunda imza yetkisine sahip bir makina mühendisiyim, bu konuda profesyonel olarak hiç çalışmamış olsam da, kendisiyle tanışmak ve "500 metre çapında bir alanı yok edebilen" bir lpg tankının detaylarını (hacim, et kalınlığı vs.) onun ağzından duymak isterim...

Saygılarımla

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Kasım 17, 2009, 10:34:25 ÖS »
arkadaşar honda mühendisleri arabalaırın lpg ye uygun üretmedi sopnrada uydurma olan herşey gibi buda sorun yaratacagı kesin günde 100kmden fazla yol yapmıosam asla tercih edicem bişey deildir burada kurum ve kuruluşların karalaması veya hesap versin nasıl gibi şeyler sölemek uygun deildir