Gönderen Konu: iki sorum olacak?  (Okunma sayısı 3537 defa)

göktuğkağan

iki sorum olacak?
« : Haziran 14, 2011, 07:40:28 ÖÖ »
arkadaşlar 2008 civicime kit mtm taktırdım(5000 km oldu) merak ettiğim araba lpg geçtiğinde motor sesinde değişiklik olurmu sanki biraz daha gürültülü , birde bazılarından duydum belli km aralıklarıyıla(200 veya 300km de bir) arabayı 20-30 km benzinle sür motoru kurutursun diyorlar aslı varmı.ha birde taktırdım taktıralı ayar yapılmadı takan usta gerek yok dedi.düşüncelerinizi bekliyorum saygılar

serindurus

Ynt: iki sorum olacak?
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2011, 07:43:14 ÖÖ »
dostum çıt çıt çıt şeklinde olan ses lpg nin sesi ...
motor kurutma kısmını bılmıyorum açıkcası ...

göktuğkağan

« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2011, 07:50:01 ÖÖ »
çıt çıt değil odediğin enjektör onu biliyorumda sanki biraz daha farklılaşıyor,artıyor gibi acaba lpg nin kuru yakıt olmasındanmı ki

piscocuk

« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2011, 07:54:08 ÖÖ »
çıt çıt diye gelen ses enjektörden gelmiyor arkadaşım.araç benzinde çalışıyor ve lpg ye geçerken tankın oradan çıt çıt diye bir ses gelir..aracın lpg de gürültülü çalışması normal.bu gürültüyü yapan lpg enjektörleri.bazı markalarda daha çok olduğunu söylüyorlar..mesela brc şuanda çok tutulan iyi olduğu söylenen bir marka ama enjektörlerinden çok ses geldiği söyleniyor..

motor kurutma olayı bana biraz saçma geldi.sonuçta uzun zamandır kullanıyorum ilk kez böyle birşey duydum.senin usta biraz işgüzar sanırım

serindurus

« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2011, 07:59:15 ÖÖ »
çıt çıt diye gelen ses enjektörden gelmiyor arkadaşım.araç benzinde çalışıyor ve lpg ye geçerken tankın oradan çıt çıt diye bir ses gelir..aracın lpg de gürültülü çalışması normal.bu gürültüyü yapan lpg enjektörleri.bazı markalarda daha çok olduğunu söylüyorlar..mesela brc şuanda çok tutulan iyi olduğu söylenen bir marka ama enjektörlerinden çok ses geldiği söyleniyor..

motor kurutma olayı bana biraz saçma geldi.sonuçta uzun zamandır kullanıyorum ilk kez böyle birşey duydum.senin usta biraz işgüzar sanırım

arkadaşım kendınle çelişmişsin hem enjektorden gelmıyor o ses dıyorsun hemde lpd enjektorunden gelıyor dıyorsun ...

piscocuk

« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2011, 08:02:05 ÖÖ »
çıt çıt sesleri enjektörden gelmiyor.benzinden lpg ye geçerken lpg tankının oradan geliyor..arkadaşın bahsettiği motorun sesli çalışma olayı enjektörlerden geliyor.bir kere daha oku istersen karışık yazmış olabilirim

NusretA

« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2011, 08:02:53 ÖÖ »

arkadaşım kendınle çelişmişsin hem enjektorden gelmıyor o ses dıyorsun hemde lpd enjektorunden gelıyor dıyorsun ...

senin bahsettiğin gürültüyü lpg enjektörü yapıyor demek istemiş çıt çıt gelen sesi değil..

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2011, 08:08:21 ÖÖ »

araç lpg de çalışırken enjektor memeleri cıtcıtcıtcıtcıtcıt sesini yapar.aslında markada önemli değildir, markanın kullandığı meme önemlidir bu seste,kimisi aşırı yüksek çıkartır kimisi daha sessiz.
motor kurutma olayına gelince,o söylediğiniz şey lpgnin ilk zamanlarındaydı,şimdi pompadan aldığınız yakıtın bile içinde yağ monekülleri war diye biliyorum ve sistem çok gelişti,kimsenin motoruda otogaz sistemleri yüzünden kimsenin elinde kalmamıştır,binin gönül rahatlığı ile cebinize kalan kar olsun.