Gönderen Konu: İki defa başka istasyondan gaz aldım ve ikisindede edindiğim tecrübeye göre..  (Okunma sayısı 9401 defa)

nisay

Honda dostları aracıma lpg kiti taktığımdan buyana yakıt değerlerinden şükür memnunum. Her zaman po istasyonundan alıyordum. Bir kere hariç memnun kaldım.

Geçenlerdeki uzun yolculuğumda mecburiyetten opet istasyonunda satılan mogaz kullandım. Arıza lambası yanarmıki diyede çekinmedim deği. Şunu tecrübe ettim herzamanki şehir içi değerlerimden daha fazla km yaptım. Dönüşte yine aynı istasyondan aldım. Uzun yolda da herzamankinden daha fazla km yaptım.

Merak edip mogazın internet sitesine girdi. %3 tassarrutan bahsediyordu. Aynı yazı aygazda da var. Demek istediğim yazılanlar yaptığım km yi destekledi.

Şimdi düşünüyorum aygaz yada mogaz mı almalıyım, yoksa eskisi gibi devam mı etmeliyim. Malum katkı olayı var. Lpg kiti zarar görümü diye düşünüyorum.

ed35

Ben kesinlikle aygaz almazdım yerinizde olsam,çok çok katkılı bir gazı var,önceki aracım olan 407'imi lpg bakımına götürdüğümde filtreler tamamen tıkanmış ve resmen kurum dolmuştu içi,önceki sahibi sürekli aygaz aldığı için...Şu an genelde bp'den alıyorum,denk gelirsem mutlaka milangaz alırım ve filtre değişimine gittiğimde tertemiz bir filtreyle karşılaştım,belki değiştirmeme bile gerek yoktu ama lpg bakımında değişttirttim onuda ;) Yani tavsiyem aygaz almayın.

fearless.32

Ustanın bana söylediği ''katkılı lpd dediğiniz şey bildiğin yağ. 1 ay arayla bana gelirsin araba gaz yemiyo diye ben de 20 liranı alırım'' dedi :D

23korg23

aygaz katkı olayını kaldırdı mı? bu konuda net ve kesin bir bilgisi olan var mı?

poseidon999

Fark opette değil Po'da.
Lpg'yi po dan alınca herkes daha az km yaptığını söylüyor.

Ben Shell'den alıyorum. Katkısız olduğu için. Opet ile çok fazla bir fark görmedim.

fearless.32

Fark opette değil Po'da.

Ben Shell'den alıyorum. Katkısız olduğu için. Opet ile çok fazla bir fark görmedim.

Shell nasıl po ya göre yaa. Ben sürekli po dan alıyorum bi zararı yok gerçi ama daha fazla km yapacaksak shellden alalım :D

poseidon999

Fark opette değil Po'da.

Shell nasıl po ya göre yaa. Ben sürekli po dan alıyorum bi zararı yok gerçi ama daha fazla km yapacaksak shellden alalım :D

Ben po'dan hiç almadım ama alanların hepsi dediğim gibi 40-50 km daha az gittiğini söylüyor.

Eskiden opet alıyordum. Opet katkılı olduğu için Shell'e geçtim.
Kesinlikle Po'ya göre daha fazla gidiyorum. Psikolojik değil defalarca ölçtüm.

Bir de aldığım istasyonun sayısı 3.
Onun dışında zorunda kalmadıkça farklı bir istasyondan almıyorum.

fearless.32

Eyvallah başkan :)

carousal

Ankaralılar bilirler, İstanbul Yolu üzerindeki Lukoil'den alıyorum çok uzun bir süredir, şu an fiyatı 1.98'e kadar düştü, gayet memnunum.

OPET'teki AYGAZ kesinlikle katkılı arkadaşlar, eğer aracınız sıralı sistem ise katkılı gazı çok sık kullanmayın. EURO LPG + ismi ile satılıyor, + kısmı katkıyı gösteriyor. Bu katkı denilen olay da bir nevi yağ, internette filtre resimleri var, bal mumu gibi tuhaf bir madde enjektörleri ve filtreleri mahvediyor. Katkısız gaz kullanmak sistemi temiz tutmak açısından önemli.

AYGAZ önceki yıllarda çok daha katkılı gaz satıyordu, gelen şikayetler sebebiyle katkı oranı azaltıldı. Ancak katkı hala var. Karbüratörlü araçlar için katkılı otogaz sorun teşkil etmiyor.

Ben kendime sabit bir istasyon belirledim, yukarıda da söylediğim gibi, Lukoil'den alıyorum sürekli, eğer memnun kaldığınız bir marka ve istasyon varsa orayı sabit nokta olarak kullanın derim.

ahmet290

katkılı gazın bi yararı yok mu acaba arabaya..belkide motoru cok yıpratmıyodur..

hiç bi faydası yok mu arkadaslar katkılı gazın ??

wordsman

Ankaralılar bilirler, İstanbul Yolu üzerindeki Lukoil'den alıyorum çok uzun bir süredir, şu an fiyatı 1.98'e kadar düştü, gayet memnunum.

OPET'teki AYGAZ kesinlikle katkılı arkadaşlar, eğer aracınız sıralı sistem ise katkılı gazı çok sık kullanmayın. EURO LPG + ismi ile satılıyor, + kısmı katkıyı gösteriyor. Bu katkı denilen olay da bir nevi yağ, internette filtre resimleri var, bal mumu gibi tuhaf bir madde enjektörleri ve filtreleri mahvediyor. Katkısız gaz kullanmak sistemi temiz tutmak açısından önemli.

AYGAZ önceki yıllarda çok daha katkılı gaz satıyordu, gelen şikayetler sebebiyle katkı oranı azaltıldı. Ancak katkı hala var. Karbüratörlü araçlar için katkılı otogaz sorun teşkil etmiyor.

Ben kendime sabit bir istasyon belirledim, yukarıda da söylediğim gibi, Lukoil'den alıyorum sürekli, eğer memnun kaldığınız bir marka ve istasyon varsa orayı sabit nokta olarak kullanın derim.

Lukoilde katkı yok mu? bir de sizin gaz aldığınız istasyon jandarmanın ordaki mi yoksa optimumu geçince eryaman girişinde lukoil var (po dan sonra) orası mı?

BuCaLI

dün bir hata edip total den aldım gazı araç sanki zoraki yürüyor şimdi bakalım ne kadar gidecek kimseyede tavsiye etmem.

carousal

wordsman, evet jandarmanın oradaki Lukoil. Fiyatı 1.98. Katkısız gaz, yaklaşık 5 aydır oradan yakıt alıyorum, herhangi bir problem yaşamadım.

fearless.32

Fark opette değil Po'da.

Ben po'dan hiç almadım ama alanların hepsi dediğim gibi 40-50 km daha az gittiğini söylüyor.

Eskiden opet alıyordum. Opet katkılı olduğu için Shell'e geçtim.
Kesinlikle Po'ya göre daha fazla gidiyorum. Psikolojik değil defalarca ölçtüm.

Bir de aldığım istasyonun sayısı 3.
Onun dışında zorunda kalmadıkça farklı bir istasyondan almıyorum.

Arkadaşlar geçen pazar Mersin'e gittim 1.6 İES'le. yukarıdaki yazışmadan sonra gidiş-geliş Shell'den aldım gazı. Bundan sonra Shell'den başka istasyondan almam. 2 hafta önce İstanbul'a gittiğimde PO'dan almıştım. Ortalama tüketim 21 krş/km. Hadi kalabalıktık, yük vardı desen 19 krş olsun. Ama Mersin'e gidiş geliş 16,5 krş/km. Şiddetle tavsiye ederim ki SHELL.

rotasızKAPTAN

shell ıyıdır.ama bır de denk gelırse mılangazı bır deneyın hem litre bazında ucuz hemde km bazında daha uzun gıdıyorsunuz.

ÇaVuŞ

Aynen biz Tüm Yakıtları Shell'den Alıyoz Oynama Fazla Yok Onlarda :) :)

23korg23

arkadaslar dün petrol ofisinden gaz aldım.. sürekli shelden alırdım ayrıca depo doluydu ancak 14 litre pogaz aldım ve arabanın cekişi arttı ayrıca benzinden gaza gecerken lpg deposundan gelen valfin sesi değişti dah tok bir ses vermeye başladı... tabi burda olay ses değil sanki gaz daha yoğun depoyu bitirip komple pogaz alıp denyeceğim..

fearless.32

arkadaslar dün petrol ofisinden gaz aldım.. sürekli shelden alırdım ayrıca depo doluydu ancak 14 litre pogaz aldım ve arabanın cekişi arttı ayrıca benzinden gaza gecerken lpg deposundan gelen valfin sesi değişti dah tok bir ses vermeye başladı... tabi burda olay ses değil sanki gaz daha yoğun depoyu bitirip komple pogaz alıp denyeceğim..

Valla ben sürekli PO'da alıyodum. Ama gerçekten km az gidiyo başkan Shell'e göre emin ol. Çekiş konusunda tam emin değilim ama gözle görülür bi değişiklik hissetmedim ben.

wordsman

Valla ben sürekli PO'da alıyodum. Ama gerçekten km az gidiyo başkan Shell'e göre emin ol. Çekiş konusunda tam emin değilim ama gözle görülür bi değişiklik hissetmedim ben.

Shell'in gazında katkı var mı? malum şu katgılı gaz muhabbetinden dolayı soruyorum

poseidon999

Shell'in gazında katkı var mı? malum şu katgılı gaz muhabbetinden dolayı soruyorum

Yok Shell'in katkısı yok.
Sek lpg. :)

gommes

arkadaşlar bu konu ile ilgili bir anket tarzı bişey mi yapsak... ya da kimler hangi gazı kullanıyo diye bi tablo bişey???

tmrak

3 depodur fullpet`ten aliyorum gazi 3 depodada ayni km de bitiyor normalde shellden alirdim 300-320 km yol yapardim fullpetten aldigim 3 depoda da 260 km gecemedim ayni arac sirkette bi abimizde var arac bp den gazi aliyor 350 km asigiya dusmedi daha arkadaslar ucuz etin yahnisi misali fullpette gaz 2.08 bp de 2.26 tl :)))

atomhamdi

shell kullanıyorum genel olarak bir kere po aldım rastlantı mıdır bilmiyorum sehir içi çok yaktı bir kerede opetten aldım shelle arasında km bazında fark olmadı ama terchim shell

EpiLoG

aygaz katkı olayını kaldırdı mı? bu konuda net ve kesin bir bilgisi olan var mı?

hocam iki hafta önce lpg ustama gittim ayar yaptırmaya. ve hangi gazı tavsiye ediyorsun diye sordum kendisine. aygaz dedi ben de dedim ki aygaz için çeşitli yorumlar var. ben daha lafımı bitirmeden kendisi söyledi. dedi ki biliyorum filtreleri tıkadıgı enjetorlere motora vs zarar verdigi söyleniyor evet dedim ben de. evet öyleydi dedi hatta bazı lpg firmaları aygazdan alınan gazdan dolayı garanti kapsamı dısına bile cıkardı aracları dedi yalnız bu şikayetlerden dolayı aygaz katkı olayını kaldırdı ve aygaz geri adım attı demesinler diye de duyurmadı bunu şuan katkı yok dedi. ben ustamın dedigini söylüyorum tatmin edici oldu mu bilmiyorum ama ben opetten almıyorum milangazdan alıyorum hem ucuz hem performansı ve km yapması da iyi memnunum şahsen. ama aygaz almak isteyen olup da tereddütte olan arkadaslar varsa durum bu sekilde.

ufgan

hocam iki hafta önce lpg ustama gittim ayar yaptırmaya. ve hangi gazı tavsiye ediyorsun diye sordum kendisine. aygaz dedi ben de dedim ki aygaz için çeşitli yorumlar var. ben daha lafımı bitirmeden kendisi söyledi. dedi ki biliyorum filtreleri tıkadıgı enjetorlere motora vs zarar verdigi söyleniyor evet dedim ben de. evet öyleydi dedi hatta bazı lpg firmaları aygazdan alınan gazdan dolayı garanti kapsamı dısına bile cıkardı aracları dedi yalnız bu şikayetlerden dolayı aygaz katkı olayını kaldırdı ve aygaz geri adım attı demesinler diye de duyurmadı bunu şuan katkı yok dedi. ben ustamın dedigini söylüyorum tatmin edici oldu mu bilmiyorum ama ben opetten almıyorum milangazdan alıyorum hem ucuz hem performansı ve km yapması da iyi memnunum şahsen. ama aygaz almak isteyen olup da tereddütte olan arkadaslar varsa durum bu sekilde.
Arkadaşa katılıyorum. Gittiğimiz ustalar aynı değilse :emo, benim ustamda aynı bilgiyi verdi. Aygazın katkıyı kaldırdığını ve reklam stratejisi olarak kaldırıldığını duyurmadığını söyledi. Katkının kaldırıldığını ayrıca bir istasyon çalışanından teyit ettim.
Ben de shell kullanıyorum ve aynı istasyondan alınca hemen hemen hiç sapma olmuyor. Hep aynı km yani.