Gönderen Konu: HONDAMA BRC TAKTIRDIM  (Okunma sayısı 2743 defa)

bestami_1

HONDAMA BRC TAKTIRDIM
« : Ağustos 23, 2012, 09:53:21 ÖÖ »
ARAKADAŞLAR 2009 HONDAMA ADANA AKAN OTOGAZDA BRC MY11 TAKTIRDIM İLK İZLENIMLERİM BENZİNLE ARASINDA FARK GÖREMEDİM TAKAN USTAYA PİPOLU SİSTEM TAKALIM DEDİM USTANIN TAVSİYESİ PİPOLUDA ZAMANLA HAVA ALDIĞINI VE RÖLANTİDE İNME KALKMA OLDUĞUNU TAKTIĞIM PİPOLU ARAÇLARI TEKRAR SÖKTÜĞÜNÜ İSTERSEM TAKABILECEĞİNİ SÖYLEDİ.BENDE EMME MANİFOLDUNU DELDİRDİM.ÇOK ÖNEMLİ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM İŞYERİNE İLK GİTİĞİMDE ARIZALI ARAÇLARI GÖRÜNCE BİRAZ TEDİRGİN OLDUM ACABA YANLIŞ YERMİ SEÇTİK DİYE AMA SONRA RAHATLADIM ARABAYI KULLANINCA

20 TL 9 LİTRE GAZ ALDIM 90 KM GİTTİM KLIMA AÇIK VE HIZLIYDIM. AMA İNANIN ARABAYA GAZ VERMEKTEN KORKMUYORUM ARTIK RAHATLADIM TAVSİYEM TAKTIRIN BENZINE 4,409 VERİLMEZ

YAKIT SARFIYATINI YAZACAĞIM ŞU ANDA YAKLAŞIK 5 LİTRE ALDIM DENEMEK MAKSATLI 40 KM OLDU
SAYGILARIMLA

battalgazi

Ynt: HONDAMA BRC TAKTIRDIM
« Yanıtla #1 : Ağustos 23, 2012, 09:57:17 ÖÖ »
hocam Adana yetkili servisi garantı kapsamında 1850 liraya brc montajı yapıyor diyorlar mutlaka araştırmıssındır bilginniz var mı aceba bir yakınıma taktırmayı düşünüyoruzda

bestami_1

« Yanıtla #2 : Ağustos 23, 2012, 11:35:21 ÖÖ »
gardaş bu hondanın garanti işini ben anlayamadım bence aldatmaca var araç bozulunca bedavamı yapacaklar her şeye bir bahane bulurlar.ben 40 bin bakımına gittim 360 lira tosladım bir daha gitmıcem zaten.honda aynı lpg kitini brc my11 1850 takıyor doğrudur.adanaya sordum brc kendi zaten motora 2 yıl garanti veriyor senin ispat etmen şartı ile şimdi mantıklı olarak neden hondaya taktırayım ben 300 lira peşin verdim kalan 1200 lirayı 12 ay taksıt yaptırdım 1500 mal oldu sanki honda daha farklı bir şeymi takıyor

ben daha lpg den dolayı motor yıyen araç görmedim duymadımda hondacalır bu garanti işini bence fazla önemsiyorlar adamlar aracın çoğu yerine garanti vermiyorlar mesela alt takımlara geriye ne kaldı motor ve elektrik aksamı elektrik aksamına bile sordum çoğu yerinda garanti yok mesela klıma kompresörün arızalandı garanti yok ne anladım ben bu işden benım focusum vardı 5yıl atiker sıralı lpg kullandım mermi gibiydi

hocam sana tavsiyem adanaya yakınsan akan otogaza git taktır

battalgazi

« Yanıtla #3 : Ağustos 23, 2012, 12:30:25 ÖS »
aynen katılıyorum bende MErsin'de brc taktırdım bir yıl 20 bin km oldu kitin parasını çokdan çıkardım sorunsuz kullanıyorum sizinkide hayırlı olsun bu arada

savas

« Yanıtla #4 : Ağustos 23, 2012, 02:37:47 ÖS »
Hayırlı olsun. Bende bayramdan 2 gün önce 2005 civic vtec II için BRC marka tüp taktırdım çifkurtlar a sordum orada yokmuş o yüzden brc yetkili servisine gittim. 1.600 tl ye anlaştık performansta ufak ta olsa bi düşüş oldu fakat ilk ölçümlerime göre ş.dışı :  2,15 krş şehir içi : 2,4 kuruş (1 lt : 2.20 tl )  Benzin li kullanıma göre bayaa bi tasarruflu oldu. Performansta düşüş dediğim standart 1.6 motor kadran 180 iken devir 3500 lerde idi, yeni takıldı motor gaz yememiştir diye çok ta zorlamak istemedim.

3ddelisi

« Yanıtla #5 : Ağustos 28, 2012, 02:20:11 ÖS »
galiba ş.dışı 21.5 krş ş.içi 24 krş demek istedin keşke dediğin değerlerde olsa wc ye bile arabayla gitsem :)