Gönderen Konu: Hondama ANKARADA HANGİ MARKA LPG TAKTIRMALIYIM  (Okunma sayısı 11197 defa)

DOHC _06

Ynt: Hondama ANKARADA HANGİ MARKA LPG TAKTIRMALIYIM
« Yanıtla #25 : Temmuz 31, 2013, 05:05:06 ÖS »
Ben Hr-v ye Kit MTM taktırdım enjektörleri khain enjektör hissetmiyorum bile tüpdemi benzindemi gidiyorum bu modeli araştırmanı öneririm.Ayrıca markadan ziyade en önemli olan takacak olan ustadır. ustanı çok iyi seç derim.Teşekkürler
Hocam haklısın usta meselesi dert ben zaten bu lpg olayından çok sıkıntı yaşadım.Diğer aracımdan dolayı bn lpg li almıştım.Arabayı düzeltene kadar çok uğraştım onun lpgsi milanoydu abi enjektör bozulur bulamazsın o yüzden atiker biraz yakın geldi.Ama snn dediğin kitide araştırıcam cmsi bu işi halletmeyi düşünüyorum.100 liralık benzin alıyorum yarım depo dolmuyor.Ne güzel ağzımızın tadıyla biniyorduk.Başımıza bela ettiler şu benzini 5 tl benzin mi olur bunda 2 sene öncesinde 3 tl mi olur diyorduk bi 2 sene sonrada 10  tl olacak galiba .

ZA373

« Yanıtla #26 : Kasım 19, 2013, 09:57:51 ÖS »
atikerin son yazılımı ne arkadaşlar, şu motor sesinden çok çıtır çıtır ediyor son yazılım bumu..:-)

ekuzdere

« Yanıtla #27 : Kasım 19, 2013, 10:07:21 ÖS »
Ya atiker taktırın 950-1000 TL'ye, yada paraya kıyıp Prins takın çünkü gerçekten bir çok farkı var. Geriye kalan arada ki kitlerin hepsi aynı. 2 aracıma BRC taktırdım, ha bire problem yaşıyoruz (büyük şeyler değil ama kıl adamım). Zavolli-Lavato-BRC hepsi aynı sadece boşuna fazladan para verdim bu zamana kadar malesef.

aslan3455

« Yanıtla #28 : Kasım 20, 2013, 11:12:18 ÖS »
önceki aracım opeldi ve atiker lpg takılıydı arıza lambası yakıyordu sürekli sıkıntılı bir tüp atiker ayrıca gaz göstergeleride cabuk arıza veriyor suan honda 2011 aracımda zavoli var cok menmunum ne arıza lambası yakıyor nede çekisten düşüyor arac istanbul sehir içi 10-11 litre yakıyorum gazda. zavoli tek geçerim

alperd

• alperd
« Yanıtla #29 : Kasım 22, 2013, 05:24:19 ÖS »
önceki aracım opeldi ve atiker lpg takılıydı arıza lambası yakıyordu sürekli sıkıntılı bir tüp atiker ayrıca gaz göstergeleride cabuk arıza veriyor suan honda 2011 aracımda zavoli var cok menmunum ne arıza lambası yakıyor nede çekisten düşüyor arac istanbul sehir içi 10-11 litre yakıyorum gazda. zavoli tek geçerim

Kusura bakmayın ama Alakası yok.
ATİKER, ALDESA, ZAVOLLİ ve PRİNS(+valve care) kullanmış biriyim.
Atiker hariç yukarıdakilerin hepsinden şikayetim vardı.

Zavolli yüksek devirde Benzine geçiyordu kimse sorunu çözemedi.
Prins parasının hakkı değildi. LPG göstergesi ve Tank ayrı telden çalıyordu; 100 km içinde tek ışığa düşüyordu bu şekilde 250 km gidip bitiyordu, sorunu kimse çözemedi.
Aldesa parasına göre çok iyiydi 180 beygir turbo araçta kullandım ince ayar istiyordu hassastı bazen gaz yetişmiyordu aldığımda aracın üstündeydi bir umut Prins'e geçtim Montaj'la ilgili sıkıntılar oldu (takan bayinin kısa süre sonra bayiliği iptal edildi) ve yazdığım gibi çözülemeyen tank-gösterge problemi vardı.

ATİKER doğru montaj ve doğru ayarla az para ve sıfır sorun demek.
Arıza lambası AYAR'la ilgili mevzu hepsinde yanabilir.
Hepsi aynı Teknolojidir zaten ve amaç Tasarruftur fazla para harcamaya gerek yok.
Önemli olan herkesin dediği gibi USTA+MONTAJ+AYAR'dır.