Gönderen Konu: hondalara en uyumlu otogaz sizce hangisi?  (Okunma sayısı 30088 defa)

selcuk-06

hondalara en uyumlu otogaz sizce hangisi?
« : Temmuz 12, 2011, 03:33:40 ÖS »
asıl olan güvenilir bir petrol istasyonu ama bunun dışında marka olarak görüş ve deneyimlerinizi bekliyorum.

selcuk-06

Ynt: hondalara en uyumlu otogaz sizce hangisi?
« Yanıtla #2 : Temmuz 12, 2011, 04:06:55 ÖS »
teşekkürler

DENON

« Yanıtla #3 : Temmuz 12, 2011, 04:12:33 ÖS »
hiçbiri ;D
gaza karşıyım honda da ;D

kayaci26

« Yanıtla #4 : Temmuz 14, 2011, 11:51:23 ÖS »
hiçbiri ;D

çok iyi ya  >=ok

ama ben de gaz sız gazlayamıyorum . . . . 12 yıldır falan hep gaz la, gaz ladık...  :con

drmoz

« Yanıtla #5 : Temmuz 15, 2011, 12:26:55 ÖÖ »
hiçbiri ;D
saygı duyarım,
ancak 75 tl ye 400 km gitmenin tadına varmış olsaydınız böyle demezdiniz. şimdiye kadar verdiğiniz benzin parasının katılımını boşa verdiniz...

galantus

« Yanıtla #6 : Temmuz 15, 2011, 09:30:17 ÖÖ »
hiçbiri ;D

Tercih meselesi. Benim için ekonomi önce geliyor varsın araba uçmasın zıplamasın normal standartları neyse o kadar yürüsün ama az yaksın. Yürümesini istersemde benzine geçmek bir düğmeye bakar:) Gerçi Arabam stok benzine atıncada öyle bariz hissedilir bir farkda oluşmuyor oda ayrı bir durum

DENON

« Yanıtla #7 : Temmuz 15, 2011, 09:45:27 ÖÖ »
hiçbiri ;D

Tercih meselesi. Benim için ekonomi önce geliyor varsın araba uçmasın zıplamasın normal standartları neyse o kadar yürüsün ama az yaksın. Yürümesini istersemde benzine geçmek bir düğmeye bakar:) Gerçi Arabam stok benzine atıncada öyle bariz hissedilir bir farkda oluşmuyor oda ayrı bir durum
tabııkı tercıh meselesı , bende gazla kullanana saygı duyarım

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #8 : Temmuz 15, 2011, 09:48:13 ÖÖ »
Denon bende sendenim bi türlü alışamadım şu gaz olayına
bende gaza karşı olanlardanım :D

DENON

« Yanıtla #9 : Temmuz 15, 2011, 09:51:10 ÖÖ »
denız ben hızlı bır araba ypmaya çalıştıgım için gazın tesısatıyla full depo 64 kg gelmesınden dolayı takmıyorum yoksa gaz benzınden daha ıyı bır yakıttır oktanı benzıne göre yüksek oldugundan motor vuruntu hiç olmaz , ben agırlık yapmasın dıye aracın orjınal teybını söken adamım heuehuehe ;D

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #10 : Temmuz 15, 2011, 10:03:24 ÖÖ »
performanstı hızdı istatistiklerdi oydu buydu falanlardı filanlardı ok de ben alışamadım hala şu gaz olayına :D :D :D

Grafink

« Yanıtla #11 : Temmuz 15, 2011, 10:28:18 ÖÖ »
Drag, drüg, drift, anahtar almaca gibi sosyal aktivitelerde bulunmayan, masrafsız olduğu için honda tercih eden, "aman tır sıkıştırcak basayımda kaçayım" demedikçe pedalın altında yumurta olduğunu varsayan çok değerli otomatik vites kullanıcıları da 5 liraya merdiven dayayan benzin karşısında ancak ve ancak gazla gazlayabiliyo malesef. 80 liraya 350 km gitmek çok süper bişey bence de, 180 liraya 400 gitmeye kıyasla. Buradan maliye bakanlığına sesleniyorum.
Dünyanın en pahalı benzinini kullandığım için acayip mutluyum. Öyle ki her gece içkili kutlama yapıyorum, şampanya açtırıyorum. tüm mekana ısmarlıyorum. içimdeki coşkuyu başka türlü bastıramıyorum. lütfen benzin tüketim vergisi adında (BTV) yeni bi vergi daha eklensin. 100 km de yakma oranına göre düzenlensin mesela, 10 lt ve fazlası için ful depo bedelinin%3,5'ğu 10 lt ve Aşağısı için %5 şeklinde. Böylece tüm Türkiye mutluluktan havaya uçabilir :/

DENON

« Yanıtla #12 : Temmuz 15, 2011, 11:04:52 ÖÖ »
performanstı hızdı istatistiklerdi oydu buydu falanlardı filanlardı ok de ben alışamadım hala şu gaz olayına :D :D :D
maden suyu iç deniz geçer , gaz falan kalmaz ;D

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #13 : Temmuz 15, 2011, 11:15:02 ÖÖ »
maden suyu iç deniz geçer , gaz falan kalmaz ;D
:D :D :D :D :D

Barış Aybakır

« Yanıtla #14 : Temmuz 15, 2011, 10:12:23 ÖS »
2008 honda civic premium kullanan biri olarak lpg ye cok sıcak bakmıyordum, fakat ben de teleflex i arastırmaya basladım. nedir bu yahu, bütün param benzine gitmeye basladı
saygılar :D

23korg23

« Yanıtla #15 : Temmuz 16, 2011, 12:30:07 ÖS »
bi gün herkes lpg li olacak :)

kayaci26

« Yanıtla #16 : Temmuz 16, 2011, 09:57:17 ÖS »

kayaci26

« Yanıtla #17 : Temmuz 16, 2011, 10:00:01 ÖS »
1. figür . . . Aracında LPG kullanmayanların, kullananlara karşı gülümsemesi !
2. figür . . . Ya üzerime gelmeyin, ben de mantıklı bulmaya başladım durumu
3. figür . . . Ok! taktıracağım . . .
4. figür . . . Bakııınnn ben de LPG liyim ve paşa paşa geziyorum olayı....

Tüm dostlara keyifli forumlar...

2432

« Yanıtla #18 : Temmuz 16, 2011, 10:13:13 ÖS »
lpg li olmak ya da olmamak. peki honda ya uyumsuz lpg varmı selçuk arkadaşım! >=ok

fk001938

« Yanıtla #19 : Temmuz 17, 2011, 01:53:35 ÖS »
selamlar arkadaşlar bende cok uzun bir süre araştırdım düşündüm ve sonunda BRC marka hemde 60 lık tank takdırdım ve mutlu sona ulaştım diyebilirim bu arada 2010 siyah düz vites  elagance dir aracım..performans  düşer mi diyorsanız hayır hız olarak cok rahat 200 ün üstüne çıkabiliyorum..ekonomik mi diye diyorsanız şehir dışı 18 krş....şehir içi 25 krş.... tavsiye ederim düşünenler için ..bundan önceki arkadaşımda söylemişti ya benzine geçmek bir tık...

Barış Aybakır

« Yanıtla #20 : Temmuz 17, 2011, 02:12:13 ÖS »
45krş dan 25 krşa masallah masallah :)

DENON

« Yanıtla #21 : Temmuz 18, 2011, 08:10:34 ÖÖ »
selamlar arkadaşlar bende cok uzun bir süre araştırdım düşündüm ve sonunda BRC marka hemde 60 lık tank takdırdım ve mutlu sona ulaştım diyebilirim bu arada 2010 siyah düz vites  elagance dir aracım..performans  düşer mi diyorsanız hayır hız olarak cok rahat 200 ün üstüne çıkabiliyorum..ekonomik mi diye diyorsanız şehir dışı 18 krş....şehir içi 25 krş.... tavsiye ederim düşünenler için ..bundan önceki arkadaşımda söylemişti ya benzine geçmek bir tık...
benzıne geçmek bır tık ta 1500 tl verdikten sonra ;D taktırana hayırlı olsun ileride inşallah aracınızda garip garip arızalar cıkıp yakıyyan yaptıgınız karın 2 katını vermessiniz

wordsman

« Yanıtla #22 : Temmuz 18, 2011, 09:02:46 ÖÖ »
benzıne geçmek bır tık ta 1500 tl verdikten sonra ;D taktırana hayırlı olsun ileride inşallah aracınızda garip garip arızalar cıkıp yakıyyan yaptıgınız karın 2 katını vermessiniz

forumda LPG ile 100 bin km yapmış arkadaşlar var, yani bırakın kar etmeyi araçlarının parasını 2-3 sefer çıkarmışlar, o yüzden arıza çıksa bile tamam can sıkıcı olur ama bu kadar tasarrun yanından oda tuzu biberi olsun

galantus

« Yanıtla #23 : Temmuz 18, 2011, 11:27:51 ÖÖ »
motorunun sağlamlığıyla her platformda övünen hondamın motoru lpg den yanacak bitecek arıza yapacaksa yarın yansın bitsin kül olsun umrumda olmaz. Taksiciler o dandik arabalarına lpg ile bilmem kaç bin km yaptırıyorlar hondamı yapmayacak.

DENON

« Yanıtla #24 : Temmuz 18, 2011, 11:46:42 ÖÖ »
senın o hondanın motoru cok verımlı ve dayanıklıdır eyvallah ama kuru yakıt için değil sıvı yakıt için dizayn edilmiştir, lpg için dizayn edilmiş olanlar avrupada fabrıkasyon olarak var onlarında motor sıkıştırması 8.5 cr falan