Gönderen Konu: Honda Servis LPG  (Okunma sayısı 4677 defa)

celestial82

Honda Servis LPG
« : Eylül 14, 2012, 09:50:47 ÖÖ »
 Merhaba Arkadaşlar;

Eskişehir Honda Ufuk'tan aldığım bilgiye göre 2012 model Civic'lere LPG dönüşüm işlemleri 17.09.2012 itibari ile başlıyor. Fiyat 2.360 civarında olacakmış.

Selamlar.

honda2002

Ynt: Honda Servis LPG
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2012, 10:06:42 ÖÖ »
Bayi kendi insiyatifinde yapacaktır.

3ddelisi

« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2012, 12:20:40 ÖÖ »
http://www.honda.com.tr/SeriesPrices.aspx?series=civic-sedan
fiyat listesine göre elegance alan sadece 600 tl ödeyerek lpg dönüşümünü fabrika çıkışlı olarak yapabilecek.Bu durumda servislerin 2400 tl fiyatı kazık değil de nedir anlamadım.
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2012, 12:21:11 ÖÖ Gönderen: 3ddelisi »

efemera464

« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2012, 12:30:26 ÖS »
"LPG kurulumuna uyumlu Elegance modelleri Anahtar Teslim 600 TL fark ile satışa sunulmaktadır."  Yani LPG kurulumu yapılırken kablolar vs.. kesilmesin diye soketli bir aparat yapmışlar. 600 Tl bunun için sanırım. Yoksa LPG kiti harici fiyat..

cem_kilinc

« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2012, 12:40:19 ÖS »
bir diğer konuda 2012 fd6 larda garanti kapsamında denmiş. bayiden bu yönde bir açıklama var mı acaba?

23korg23

« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2012, 01:36:19 ÖS »
arkadaşlar bence bu honda eco işide yalan oldu benim gözümde servis yapacaksa yine sorunlar baş gösterebilecektir.. madem soketleri hazırladın brc nin uzman ekibi döşesin kalibrasyonunu ayarlarını yapsın bende aracı o şekilde alayım yani eco böyle olmalıydı bana göre... eğer brc hondaya özel hazır kalibrasyon vs gibi montajcı hatasını sıfıra indirecek bişey yaptıysa o başka mesele.. bir diğer hususta şudur zaten 600 lira fazla veriyorsun soketleri vs hazır halde alıyorsun yani montajı çok daha kolay olacaktır o zaman 1500-1600 liralık kitinde servisler de 1000 tl olması gerekmez mi? kısacası eco diye 3000 lira fazla vercek insanlar.. sıfır araç alacak olsam bir seçenek olabilir (honda sevgisinden) ama mantıklı görünmüyor 3000 tl fazla verip brc li sıfır civic almak.

SMSK

« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2012, 02:15:03 ÖS »
Arkadaşlar bana sorarsanız bu honda garanti işi gereksiz bir detay. Honda o kadar güzel pazarlıyor ki garanti olayını diğer firmalara taş çıkarır. Aracı alırken 6 yıl garanti diyorlar başka hiç bir firma veremez diyorlar ve göz boyuyorlar. Şimdi mantıklı düşünmek gerekirse bu adamlar ticaret yapıyorlar yani amaçları ne kadar çok kar elde edebiliriz. Honda aracına güvenmese zaten 6 yıl garanti vermez zira sürekli garanti olayından başı ağrır ve ticari olarak kar marjı düşer. Soruyorum arkadaşlara garanti kapsamında servislerden aksesuar  dışında rahatça kullanıcı hatasına sokulmadan değişen herhangi bir parça var mı? YOK. Çünkü ne olursa olsun servis onu bir şekilde kullanıcı hatasına sokmayı başarıyor ancak aksesuarlarda garanti 2 yıl olduğu için sıkıntı çıkarmadan değişimi yapıyorlar. Ben de 2012 fd6 kasa var alalı 1 seneyi geçti bu garanti olayına çok önem veriyordum ilk başlarda ancak bir kaç defa servise gidip bir kaç sorundan bahsettiğimde hep topu kulanıcıya attıklarını gördüm. Yemişim garantisini dedim arkasına anında brc marka my-11 lpg taktırdım. Lpg'den kaynaklı bir sorun varsa zaten brc servis formlarına göre bunu 100.000 km veya 2 yıl karşılamayı taahhüt ediyor. Zaten araç sorun çıkaracak bir araç değil öyle olsaydı 6 yıl garanti vermezlerdi. Honda kit olarak geçen brc my-11 modelinin normal my-11 modelinden tek farkı ise aracın altından geçen bakır borular yerine polüpürepan malzemeden üretilen sıcak ve soğuka, bakır boruya göre daha az dayanıklı  boru kullanılması başka hiç bir fark yok. Bu nedenle honda kit dersen 150 tl fazla veriyorsun bakır boru kullan dersen 150 tl az ödeme yapıyorsun. Ben lpg'mi taktırdım gayet de memnunum garantim üç yıla düştü tabi ama eminim ki 3 yıl geçtikten sonra da araçta hiç bir sorun çıkmayacak adım gibi eminim. Servise götür garanti bozulmasın mantığına gelirsek bakımlarda ne yapıyolar? yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yağ değişimi ve genel kontrol gevşemiş vida vs. varsa sık yolla bunları kaputu açıp ben bile yapsam garantiyi bozmadan zaten hallederim. Özel serviste 10.000 bakımı 120 tl servis 300 tl ne fark var hiiç aman garantim bozulmasın mantığı. Peki garantiden değişen bir şey var mı motorla veya senin el değmediğin bir parça ile alakalı, yok. Kim kazandı? 6 yıl boyunca aman garantim bozulmasın diye aracını teslim ettiğin yetkili servis. senin eline ne geçti aracımın garantisi bozulmadı 6 yıl hep servise girdi eee sonuç? kazanan yine honda. Adamlar mercedes, bmw, audi, aracını alıp anında lpg taktırıp rahatına bakıyor alayına geziyor biz neyi düşünüyoruz. Honda zaten problem free ve garantilik sorun vermiyor taktır lpg'ni gez gönlünce yemişim garantisini:)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Eylül 16, 2012, 02:21:07 ÖS »
Arkadaşlar bana sorarsanız bu honda garanti işi gereksiz bir detay. Honda o kadar güzel pazarlıyor ki garanti olayını diğer firmalara taş çıkarır. Aracı alırken 6 yıl garanti diyorlar başka hiç bir firma veremez diyorlar ve göz boyuyorlar. Şimdi mantıklı düşünmek gerekirse bu adamlar ticaret yapıyorlar yani amaçları ne kadar çok kar elde edebiliriz. Honda aracına güvenmese zaten 6 yıl garanti vermez zira sürekli garanti olayından başı ağrır ve ticari olarak kar marjı düşer. Soruyorum arkadaşlara garanti kapsamında servislerden aksesuar  dışında rahatça kullanıcı hatasına sokulmadan değişen herhangi bir parça var mı? YOK. Çünkü ne olursa olsun servis onu bir şekilde kullanıcı hatasına sokmayı başarıyor ancak aksesuarlarda garanti 2 yıl olduğu için sıkıntı çıkarmadan değişimi yapıyorlar. Ben de 2012 fd6 kasa var alalı 1 seneyi geçti bu garanti olayına çok önem veriyordum ilk başlarda ancak bir kaç defa servise gidip bir kaç sorundan bahsettiğimde hep topu kulanıcıya attıklarını gördüm. Yemişim garantisini dedim arkasına anında brc marka my-11 lpg taktırdım. Lpg'den kaynaklı bir sorun varsa zaten brc servis formlarına göre bunu 100.000 km veya 2 yıl karşılamayı taahhüt ediyor. Zaten araç sorun çıkaracak bir araç değil öyle olsaydı 6 yıl garanti vermezlerdi. Honda kit olarak geçen brc my-11 modelinin normal my-11 modelinden tek farkı ise aracın altından geçen bakır borular yerine polüpürepan malzemeden üretilen sıcak ve soğuka, bakır boruya göre daha az dayanıklı  boru kullanılması başka hiç bir fark yok. Bu nedenle honda kit dersen 150 tl fazla veriyorsun bakır boru kullan dersen 150 tl az ödeme yapıyorsun. Ben lpg'mi taktırdım gayet de memnunum garantim üç yıla düştü tabi ama eminim ki 3 yıl geçtikten sonra da araçta hiç bir sorun çıkmayacak adım gibi eminim. Servise götür garanti bozulmasın mantığına gelirsek bakımlarda ne yapıyolar? yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yağ değişimi ve genel kontrol gevşemiş vida vs. varsa sık yolla bunları kaputu açıp ben bile yapsam garantiyi bozmadan zaten hallederim. Özel serviste 10.000 bakımı 120 tl servis 300 tl ne fark var hiiç aman garantim bozulmasın mantığı. Peki garantiden değişen bir şey var mı motorla veya senin el değmediğin bir parça ile alakalı, yok. Kim kazandı? 6 yıl boyunca aman garantim bozulmasın diye aracını teslim ettiğin yetkili servis. senin eline ne geçti aracımın garantisi bozulmadı 6 yıl hep servise girdi eee sonuç? kazanan yine honda. Adamlar mercedes, bmw, audi, aracını alıp anında lpg taktırıp rahatına bakıyor alayına geziyor biz neyi düşünüyoruz. Honda zaten problem free ve garantilik sorun vermiyor taktır lpg'ni gez gönlünce yemişim garantisini:)

söylediklerinizin bir kısmına katılıyorum haklısınız,fakat garanti önemli birşey burada okuyoruz direksiyon kutusu,diskler,direksiyon simidi vs gibi çok önemli ve pahalı parçalarda sorun yaşayıp garantiden değiştiren arkadaşlar var.

SMSK

« Yanıtla #8 : Eylül 16, 2012, 02:38:15 ÖS »
Haklısınız tabi garantiden değişen parçalar illaki olacaktır ancak garanti kapsamına sokulma süreci çok zor oluyor kullanıcı hatası her zaman ön planda elinin değmediği bir yer varsa ve sorun vermişse tamam garanti devreye giriyor ancak elinin değdiği bir yerde sorun yaşarsan hep kullanıcı hatası yani ben bugüne kadar hep öyle denk geldim.