Gönderen Konu: Honda garantili brc mi yoksa prins silverline mı  (Okunma sayısı 39954 defa)

baron12

Honda garantili brc mi yoksa prins silverline mı
« : Aralık 16, 2012, 07:58:05 ÖS »
Arkadaşlar açık ve samimi görüşlerinizi bekliyorum artı ve eksileriyle avantaj dezavantaj vs garanti kapsamında(3yıl)brcmi yoksa servis garantisi olmayan prinsi mi tercih etmeli görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi yazarsanız sizinde tecrübelerinizle dogru karar verecegimi temenni ediyorum

3 yıl garanti kapsamlı brc 2350 tl
prins te asagı yukarı aynı fiyat

legolas

Ynt: Honda garantili brc mi yoksa prins silverline mı
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2012, 11:01:24 ÖS »
prins silverline ile ilgili bilgim yok. ancak garanti şartları da dikkate alındığında bence brc... (bence bmc gibi oldu ya)

3ddelisi

« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2012, 11:09:06 ÖS »
keşke daha önce şubat ya da mart ayında 6 yıl full garanti verilirken yaptırsaydın ama bu saatten sonra yine de 3 yıl servis garantili brc en iyi seçenek.Bir sorun oluştuğunda servis lpg ye lpg ci servise topu atacağı için en iyisi honda servisinde taktırmak ki böylece araçtan da olsa lpg den de olsa sonuçta servis ilgilenmek zorunda kalacak.

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
    • www.yildizotogaz.com.tr
« Yanıtla #3 : Aralık 17, 2012, 08:28:49 ÖÖ »
Arkadaşlar açık ve samimi görüşlerinizi bekliyorum artı ve eksileriyle avantaj dezavantaj vs garanti kapsamında(3yıl)brcmi yoksa servis garantisi olmayan prinsi mi tercih etmeli görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi yazarsanız sizinde tecrübelerinizle dogru karar verecegimi temenni ediyorum

prins silverline +sigorta  2.100 tl bilginize tüm yetkili prins servislerinde .

baron12

« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2012, 11:43:20 ÖÖ »

fd6 için 6 yıl garanti söz konusu degildi başından beri takiıpteyim 3 yıl
keşke daha önce şubat ya da mart ayında 6 yıl full garanti verilirken yaptırsaydın ama bu saatten sonra yine de 3 yıl servis garantili brc en iyi seçenek.Bir sorun oluştuğunda servis lpg ye lpg ci servise topu atacağı için en iyisi honda servisinde taktırmak ki böylece araçtan da olsa lpg den de olsa sonuçta servis ilgilenmek zorunda kalacak.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #5 : Aralık 17, 2012, 12:16:16 ÖS »
Prins'i prins yapan Kheın enjektörüdür ,silverline'da bu enjektör kullanılmıyor bu yüzden BRC'den şaşma derim.

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2012, 12:41:26 ÖS »
Prins'i prins yapan Kheın enjektörüdür ,silverline'da bu enjektör kullanılmıyor bu yüzden BRC'den şaşma derim.

prinsi prins yapan tek şey sadece keihin enjektör değildir ,prinsin tüm kompenatları ve aksamı en iyilerden seçilmiştir .silverline enjektör en iyi italyan rakiplerinden düşük omaja sahip olan gerçek elektronik enjektördür .silverline enjektörleri 150 hp kadar olan araçlar için  yine KEİHİN CORP .  tarafından prins için üretilip geliştirlmiştir.eğer şansınız varsa bi kaç sercise uğrayıp kendiniz  inceleyip ve lütfen burdan bizimle paylaşın efendim .

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayınız .

selamlar

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2012, 12:50:43 ÖS »
Peki neden sorunlar kheın enjektörlü prinste değilde silverline kitte mevcut?

prinsi prins yapan tek şey sadece keihin enjektör değildir ,prinsin tüm kompenatları ve aksamı en iyilerden seçilmiştir .silverline enjektör en iyi italyan rakiplerinden düşük omaja sahip olan gerçek elektronik enjektördür .silverline enjektörleri 150 hp kadar olan araçlar için  yine KEİHİN CORP .  tarafından prins için üretilip geliştirlmiştir.eğer şansınız varsa bi kaç sercise uğrayıp kendiniz  inceleyip ve lütfen burdan bizimle paylaşın efendim .

selamlar

3ddelisi

« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2012, 02:17:59 ÖS »
6 yıl garanti konusunda yanılıyorsun benim gibi yaklaşık 70 araç 6 yıl full garanti kapsamında taktırdı.Ben mart ayının başında taktırmıştım birkaç hafta sonra 6 yıl garanti kaldırıldı.

sengsm

« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2012, 02:48:49 ÖS »

ne beklediğin önemli ben 2.4 accord ile prins + sarı keihin enjektör kullanıyorum yaklaşık 1000 km oldu arıza lambası vs yanmadı ve üst devirlerdede gayet yeterli ve ben memnunum fakat 2 sistem arasında bir karar verilecek ise prins taktırın hatta 2350 tl brc ye vereceğinize 2400 tl verip prins + keihin enjektör tercih edin sonuçta aynı para ikiside o zaman da kalite ön plana çıkıyor ve kalite konusundada prins önde diye düşünüyorum

HONDAHAN

« Yanıtla #10 : Aralık 17, 2012, 03:58:29 ÖS »
Abi ığda desen cığda desen km de 1,1 Lt den aşağı yakmayacaksın bugün 30 kuruş ediyor. Prinsle Brc nin tüketim farkı kalktı. E fiyat aynı diyosun, öyle bir farkta yok. Kaldı kafa rahatlığı; prins taktırırsın ama servis güvencesiyle taktırdığın Brc kadar kafan rahat eder mi ? Ben etmeyebilir dedim, aynen dediğin şartlarda servis aracılığı ile gittim Brc de taktırdım. Gayet te memnunum. Bir sorunum olmadığı halde de onlara para kazandırdığım için her gittiğimde el bebek gül bebek ilgileniyorlar. ;)

sengsm

« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2012, 04:10:27 ÖS »
Abi ığda desen cığda desen km de 1,1 Lt den aşağı yakmayacaksın bugün 30 kuruş ediyor. Prinsle Brc nin tüketim farkı kalktı. E fiyat aynı diyosun, öyle bir farkta yok. Kaldı kafa rahatlığı; prins taktırırsın ama servis güvencesiyle taktırdığın Brc kadar kafan rahat eder mi ? Ben etmeyebilir dedim, aynen dediğin şartlarda servis aracılığı ile gittim Brc de taktırdım. Gayet te memnunum. Bir sorunum olmadığı halde de onlara para kazandırdığım için her gittiğimde el bebek gül bebek ilgileniyorlar. ;)
buda işin başka bir yönü buradan çıkan sonuç düşündüğünde hangisi seni memnun edecekse ona yönel işin memnuniyet kısmı önemli ben prins kullanırım memnun olurum başkas brc kullanır memnun olur ben kendi şahsıma prins taktırdım bununda tek nedeni 2,4 motor için tüm referanslar prins çıktı sende senin aracın kasasından olanları araştır ve ona göre karar ver

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2012, 04:11:59 ÖS »
Peki neden sorunlar kheın enjektörlü prinste değilde silverline kitte mevcut?

prinsi prins yapan tek şey sadece keihin enjektör değildir ,prinsin tüm kompenatları ve aksamı en iyilerden seçilmiştir .silverline enjektör en iyi italyan rakiplerinden düşük omaja sahip olan gerçek elektronik enjektördür .silverline enjektörleri 150 hp kadar olan araçlar için  yine KEİHİN CORP .  tarafından prins için üretilip geliştirlmiştir.eğer şansınız varsa bi kaç sercise uğrayıp kendiniz  inceleyip ve lütfen burdan bizimle paylaşın efendim .

selamlar

samimiyetimle söylüyorum biz herhangi bir sorun yaşamadık .yaşananlar montaj ve işçilik hatası olabilir .size sayısız silverline kullanıcı referansı verebilirim .

diğer bir hususta malesef bazı firmaların sahte nicklerle forum sitelerine üye olup karalama kanpanyası içine girmeleridir .

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #13 : Aralık 17, 2012, 04:13:17 ÖS »
buda işin başka bir yönü buradan çıkan sonuç düşündüğünde hangisi seni memnun edecekse ona yönel işin memnuniyet kısmı önemli ben prins kullanırım memnun olurum başkas brc kullanır memnun olur ben kendi şahsıma prins taktırdım bununda tek nedeni 2,4 motor için tüm referanslar prins çıktı sende senin aracın kasasından olanları araştır ve ona göre karar ver

+1000

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #14 : Aralık 21, 2012, 07:55:45 ÖÖ »

siz neden prins düşmanlığı yapıyorsunuz bunu bi açıklarsanız sevinirm

brc enjektörünün  keihin corp. tarfından geliştirlmiş prins enjektöründen  ne üstünlüğü var

omajımı ?
sessizliği mi ?
tepki hızımı ?
 nereden bakarsanız bakın  prins enjektörü en iyi İTALYAN İŞİ  enjektörden iyidir .bunu bu sektöre emek veren ve objektif olan hiç kimse inkar edemez !

teknik üstünlük olarak karşılaştırırsanız sevinirim .
her sistemde sorun çıkar bunun tek nedeni ürün yada enjektörmüdür yada işini layıkıyla yapmayan servislermidir ?
italyan işi diye türkiyede ne ürünler var bunlarda şikayet yok mu tam aksine sorunlarda liderlik koltuğunda oturuyorlardır !
selamlar
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2012, 07:59:48 ÖÖ Gönderen: sönmez yıldız »

Mehmetttt

« Yanıtla #15 : Aralık 21, 2012, 09:19:29 ÖS »
Donanımhabere döndü burası da ...

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #16 : Ocak 02, 2013, 09:49:53 ÖS »
Sınırlenmeye gerek yok.Prınsı prıns yapan kheın enjektorudur.Sırf pıyasada mal satamadıgı ıcın Prıns enjektor kalıtesı kheıne gore cok dusuk olan selenoıd valflı enjektoru sılverlıne ıle pıyasay gırmeye calıstıgı cok acık fakat su da bır gercek kı prıns vsı2 modelınde arızayla nadıren karsılasılsa da Sılverlıne modelınde arıza oranı daha yuksek.Forumları arastırırsanız sılverlıne ıle sıkayet sayısı vsı2 ye gore oldukca yuksek.Benım anlatmak ıstedıgım bu.Prınsı prıns yapan VSI2 dır , sılverlıne sırf tıcarı nedenlerle pıyasaya sunulmus bır urundur.Bu benım dusuncem...

ssregitoss

« Yanıtla #17 : Ocak 03, 2013, 05:02:24 ÖS »
ben izmir eren otogazdan fiyat aldim prins silverline icin 2600tl 10 taksit dediler.v2 versiyonu icin 3200 tl fiyat verdiler.burda arkadaşar 2350 den bahsediyor şaşirdim. Sönmez bey bu fiyat farki niye ? siz 2100tl yazmiştiniz.
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2013, 05:03:48 ÖS Gönderen: ssregitoss »

ssregitoss

« Yanıtla #18 : Ocak 03, 2013, 05:51:34 ÖS »
honda lara yağlama sistemi ile bu fiyatlar.

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #19 : Ocak 07, 2013, 10:33:20 ÖÖ »
ben izmir eren otogazdan fiyat aldim prins silverline icin 2600tl 10 taksit dediler.v2 versiyonu icin 3200 tl fiyat verdiler.burda arkadaşar 2350 den bahsediyor şaşirdim. Sönmez bey bu fiyat farki niye ? siz 2100tl yazmiştiniz.

prins silverline +valve care nakit fiyatı 2.300 dür .fakat valve care olmadan ergo isviçreden sigorta +prins silverline  nakit 2.100 tl dir .

bu fiyatlar olması gereken fiyatlardır

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #20 : Ocak 07, 2013, 10:37:11 ÖÖ »
Sınırlenmeye gerek yok.Prınsı prıns yapan kheın enjektorudur.Sırf pıyasada mal satamadıgı ıcın Prıns enjektor kalıtesı kheıne gore cok dusuk olan selenoıd valflı enjektoru sılverlıne ıle pıyasay gırmeye calıstıgı cok acık fakat su da bır gercek kı prıns vsı2 modelınde arızayla nadıren karsılasılsa da Sılverlıne modelınde arıza oranı daha yuksek.Forumları arastırırsanız sılverlıne ıle sıkayet sayısı vsı2 ye gore oldukca yuksek.Benım anlatmak ıstedıgım bu.Prınsı prıns yapan VSI2 dır , sılverlıne sırf tıcarı nedenlerle pıyasaya sunulmus bır urundur.Bu benım dusuncem...

prins silverline enjektörleri yine keihin corp tarafından prins için özel yapılmaktadır valf tipi değil elektronik enjektördür . piyasadaki en iyi italyan rakiplerinden omaj olarak daha düşük sorunsuz ve çok sessizdir .bir prins bayisine gidip enjektörü inceleyiniz daha sonra gelip burda fikirlerinizi paylaşınız .

bu benim düşüncem derken ? siz kimsiniz gerçek kimliğinizle yazarsanız tüm okuyucular bilgilenmiş olur :)

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #21 : Ocak 07, 2013, 10:40:52 ÖÖ »
Sönmez Bey siz 2 aylık üyesiniz ben 2011 den buyana bu forumda yazarım.Beni forumun müdavimleri iyi tanır siz merak buyurmayın...

prins silverline enjektörleri yine keihin corp tarafından prins için özel yapılmaktadır valf tipi değil elektronik enjektördür . piyasadaki en iyi italyan rakiplerinden omaj olarak daha düşük sorunsuz ve çok sessizdir .bir prins bayisine gidip enjektörü inceleyiniz daha sonra gelip burda fikirlerinizi paylaşınız .

bu benim düşüncem derken ? siz kimsiniz gerçek kimliğinizle yazarsanız tüm okuyucular bilgilenmiş olur :)

mali

« Yanıtla #22 : Ocak 07, 2013, 10:46:20 ÖÖ »
ortadaki iddialaşmayı bilmiyorum ama
asvtec19 lpg konusunda çok iyi bilgiye sahiptir
biçok kişiye yardımcı olmuştur

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #23 : Ocak 07, 2013, 10:51:09 ÖÖ »
ortadaki iddialaşmayı bilmiyorum ama
asvtec19 lpg konusunda çok iyi bilgiye sahiptir
biçok kişiye yardımcı olmuştur

bilgi paylaştıkça anlam kazanır ve değerlenir fakat yanlış bilinen bilgi yanlış aksedilirse o zaman anlamını yitirir. ben burda başka bir ürüne kaka demiyorum sadece yanlış olarak biline bir konuda doğrusunu söylemeye ve objektif olmaya gayret gösteriyorum :)

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #24 : Ocak 07, 2013, 10:52:34 ÖÖ »
Sönmez Bey siz 2 aylık üyesiniz ben 2011 den buyana bu forumda yazarım.Beni forumun müdavimleri iyi tanır siz merak buyurmayın...

o zaman gerçek kimliğinizle yazın karalamalara ihtiyaç duymayın objektif olun  sizde benimn kim olduğumu çok iyi biliyorsunuz !!!