Gönderen Konu: Honda Crv Lpg ile benzini de tüketiyor ???  (Okunma sayısı 63636 defa)

23korg23

Ynt: Honda Crv Lpg ile benzini de tüketiyor ???
« Yanıtla #25 : Nisan 29, 2011, 05:39:24 ÖS »
bu arada senin soruna gelince arıza lambası söndü diye farzediyorum buna göre düşününce ya sübap ayarları iyi değil ( ki arac cekmiyo demişsin) yada uzun süre ahtalı kalibrasyıonda kullanım sonucu aracın kendi ecusunun değerleri sapıtmış olabilir ( lft-sft değerleri) istersen teyp kodunu biliyosan akü kutup başını söküp 10-15 dakika sonra tak ve aracı bi süre benzinde kullanıp benzinde yakıt değerini bi ölç ona göre sorun lpgde ise ona ayrıca bakılır.. bu arada nasıl tanıdın beni abi? inan çok sevindim seni burda görünce :) kazasız belasız sürüşler

Servet41

« Yanıtla #26 : Nisan 29, 2011, 07:16:46 ÖS »
23korg 23 unutulmaz bir Nickname :)
Yasin sübap ayarları 25 olarak ayarlı. Arıza lambası bazen benzindede yanıyor.

idedeler

« Yanıtla #27 : Nisan 29, 2011, 11:50:48 ÖS »
lpg ile benzin aynı anda tüketilemez eğer ki öyle bişey olursa motorun içinde patlama olur buda büyük çaplı arızaya sebebiyet verir,muhtemelen aracın lpgye geçişi biraz geç oluyor o sıradada tüketilen benzin miktarı biraz artar normal olarak...

23korg23

« Yanıtla #28 : Nisan 30, 2011, 12:22:26 ÖÖ »
abi crv leri bilmiyorum ama civicler emme 20 egzoz 25 ayarlanıyor.. arıza kodu nedir bakabildin mi? varmı obd kablon? ben sft ve lft nin değerlerinin uçtuğunu düşünüyorum bi arıza yok ise bunu anlamak için ecuyu resetlemek yada 200-300 km kadar benzinde kullanmak gerek

Servet41

« Yanıtla #29 : Nisan 30, 2011, 10:18:46 ÖÖ »
Yasin dediğini yaptım zaten .İki depo benzin ile gezince araç biraz canlanıyor. Arıza koduna gelince p0158 kodunu veriyor. Arasıra kendiliğinden kayboluyor hata.Elimde odb cihazı ve bir takım programlar mevcut. Program ile oksiyen sensör gerilimi, zengin fakir karşımları okuyorum.

23korg23

« Yanıtla #30 : Nisan 30, 2011, 10:40:46 ÖS »
p0158 rolanti hava kontrol valfi arızası (iac valve circuit failure) olarak görünüyor.. ayrıca bence senin iyi bir honda ustası bulman lazım.. istanbula gelmiyormusun hiç? ben elimden geleni yaparım abi obd kablon falan varsa bi tanede brc kablosu al kendin yap abi ama tabi önce şu arızayı halletmek lazım

Servet41

« Yanıtla #31 : Mayıs 01, 2011, 12:05:15 ÖÖ »
Yasin Gebze'de evim, işyerim Tuzla'da.Brc kablosu ve programını bulsam ciğerini sökeceğim arabanın.Arıza kodunu yanlışmı yazmışım ?
Açıklamada o2 kısa devre veya yüksek voltaj hatası diyor. Diagnostikten bakıyorum 0.3 volttan bir anda 2.2. volta çıkıyor.
Lamdayı değişeli 20.000km oldu. Bir tek katalitik konvertöre bakmadım.Tıkandı ise girişte aşırı ısı oluşuyor olabilir..

Senden başka cevap yazan, fikir veren yok. CRV'de zayıf herhalde Forum.

23korg23

« Yanıtla #32 : Mayıs 01, 2011, 02:17:41 ÖS »
abi ben forumun cok yazan boş konuşan elmanıyım gerçekten analyanlar başlığı okumadılar sanırım... şöyle diyim bende homdaya özel arıza kodlarını yazan bir belge var orada yazan bu ama dediğin gibi normalde yukarıda yazdığın arızaya karşılık geliyor o araçtaki sensör 1 voltlukmu? eger 1 voltluk ise 2.2 ye cıkması elbette normal değil aldığın sensör arızalı olmasın? markası modeli neydi sensörün? eğer orjinal denso almicaksan amerikan malı SNG marka almanı öneririm soketi bile birebir oturur.. eskidende 0.3 ile 2.2 (1 volt sensöre göre konuşuyorum) arasındamıyıd? eger eskiden böyle değildiyse yanlış sensör alınmış olabilir mi ısıtıcı voltajı farklı olabilir belki..

Servet41

« Yanıtla #33 : Mayıs 01, 2011, 09:47:45 ÖS »
Kocaeli Uzuner'den orjinal adım. Daha önce denemediğim sensör kalmadı. Namuzsuz acayip inat çıktı.

23korg23

« Yanıtla #34 : Mayıs 01, 2011, 11:53:35 ÖS »
Kocaeli Uzuner'den orjinal adım. Daha önce denemediğim sensör kalmadı. Namuzsuz acayip inat çıktı.

abi özel mesajımı aldın mı?

Servet41

« Yanıtla #35 : Mayıs 02, 2011, 09:31:25 ÖÖ »
Aldım. Az evvel kablo siparişini verdim. Gelsin bi bızıklıyayım ne yapabilirim diye. Eğer olmaz ise Forkliftlere monte ettiğim özel sıralı sistem çakacağım arabaya. Hem bendeki sistemde LPG O2 sensörüde var. LPG beynine bağlanıyor ve mükemmel randımanı var.

23korg23

« Yanıtla #36 : Mayıs 02, 2011, 03:40:12 ÖS »
kabloyu gönderdiğim linkteki arkadastanmı aldın abi? bildiğim kadarıyla sıralı sistemlerin o2 sensör girişi var ama sadece değeri okumaya yarıyor ecudeki mor kablo sensör girişi genelde mor siyah olanda 2. sensör girişi

Servet41

« Yanıtla #37 : Mayıs 02, 2011, 05:16:06 ÖS »
Evet. Aradım ilgilendiler.sistemi sordular, şu programı indirin bu kabloyu gönderiyoruz dediler. Gelsin bakacağım neler yapabilirim diye.Neredesin şimdi ? Hala Elazığ'mı?

23korg23

« Yanıtla #38 : Mayıs 02, 2011, 08:14:46 ÖS »
Evet. Aradım ilgilendiler.sistemi sordular, şu programı indirin bu kabloyu gönderiyoruz dediler. Gelsin bakacağım neler yapabilirim diye.Neredesin şimdi ? Hala Elazığ'mı?

abi yanlış kişiden almışsın onları hiç tanımıyorum ben sadece programı indirmen için o linki vermiştim :) ... serdar çavuşoğlu diye mir arkadas var ( sahibinden.com da ''mscsi'' diye aratınca çıkar) googleda mscsi diye arat araç iletişimi üzerine çalışan çok bilgili ilgili birisi.. neyse hayırlısı olsun.. ben istanbuldayım abi.. uzun zamandır geceucuşuna giremedim orada nasıl gidiyor? bu arada bu philips extreme power h4 nerden ucuza bulabilirim abi? ayrıca da öneririmisin bu ampülü?

Servet41

« Yanıtla #39 : Mayıs 02, 2011, 08:20:41 ÖS »
Neyse :) İstanbul'da neredesin ? Görüşelim tiz vakitte.
Philips'e gelince orjinal bulmak zor. Heryerde Çin ürünleri var. geceuçuşunda karşılaştırmalarım var okudunmu ?
http://www.geceucusu.com/Bosch-Plus-90-Osram-Night-Breaker-Osram-Cool-Blue-t2764.html

23korg23

« Yanıtla #40 : Mayıs 02, 2011, 08:34:05 ÖS »
çok isterim abi.. zeytinburnundayım.. okumuştum yanlış hatırlamıyorsam,osram NB vardı patladı yedekte standart osram vardı taktım onları.. çakma xenonmu yapsam diye düşünüyorum şu sıralar hep şehir içinde olduğumdan pek işim olmuyo farlarla :)

Servet41

« Yanıtla #41 : Mayıs 02, 2011, 08:53:18 ÖS »
Ampülü bulursam alırım.Resim yüklemeyi link harici Server'e yükleyemiyorum. Bu gün CRV mercek işi ile ilgili resim yüklemek istedim. İmage shack üzerinden kabul etti. Hani resimlerin kb'da düşüktü.

23korg23

« Yanıtla #42 : Mayıs 03, 2011, 12:32:33 ÖS »
gerek yok abi pahalı extreme powerlar hel bide H4 olunca.. resim yükleme o şekilde abi bu forumda bende sıkıntı yaşıyorum o konuda bununla ilgili bir başlık var nasıl yükleneceğini anlatan.. kablo geldi mi? bu arada ben lpg ecusune bluetooht ile bağlanıyorum sana bahsettiğim arkadastan aldım.. özel mesaj ile gönderdiğim linke bakarsan oarada ayarlarla ilgili açıklamalar var gerçi sen bilirsin ama konuyada katkın olur diye söylüyorum.. istanbula gelirsen bir iki yer var honda konusunda uzman onlara götürürüz aracı özel servis ama çok iyiler