Gönderen Konu: honda civic sedan en çok hagi kitle uyumlu ???  (Okunma sayısı 21273 defa)

rajoca

honda civic sedan en çok hagi kitle uyumlu ???
« : Kasım 26, 2011, 11:48:24 ÖÖ »
Arkadaşlar lütfen klasikleşmiş yorumlardan kaçınalım ''montaj en önemlisi''  ''ies alır'' vb... 

Honda civic düz araçlarla en uyumlu (sorunsuz,sürekli ayar gerektirmeyen,ışık yakmayan,sübap başlarına falan zarar vermeyen...) lpg dönüşüm kiti markası hangisidir ?

A)PRİNS   B)TELEFLEX  C)BRC  D)ATİKER  :kurba  E)Hiçbiri (para var biniyorum 97 oktan  :emo)

MerT01__civic

Ynt: honda civic sedan en çok hagi kitle uyumlu ???
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2011, 11:53:59 ÖÖ »
B)TELEFLEX :) aracı 1-2 sene binip satmicam diyorsanız 3-5 fazla verin kafanız rahat etsin :)

olmadı E seçeneği ;D

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2011, 05:02:44 ÖS »
F) ZAVOLİ atikerin olupta önemli markaların olmayışı ilginç.ayrıca bununla ilgili anket var konu açmaya gerek yoktu

rajoca

« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2011, 05:09:49 ÖS »
anket kullanılan kitleri soruyordu , burada en uyumlu olan soruluyor ikisi farklı şeyler.

metin.yildiz

« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2011, 05:52:47 ÖS »
F) ZAVOLİ atikerin olupta önemli markaların olmayışı ilginç.ayrıca bununla ilgili anket var konu açmaya gerek yoktu

+1.
 Tam aklımdan senin yazdıklarını geçiriyordum senin yorumu okudum. Atikerin olduğu bir yerde zavolli nasıl olmaz? Cevaba gelince lpg sistemi dediğin şey hepsinde aynı mantık. sadece parça fiyatları farklı ve pahalı. Forumda bir sürü bu markalar hakkında yorum yapan insanlar var. Bence ordan bişeyler okuyup karar verebilirsin, konu açmanın anlamı yoktu.

davyjones24

« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2011, 06:18:09 ÖS »
B tabiki teleflex parasının hakkını sonuna kadar veriyor...sitesinden takip edin yada şikayet var.com a girip araştırın..diğer lpg firmalarınıda bakın en az şikayet hangisinde var..

logıcthıs

« Yanıtla #6 : Kasım 26, 2011, 06:52:00 ÖS »
madem klasik yorum istemiyorsun o zaman bastıracaksın parayı prins yada teleflex taktıracaksın konu açmanada, uyum sorununada gerek kalmayacak.

chevasil

« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2011, 10:28:08 ÖS »
2000 model aracımda zavolli evo pan kullanıyorum 1 senedır 1 defa bıle servıse ugramadım 3000 km sonra filtre degısımı gelıyor. ozaman ugrarım hiç bir sorun yaşmadım. sen markadan once ustayı bul bu montaj işinde usta önemli. cok pahalı markalara kaçmana gerek yok. 1000 tl ye taktırmıstım parasını cıkardı 1 senede.

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2011, 11:57:48 ÖS »
kardes evo panları topluyorlardı hondalar için,görüşmüşmüydün servisle ya da sorun çıkarmamıs sanırsam senınkı

rajoca

« Yanıtla #9 : Kasım 27, 2011, 11:45:25 ÖÖ »
arkadaşlar atiker şıkkının sonundaki kurbağayı görmediniz sanırım atikerin o şıklar arasında yer alması espiri mahiyetindeydi yani en iyi kiti arıyoruz burada tabiki atiker cevap değil (şu an itibariyle inşallah ileride cidden bu listede atiker olur o ayrı) ama anlaşılmadı, bu arada konu açıp açmama mevzusundada bu denli hassas olmaya gerek olmadığı kanaatindeyim diğer konularda yazılanlar bu sorunun cevabını karşılamıyor gerekli gördüm konu açtım , yaptım oldu yani :))
herneyse arkadaşlar bu teleflex gfi ile prins arası enjektör konusunda bir kıyas yapsak? sessizlik performansa etkisi gibi , değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler (tabii bu söylediklerim yardımcı olan arkadaşlar için geçerli yoksa yardımcı olacağına yok konu açman gereksiz yok o zaman şöle yap böle yap cinsinden yazanlar için değil,burada herkes birbirine yardımcı olmalı yoksa klavyeden ahkam kessen kime tın...)

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #10 : Kasım 27, 2011, 03:46:27 ÖS »
anladım kardes ben sonradan gördum zaten :) ya bılemıyorum honda için bana prins teleflex fazla gibi gerek yok yanı bana göre.belkı 2.4 accord sahıbı olsam bu markalara yönelırdım ama cıvıc ya da c segmentı bır arac ıcın gerek yok yanı benım fıkrım.

Muhsin07

« Yanıtla #11 : Kasım 27, 2011, 04:43:28 ÖS »
ben hiç lpg markasından şikayet eden civic kulllanıcısı görmedim bilmiyorum sorun genelde montajla alakalı oluyor sanırım ies lere ne taksan gidiyor ama bunu söyleyebilirim kullanıcı olarak :D

gecetilkisi

« Yanıtla #12 : Kasım 27, 2011, 04:58:46 ÖS »
e hiçbiri lpg nin bi cazipliği yok 50 lira ile 180-185 km gidiyor 10 tl benzin yakıyor bu ara  km 350 ye geliyo. benzinden sasma 

MerT01__civic

« Yanıtla #13 : Kasım 27, 2011, 09:53:13 ÖS »
e hiçbiri lpg nin bi cazipliği yok 50 lira ile 180-185 km gidiyor 10 tl benzin yakıyor bu ara  km 350 ye geliyo. benzinden sasma 

bu konu insanları yedi bitirdi valla herkes bişe diyor takıp takmama konusunda ;D çok km yapanlar için şart gibi ama.. çok km yapmayanlar için bulaşılmamalı bencede :D
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2011, 09:54:30 ÖS Gönderen: MerT01__civic »

gecetilkisi

« Yanıtla #14 : Kasım 28, 2011, 06:46:44 ÖÖ »
haftada en az 500 yapıyorum ince bir hesap yapıp burdan paylascam

poseidon999

« Yanıtla #15 : Kasım 28, 2011, 08:21:42 ÖÖ »
Honda'larımız işinin ehli ustalar ile temiz ve doğru montajlanmış her lpg kitiyle uyumludur.
Çok kavgalar yapıldı ama marka işçilik karşısında ikinci planda. Hatta tüm italyan markaları
kalite olarak birbirinin aynı diyebilirim. Atiker bile İtalyan aksam kullanmaya başlamış.

Takıp takmama konusunu aştık artık. Avrupanın gelişmiş şehirleri ve tüm dünya Lpg'ye dönmeye başladı.
Almanyada evlerin bahçelerine lpg tankları koyabiliyorusunuz. İngilterede sıfır araçlar lpg li satılıyor vs..vs..
İşi osmanlıdaki matbaa durumuna getirmeyelim. aklın yolu 1 arkadaşlar.
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2011, 08:23:43 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #16 : Kasım 28, 2011, 08:50:31 ÖÖ »
bende çok direndim ama sonunda dayanamadım gecen hafta taktırdım lpg yi. 4 gunde 215 km yol yaptım ve 60 lıraya tekrar doldurdum depoyu. benzine göre cok avantajlı hatta usta 1000 km sonra ayar yapılacagını soyledı ve dahada düşecekmiş yakıt. %40-45 gibi bi tasarruf oluyor. bence mantıklık lpg. montajıda düzgün yapıldıktan sonra marka orta kalıte bi kit kullanılabılır. benim kite ek olarak sibopları yaglaması için ek bir parca takıldı.

rajoca

« Yanıtla #17 : Kasım 28, 2011, 09:01:40 ÖÖ »
onur1980 arkadaşım acaba hangi kit takılı olduğu ve yağlama sistemi konusunda biraz bilgi verebilirmisin?

Bilhassa bu yağlama sistemi ve sübap aşınması konusu benim kafamı yoruyor bildiğim kadarıyla prinste valve care (sübap yağlama) sistemi var o da 2450tl olan kite ek olara 600 lira daha istiyor yağlama sistemi için , bu konuda gerçekten yardımcı olabilecek bilgi sahibi arkadaşlar varsa bekliyorum

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #18 : Kasım 28, 2011, 04:14:04 ÖS »
lavota taktırdım 3 sene  garantisi var. brc taktırcktım bazı parcalarının yerlı oldugunu soyledıler.  1400 liraya takıtırdım bunun ıcınde subap yaglama ve benzin kesme pompası dıye birsey var 100 lıra tutuyor bu ıkı parca. benzın pompası benzın kacagı olmaması ıcınmıs. dıgerıde subaplara yag gönderıyor. sanırım basıt bır sıstem. ama lpg kuru yakıt oldugu ıcın subaplara zarar verıyormus. bu yaglama sayesınde daha uzun omurlu oluyor sanırım.

Muhsin07

« Yanıtla #19 : Kasım 28, 2011, 08:52:53 ÖS »
hayırlı olsun lavota iyi tercih

23korg23

« Yanıtla #20 : Aralık 01, 2011, 09:21:27 ÖS »
lavota taktırdım 3 sene  garantisi var. brc taktırcktım bazı parcalarının yerlı oldugunu soyledıler.  1400 liraya takıtırdım bunun ıcınde subap yaglama ve benzin kesme pompası dıye birsey var 100 lıra tutuyor bu ıkı parca. benzın pompası benzın kacagı olmaması ıcınmıs. dıgerıde subaplara yag gönderıyor. sanırım basıt bır sıstem. ama lpg kuru yakıt oldugu ıcın subaplara zarar verıyormus. bu yaglama sayesınde daha uzun omurlu oluyor sanırım.

konu başlığı ile ilgisiz ama benzin pompasını kesmek tehlikelidir bence o parçayı söktürün çünki olur olmaz bi yerde lpg biterse benzin pompası calışmadığından araç stop eder... bu rölelerin arasıra calışanları falan var ama riskli yinede.. en sağlamı ceyrek depo benzin sürekli depoda duracak ve benzin pompasıda sürekli çalışcak.

poseidon999

« Yanıtla #21 : Aralık 02, 2011, 08:47:04 ÖÖ »

konu başlığı ile ilgisiz ama benzin pompasını kesmek tehlikelidir bence o parçayı söktürün çünki olur olmaz bi yerde lpg biterse benzin pompası calışmadığından araç stop eder... bu rölelerin arasıra calışanları falan var ama riskli yinede.. en sağlamı ceyrek depo benzin sürekli depoda duracak ve benzin pompasıda sürekli çalışcak.

Sadece hafta sonları ayda 600-700 km yaparak
Yarım depodan biraz fazla benzin 1 sene gidiyor bana.
Öyle aman aman benzin de eksiltmiyor.Sadece araba ısınana kadar.

astra_21

« Yanıtla #22 : Aralık 02, 2011, 08:50:46 ÖÖ »
arkadaşlar lpg taktırdıktan sonrada dikkat edin bizim bi abimizde corolla var geçenlerde beyin arza yaptı söktüğümüzde yağ aktı şapır şapır..

astra_21

« Yanıtla #23 : Aralık 02, 2011, 08:52:08 ÖÖ »

Sadece hafta sonları ayda 600-700 km yaparak
Yarım depodan biraz fazla benzin 1 sene gidiyor bana.
Öyle aman aman benzin de eksiltmiyor.Sadece araba ısınana kadar.

motor özellikle soğuk havalarda zaten benzinde çalıştırılıp ısındıktan sonra gaza geçmeli diye düşünüyorum...

rajoca

« Yanıtla #24 : Aralık 02, 2011, 01:54:06 ÖS »
sorumun cevabı yine yok yine yok kırk yerde araştırdım okumadığım forum kalmadı ama bi babayiğit çıkıpta ben biliyorum bu sorunun cevabı ahanda budur :-)) demedi ya konuyu pert etmişiz yine olmadı cevabı bulamadım yine hayırlısı olsun diyorum , kısmet değilmiş...