Gönderen Konu: !!!! HONDA CİVİC LPG UYUMU  (Okunma sayısı 25645 defa)

PPLL21

!!!! HONDA CİVİC LPG UYUMU
« : Eylül 06, 2014, 05:17:39 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar Honda Civic almayı düşünüyorum Benzinli kullanma şansım yok sorum şu olacak
Motorun lpg ile uyumu ne düzeyde sıkıntı yaşayan var mı veya lpg li önerirmisiniz? 

lpg li sistemler kronik arıza lambaları veya yağ yakma gibi bir problem yaşanıyor mu veya motorun ömründen çalıyor mu?
2. sorum ise aracı lpg li takılmış olarak mı almamı önerirsiniz?
Yoksa kendim mi taktırayım.

Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

alperd

• alperd
Ynt: !!!! HONDA CİVİC LPG UYUMU
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2014, 05:49:46 ÖS »
Kendin taktırayım dersen minimum 1500 TL masraf.
Çok eski olmamak kaydı ile takılı olanlardan almak daha mantıklı.
Honda, LPG ile en uyumlu marka denebilir.
Motorun ömründen doğru ayarlarla çalmaz, çalsa bile yapacağınız tasarrufla sıfır motor bile alırsınız zaten.

PPLL21

« Yanıtla #2 : Eylül 06, 2014, 07:34:42 ÖS »
Motorun ömründen doğru ayarlarla çalmaz, çalsa bile yapacağınız tasarrufla sıfır motor bile alırsınız zaten.

Teşekkür Ederim Hocam verdiğin bilgiler için...

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #3 : Eylül 06, 2014, 07:56:13 ÖS »

+1

alperd

• alperd
« Yanıtla #4 : Eylül 06, 2014, 08:27:18 ÖS »
Rica ederim.
Civic camiasına katılmanız dileğiyle :-)

bombom41

« Yanıtla #5 : Eylül 06, 2014, 08:51:25 ÖS »
piyasadaki en uyumlu araç..yalnız alacaksanız eco modelini alın derim..lpg takılabilen ama lpg için özel dizayn edilmemiş benzinlisi de var ondan almayın..servis benzinli araçla aynı km yi görür dedi..500 bin km gider  bakımını aksatmadıktan sonra.

PPLL21

« Yanıtla #6 : Eylül 06, 2014, 09:32:41 ÖS »
piyasadaki en uyumlu araç..yalnız alacaksanız eco modelini alın derim..lpg takılabilen ama lpg için özel dizayn edilmemiş benzinlisi de var ondan almayın..servis benzinli araçla aynı km yi görür dedi..500 bin km gider  bakımını aksatmadıktan sonra.

ECO modeli yeni kasalarda mevcut bildiğim kadarı ile benim almayı düşündüğüm model 2007-2010 arası segmentindeki araçlar bunların uyumlulukları bir problem var mıdır acaba ? Web de lpg ile sıkıntının min düzeyde olduğunu gördüm 1.6 atmosferik bir ortamda çalışan turboya sahip olmayan bu aracın subap yapıları lpg ile ciddi bir çekiş kaybının yaşanmadığı ifadesi yeterince doğru. Teşekkürler.

By_emre

« Yanıtla #7 : Eylül 07, 2014, 12:28:38 ÖÖ »

ECO modeli yeni kasalarda mevcut bildiğim kadarı ile benim almayı düşündüğüm model 2007-2010 arası segmentindeki araçlar bunların uyumlulukları bir problem var mıdır acaba ? Web de lpg ile sıkıntının min düzeyde olduğunu gördüm 1.6 atmosferik bir ortamda çalışan turboya sahip olmayan bu aracın subap yapıları lpg ile ciddi bir çekiş kaybının yaşanmadığı ifadesi yeterince doğru. Teşekkürler.

Hiç bir modelinde uyum sorunu yok.

bombom41

« Yanıtla #8 : Eylül 07, 2014, 06:30:27 ÖS »
ben sıfır alacaksınız sandım o yüzden eco dedim..2007-2010 arası araçlarda lpg sıkıntı olmaz taktırabilirsin..daha doğrusu hiçbir civic modelinde olmaz..benzinli ikinci el alacaksan lpg takılmamış alman daha iyi olur.

mfatihtuba

• FATİH
« Yanıtla #9 : Eylül 07, 2014, 09:19:33 ÖS »
Arkadaşım benim tüm LPG ustalarından duyduğum ortak cevap şu: "Honda, lpg'ye en uyumlu araçtır. Motorun ömrü 500 bin ise, lpg ile 450.000 yaparsın." şeklinde.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #10 : Eylül 08, 2014, 07:46:50 ÖÖ »
düzgün bakılan fiat motorları 400k km yapıyor hondaya 450k km acımasızca olmuş :D

bombom41

« Yanıtla #11 : Eylül 08, 2014, 09:43:49 ÖÖ »
Lpgli ama eco olan ile benzinli araçlara aynı km ömrünü garanti..en az 500 bin.

By_emre

« Yanıtla #12 : Eylül 08, 2014, 11:01:54 ÖÖ »
Lpgli lpgsiz dogru ayar dogru bakim herseyini tam zamaninda yaptigin zaman 1.000.00 km ömrü

PPLL21

« Yanıtla #13 : Eylül 08, 2014, 06:54:37 ÖS »
Çok Teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için, benim bir sorum daha vardı bu aracı detaylı olarak tanıdığınız düşünerek soruyorum tabi bu araçta kabin içine asfalt sesini alma gibi bir durum olduğu belirtiliyor bazıları bunun fazla rahatsız edici bazı kişler ise normal olduğunu ifade etmektedir. Sizce bu duyum ne derece doğru ??? İkincisi
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-39800-km-brc-li-honda-civic-elegans-otomatik-f1-vites-memurdan-176134219/detay
adresteki aracı emsal gösterirsek elegance modelinin piyasası nedir ?? Şimdiden Çok Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için ....

ysr

• Yasir
« Yanıtla #14 : Eylül 08, 2014, 07:28:58 ÖS »
Benim aynı aracın premium u yol sesi aldığı söyleniyor ama ben tempra ve seat cordobanın üstüne bindim hondaya bana göre ses yok aslında hangi araçtan indiğin önemli :) fiyat konusu da normalde ederi 40-42 arası olması lazım ama fiyatlar acayip yükseldi ve düşmüyor premiumu siteden bir arkadaş 42 bine sattı elegancede nerden baksan 45-46 falandır diye tahmin ediyorum

Elazığ'dan gönderilmiş :)

cemik

« Yanıtla #15 : Eylül 08, 2014, 09:02:54 ÖS »
iyi akşamlar arkadaşı araca uzun süre bineceksen elegancetan daha donanımlı 1.8 executive al derim kullanan arkadaşlar executive 1.6 lara göre  daha seri lpg ye en uyumlu diye biliyorum   lpgli al markası landiranzo veya brc son sistem taktır,bazen arız lambasının yandığın biliyorum aha bu motordan değil gazın çiğ yanmasından veya kalitesiz gazdan yapabilir  dediğiniz modellerde fiatlar 38 -42 civarında  bence bayram sonunu bekle  içeri ses alma olayına gelince lastik markasından yapar  yanakları sert lastik kullanma şimdiden hayırlı olsun 

bombom41

« Yanıtla #16 : Eylül 10, 2014, 09:53:26 ÖS »
bu motor omrüne o kadar takılmak anlamsız..Zaten 5-6 yıl bineceksinizdir en fazla 100bin yap hadi 150 bin yap..bırak 500 bin mi gider 1 milyon mu gider senden sonraki düşünsün bi zahmet..sen normal düzgün kullan..zaten normal şartlarda tofaşlar bile 400 bini gordugune gore honda da görür herhalde..