Gönderen Konu: LPG TANKI BAGAJDA BOMBE YAPIYOR  (Okunma sayısı 3906 defa)

korhanbaklan

LPG TANKI BAGAJDA BOMBE YAPIYOR
« : Kasım 20, 2013, 04:42:47 ÖS »
Merhaba arkadaşlar aracımı alalı 10 gün kadar oldu 2013 civic eco elegance. Test aracını hiç incelememiştim ilerleyen günlerde gidip bakıcam. Gelelim konuya aracıma bayi çıkışı brc lpg kit takıldı. Simit lpg tankı var stepnenin yerinde duruyor; ancaaaak bu tank bagaj içinde stepnenin durduğu gibi durmuyor üstünde bagaj havuzuda var ama sinir bozucu bir bombelik yapıyor sizin arçlarda da durum böyle mi yoksa benim montajdamı bi sorun var. Cevaplarınızı hasretle bekliyorum.  >ag

teachers71

Ynt: LPG TANKI BAGAJDA BOMBE YAPIYOR
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2013, 08:32:07 ÖS »
Aynı. Ben sorunu şöyle çözmeyi düşünüyorum. Deponun etrafına ince yalıtım köpüğü kesip döşeyecem. Azıcık kenarları yükseltip çözülebilir.

korhanbaklan

« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2013, 09:54:11 ÖS »
Ayný. Ben sorunu þöyle çözmeyi düþünüyorum. Deponun etrafýna ince yalýtým köpüðü kesip döþeyecem. Azýcýk kenarlarý yükseltip çözülebilir.
Ama o zamanda ortadaki bombelik yanlardan da yükselerek artmaz mı?

teachers71

« Yanıtla #3 : Kasım 21, 2013, 09:33:43 ÖÖ »
1 cm kadar yanlar yükselir. Bagaj hacminde küçük bi düşüş olur tabiii.ama estetik olarak daha iyi durur.

korhanbaklan

« Yanıtla #4 : Kasım 21, 2013, 10:31:45 ÖÖ »
Bu aracı lpgye hazır olarak satıyorlar ama bu ayrıntıları hesaplamamış olmaları bende hayal kırıklığı yarattı doğrusu keza Türkiye de üretilen bir araç ama yol bilgisayarında Türkçe den başka her dil var daha bi çok konuda da bende hayal kırıklığı yarattı ama aldık bi kere biniyoruz bakalım.

teachers71

« Yanıtla #5 : Kasım 21, 2013, 10:43:19 ÖÖ »
Dediklerinize katılıyorum. Ama bagaj tasarımı yapılırken lpg için farklı bagaj tasarımı yapmak mümkün değil. Belki tank üreticileri ile görüşüp daha ince bi tank siparişi verilebilirdi. Bununda hatırı sayılır bi maliyeti olacağı kesin ama bukadarını beklemek hakkımızdı. :)

korhanbaklan

« Yanıtla #6 : Kasım 21, 2013, 10:47:09 ÖÖ »
Kesinlikle, olmazsa ileride tankı kendim degistirtecegim ya da 1.000 bakımına gidince şartları zorliym biraz.