Gönderen Konu: HONDA CIVIC 2009 PREMIUM OTOMATIK LPG YORUMLARI  (Okunma sayısı 4107 defa)

chemicalist

HONDA CIVIC 2009 PREMIUM OTOMATIK LPG YORUMLARI
« : Haziran 29, 2010, 10:19:08 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar;
Bir konuda ciddi anlamda önerilerinize ihtiyacım var.Şuan 2009 premium otomatik honda civic kullanıyorum.25bin km yaptım.Yalnız şuanda ev-işyeri mesafesi ortalama gidiş dönüş 35 km.Yani arabamın ş.içinde ortalama km başına 0,36-0,38 tl yaktığını düşünürsek az olmamakla birlikte konfor ve sürüş keyfinden dolayı pek sarsmıyordu.Fakat şimdi evimi taşımak durumundayım.İş avcılarda evi kağıthaneye taşıma durumum var.Böyle olursa sabahları temden 40 km akşamları e-5 ten 35-38 km yol yapmak zorundayım.Bu durum beni düşündürüyor.BRC ile görüştüm adamlar,otomatikte %35 tasarrufun olur dediler.

Bu da demekki en iyi ihtimalle 0,25 tl ye düşecek.Ama dizel focus falan alırsam 2010 model ortalama 0,18 civarı yakar dediler.Bunu forumlardan da araştırdım.Hani 0,18 olsun olsun 0,20 tl(ki 0,16-0,17 yakar diyenler de çok).

Bu durumda ne yapacağıma karar veremedim.Günde 80 km yolu hondaya lpg taktırarak gitmek de dizel e göre yine masraflı.Siz bu konuda bana ne önerirsiniz.Madiiyat da önemli neticede.Yardımlarınızı bekliyorum.Bu arada aynı kategoride araçlarınız varsa benzinliyken nekadar LPG li olduktan sonra ne kadara düştü(istanbul içini düşünerek) belirtirseniz memnun olurum...

outcry666

Ynt: HONDA CIVIC 2009 PREMIUM OTOMATIK LPG YORUMLARI
« Yanıtla #1 : Haziran 30, 2010, 06:34:59 ÖS »
mod ark lar aynı konudan iki tane açılmış...

chemicalist

« Yanıtla #2 : Temmuz 01, 2010, 04:17:37 ÖS »
keske onu yazacagına cevaplayabılıyorsan soruma cevap verseydın de 2 tane acılmasaymıs degıl mı arakdasım?Acıl cevap lazım oldugu ıcın 2 farklı yere yazdım.Ayrıca foruma aykırı ıse mod. arkadaslar ısını yapar.Sıkayet edınce mutlu mu oluyorsun...

asvtec

« Yanıtla #3 : Temmuz 02, 2010, 02:03:26 ÖÖ »
Oncelıkle bu ısler aceleye gelmez.acele edersenız hata edersınız.ben de mesajınızı bır kac farklı topıkte gordugumde cevap yazmak ıstemedım.arkadasımızın anlatmak ıstedıgı farklı yerlerdekı aynı mesaj forum kırlılıgıne neden oluyor,bu ıse forumda konu arastıran ınsanların ısını zorlastırıyor.selamlar...