Gönderen Konu: Honda City Otomatik Lpg silkeleme sorunu ?  (Okunma sayısı 8616 defa)

orcunakyol

Honda City Otomatik Lpg silkeleme sorunu ?
« : Mart 01, 2015, 01:47:08 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar manisadan yazıyorum 1 ay önce prins marka lpg taktırdım aracıma.
aracım honda city 2007 1.4 otomatik araçta silkeleme sorunu var ve şöyle gerçekleşiyor;
araç ilk çalıştığında veya soğuduktan snr tekrar çalıştığında genelde lpg geçtikten 800m 1km arasında bir iki defa silkeleme yapıyor ve sonrasında bir daha gerçekleştirmiyor.
usta enjektörleri garantiden 51 liklerle değiştirdi defalarca gaz ayarı vs yaptı ama çözüm bulamadık sorun halen devam ediyor

sorun ne olabilir? teşekkürler

cobra34

Ynt: Honda City Otomatik Lpg silkeleme sorunu ?
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2015, 04:34:40 ÖS »
Subap ayarı yaptırın ve bobinleri yağsız kontak spreyi ile temizletin.km durumuna göre bk6e11 bujileri değiştirin.

orcunakyol

« Yanıtla #2 : Mart 01, 2015, 04:37:45 ÖS »
Söylemeyi unutmuşum bujilere baktı usta iki tanesi sorunlu dedi değiştirdi. araç 84binde şuan 80bindeyken değişti bujiler.

By_emre

« Yanıtla #3 : Mart 05, 2015, 01:26:00 ÖS »
Prins disbiritorune gidin veya internetten uzerinden sikayet edin sorun cozulecektir bilgisayarini baglasin oyle baksin biraz sert davranmaniz sorunu cozucrktir. 

orcunakyol

« Yanıtla #4 : Mart 05, 2015, 02:02:51 ÖS »
Usta görüştü prinsle yarın prins ekibi bakacak araca bakalım nasıl olacak ama sorun devam ederse işi resmiyete dökmeyi düşünüyorum usta istersen sökeyim paranı vereyim diyor ama araç işlem gördü bu saatten sonra napayım :/ soğudum araçtan

By_emre

« Yanıtla #5 : Mart 07, 2015, 12:10:54 ÖÖ »
Usta görüştü prinsle yarın prins ekibi bakacak araca bakalım nasıl olacak ama sorun devam ederse işi resmiyete dökmeyi düşünüyorum usta istersen sökeyim paranı vereyim diyor ama araç işlem gördü bu saatten sonra napayım :/ soğudum araçtan

Sökün güzelce parai verin deyin sonra ise brc sıralı siste taktırın veya atiker obd li kit bariz usta hatası yani prins ekibi baksn onlar halleder

orcunakyol

« Yanıtla #6 : Mart 16, 2015, 01:29:42 ÖS »
Arkadaşlar merhaba
Sorunu birkaç denemeden sonra internetten aldığım bir tavsiye üzerine şöyle çözdüm;

Bobinleri söktürerek  içindeki yay kısmını wd-40 ile iyice temizledik ve bujileri sökerek tırnak aralığını düşürdük ve silkeleme sorunu çözülmüş oldu yani olay ateşleme yetersizliğindenmiş.

Ön bujileri yaptıktan sonra denedik sorun çözülmedi olay arka taraftaki buji ve bobinlerde bitiyor.

cobra34

« Yanıtla #7 : Mart 16, 2015, 08:11:47 ÖS »
Arka bobinler ateşlemeyi sağlarken ön bobinler verimli yanmayı sağlar.

cobra34

« Yanıtla #8 : Mart 16, 2015, 08:13:29 ÖS »
Bobinlerini temizle die ilk yazan bendim dikkat ettiysen.Bkr6e zaten tırnak aralığı düşük daha fazla kapatırssn rolantide titreme yapar

orcunakyol

Ynt: Ynt: Honda City Otomatik Lpg silkeleme sorunu ?
« Yanıtla #9 : Mart 28, 2015, 11:59:48 ÖS »
Bobinlerini temizle die ilk yazan bendim dikkat ettiysen.Bkr6e zaten tırnak aralığı düşük daha fazla kapatırssn rolantide titreme yapar
Evet sizde yazmistiniz bu sorunu yasayan biriyle görüştüm ona istinaden uyguladım fakat yaklasik 800 km snr sorun tekrar baş gösterdi ne yapicam bilmiyorum.

cobra34

« Yanıtla #10 : Mayıs 22, 2015, 08:00:48 ÖS »
Arka bobinlerin değişecek 4 adet ve sorun en az 3 yıl gidecek

firat87

« Yanıtla #11 : Haziran 19, 2015, 12:14:20 ÖÖ »
Merhaba. 2008 city elite cvt sahibiyim. 88binde aldım 93binde Brc marka kit taktırdım. yaklaşık 5bin km sonra rölantideyken vuruntu yapmaya ve ardından sizinki gibi seyir esnasında gaz verirken silkeleme yapmaya başladı. ön 1 numaralı bobin yan sanayi muadili ile değiştirildikten sonra silkeleme geçti ancak vuruntu olayı devam etti. usta 1-2 depo benzinde kullan dedi ve öyle de yaptım. Ayrıca krank mili sensörü temizliği de yaptıktan sonra o da geçti (bu temizlik bi işe yaradı mı emin değilim, kurum mu ne kaplamış). Ancak 110bin km bakımını yaptıktan sonra silkeleme tekrar başladı baktık önce değişen bobin ile bir başkasının (hangisi hatırlamıyorum) düşük gösterdiğini gördük. Çok nadir yapması ve biraz da sıkışık olmam nedeniyle sonra yaparız diye bıraktım. Ancak silkeleme frekansı özellikle gazdayken arttı, az da olsa benzinde de yapıyor. Yakın zamanda toplamda 3bin-3500 kmlik uzun bir yol yapacağım. Emin olamadım geldikten sonraya mı bu bobin değişimini bıraksam yoksa çıkmadan mı yapsam yolda kalır mıyım diye bir endişe de var. Usta birini değişsek kısa süre sonra tekrarlar o yüzden hepsini değişelim dedi. Ancak orjinal ile yan sanayi arasında çok fiyat farkı var. Gazın benzine göre yüksek derecede yandığı ve bu durumun bobinlerin ömrünü kısalttığı gerçeğini düşünürsek buna daha uzun süre dayanabilecek yan sanayi markası var mıdır? Ya da ön veya arka 4'lü grubu değiştirmek daha mı mantıklı olur bilemedim. bu konuda tavsiye verebilecek arkadaşlara peşinen teşekkürler.

orcunakyol

« Yanıtla #12 : Haziran 19, 2015, 11:20:29 ÖÖ »
Ön bobinler değil de arka bobinler daha çok yıpranıyor ilk ateşlemeyi sanırım onlar yapıyor tavsiyem arka bobinleri komple değiştirmek.
Bende de bobinleri temizledikten sonra olay kesildi tüpte 10bin olmak üzere şimdilik pek sorun yok. beklemede vuruntu oluyor bazen ama ben önemsemiyorum sıkıldım açıkçası.