Gönderen Konu: Herkese Merhaba(Prins ya da Teleflex Karasız kaldım)  (Okunma sayısı 8903 defa)

xman35

• oyun
Herkese Merhaba(Prins ya da Teleflex Karasız kaldım)
« : Kasım 24, 2012, 12:57:23 ÖS »
Herkese merhabalar.Ben de bir hafta önce Honda kullananlar ailesine katıldı.Aracım 2007 Model Elegance 60 bin kilomerede.yakıt olarak 150 Tllik benzine sanırım 370 Km filan yapacak.Bu rakam bana epey yüksek geldi ve Lpg takma düşüncemi iyice körükledi.Epey araştırdım.Bu iki marka arasında kaldım.Prins ve Teleflexten memnun kalmayan yok gibi...
Hangisini taktırmalıyım?Fiyatı ne civardadır?İzmir'de önereceğiniz hangi servis var?
Yardımlarınızı bekliyorum...

ahmetaydogan2011

Ynt: Herkese Merhaba(Prins ya da Teleflex Karasız kaldım)
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2012, 10:02:44 ÖS »
iyi günler bende de sizin gibi 2007 honda civic otomatik var. 36500 km de. ben mart ayında aldım. alır almaz lpg taktırdım. çok araştırdım ve en sonunda teleflex e karar verdim. ve yaklaşık 5000 km kullandım. kesinlikle hiç bir performoans düşmesi olmadı. hiç bir arıza lambası yakmadı. yalnız benim arabada çözemediğim bir konu var benzinde 500'ü geçiyordu. şimdi lpg de 35 kuruşa yakın yakıyor. teleflex e ayar için gittiğimde bu kasaların çok yaktığını bir de otomatik olduğu için normal olduğunu zaten teleflex in  ayarının yapılmasının gerekmediğini söyledi. yinede ayar yaptırıyım dedim ama. bakalım. ama bunlar bir yana honda servisine gittiğimde keşke prins taktırsaydın dedi. dediğim gibi teleflex den yana hiç bir sıkıntım yoktu. çok yakması için mi prind dedi yoksa arıza çıkarabilirmi diye dedi bilmiyorum. sıkıntıyı hiç görmedim ama çok yokması ondan mı hala çözemedim. bana sorarsanız  telflex çok güzel performans açısından fiyat olarak 1000 euro standart ankara tunalı otomotiv bunun piri. www.tunalı.com.tr den teleflex gfi olarak bakarsanız ne kadar güzel anlattıklarını görürsünüz. iyi günler...

propofol07

« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2012, 10:28:02 ÖS »
hocam prins taktır 20.000 km dir kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok. performans aynı ve ş.içi-ş.dışı karışık 100 km de 9 lt lpg yakıyor sen artık ne kadar yaktığını hesapla. :)

06FAT68

« Yanıtla #3 : Kasım 27, 2012, 09:19:17 ÖÖ »
prins teleflekse göre daha az yakar karma kullanım 2400cc accord prins lpg 100 kmde 10-11lt arası uzun yol klima açık 110-120 sabit 8-9lt arası lpg tüketimim var

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #4 : Kasım 27, 2012, 05:50:47 ÖS »
Maksat ekonomi ise o kadar pahalı sistemlere gerek yok.Az biniyorsan amorti etmede sorun yaşanılır.Ben BRC taktırdım 5 bin km oldu bir sıkıntı yok.

xman35

• oyun
« Yanıtla #5 : Kasım 28, 2012, 06:58:26 ÖÖ »

[/quote]
iyi günler bende de sizin gibi 2007 honda civic otomatik var. 36500 km de. ben mart ayında aldım. alır almaz lpg taktırdım. çok araştırdım ve en sonunda teleflex e karar verdim. ve yaklaşık 5000 km kullandım. kesinlikle hiç bir performoans düşmesi olmadı. hiç bir arıza lambası yakmadı. yalnız benim arabada çözemediğim bir konu var benzinde 500'ü geçiyordu. şimdi lpg de 35 kuruşa yakın yakıyor. teleflex e ayar için gittiğimde bu kasaların çok yaktığını bir de otomatik olduğu için normal olduğunu zaten teleflex in  ayarının yapılmasının gerekmediğini söyledi. yinede ayar yaptırıyım dedim ama. bakalım. ama bunlar bir yana honda servisine gittiğimde keşke prins taktırsaydın dedi. dediğim gibi teleflex den yana hiç bir sıkıntım yoktu. çok yakması için mi prind dedi yoksa arıza çıkarabilirmi diye dedi bilmiyorum. sıkıntıyı hiç görmedim ama çok yokması ondan mı hala çözemedim. bana sorarsanız  telflex çok güzel performans açısından fiyat olarak 1000 euro standart ankara tunalı otomotiv bunun piri. www.tunalı.com.tr den teleflex gfi olarak bakarsanız ne kadar güzel anlattıklarını görürsünüz. iyi günler...
Hocam sizin aracınızda bir problem var sanki.Ben aldığımdan bu yana 100-150 yaptım.Yine de o kadar çok yakmadı benzinle...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2012, 06:58:49 ÖÖ Gönderen: xman35 »

xman35

• oyun
« Yanıtla #6 : Kasım 28, 2012, 07:00:02 ÖÖ »
Şu prinsin yeni sisteminin fiyatı ne kadar?Her yerde farklı fiyat söylüyorlar...

cobra34

« Yanıtla #7 : Kasım 28, 2012, 09:58:15 ÖÖ »
prins teleflekse göre daha az yakar karma kullanım 2400cc accord prins lpg 100 kmde 10-11lt arası uzun yol klima açık 110-120 sabit 8-9lt arası lpg tüketimim var
97 accord ş.içi 100 km de 12 lt ne artar ne eksilir :) ama uzun yolda 9 lt ye kadar düşüyor

ahmetaydogan2011

« Yanıtla #8 : Kasım 28, 2012, 10:41:34 ÖÖ »
bende anlamadım bilemiyorum nasıl bir sorun var... bu konu hakkında yorumu olan olurmu acaba.

yıldız otogaz

• prins sönmez usta
    • yıldız otogaz sistemleri
« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2012, 08:47:53 ÖÖ »
Şu prinsin yeni sisteminin fiyatı ne kadar?Her yerde farklı fiyat söylüyorlar...

PRİNS ' YENİ silverline modeli 1900 tl 10 taksit nakitte 1800 tl dir .diğer sistemlerle arasında 100 tl fiyat farkı var .honda accord  2400 cc hariç tümmodellere uygulanabiliyor .

bu fiyata prins farkını yaşamayı herkese samimi olarak tavsiye ederim .

EN İYİLERİN TERCİHİ ''PRİNS ''

selamlar

edit : yazım yanlışı
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2012, 08:48:25 ÖÖ Gönderen: yıldız otogaz »

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2012, 12:25:40 ÖS »
Yeni sistem derken ne gibi özellikler var acaba?

yıldız otogaz

• prins sönmez usta
« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2012, 01:09:44 ÖS »
Yeni sistem derken ne gibi özellikler var acaba?

enjektörler değişşkenlik göstermekte fakat 1.3 ohm olma özelliğine sahip bu enjektörler piyasadaki en iyi italyan rakiplerine  fark artmaktadır .

prins vsı ve silverline arsında farklılık gösteren tek aksam enjektördür geriye kalan tüm aksam aynıdır .özellikle 150 hp altındaki araçlara hitap eden silverline versiyonu fiyat ve kalite olarak en iyisi diyebiliriz .prinse dair tüm detaylar www.prins.com.tr sitesinden ulaşıp çok kapsamlı bilgi almanızı tavsiye ederim .
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2012, 01:10:54 ÖS Gönderen: yıldız otogaz »

23korg23

« Yanıtla #12 : Aralık 04, 2012, 08:45:06 ÖS »
arkadaşlar bence prins ile telefex aynı sınıf ürünler değil.. ikisinide kullanmadım ancak yaptığım araştırmalar ve kullanıcı yorumlarına göre söylüyorum... telefexi kıyaslayabileceğiniz ürünler kit MTM olabilir tartarini olabilir

galantus

« Yanıtla #13 : Aralık 04, 2012, 11:22:35 ÖS »
Ben pirinsi yakıt olarak bir adım daha önde olduğunu okumuş ve duymuştum. Fakat bence hiç gerek yok. Şahsen ben olsam kite o kadar para vermem. 2007 bir honda da BRC lovato tartarini zavoli gibi kitler cok cok rahat işinizi görür ki zaten honda bile 2012 yeni kasalarda BRC my11 pipolu sistemi yeterli görüyor gerisini siz düşünün.

yıldız otogaz

• prins sönmez usta
« Yanıtla #14 : Aralık 05, 2012, 07:51:59 ÖÖ »
 tüm ürünlerin montajı yapılabilir ama %100 performans ve sorunsuzluk isteyen tüketici ve son kullanıcı vermiş olduğu paranın üzerine 150.200 tl koyup prins farkını yaşayabilmeli diye düşünüyorum .

150 hp ye kadar prins sistem fiyatı .1900 tl 10 taksit nakitte 1.800 yl dir .en iyi italyan rakiplerini bile tüm aksamıyla geride bırakan bir teknoloji.

tabison  karar kullanıcılara aittir
selamlar

xman35

• oyun
« Yanıtla #15 : Aralık 06, 2012, 06:00:45 ÖS »
Valla çok araştırdım.Prins iyi olmasına iyi ama Türkiye için çok yeni.Yedek parça sorunu var.Türkiye servis dağılımı şu an için yetersiz.Ben de zavoli taktırdım.500 km yaptım.Benzinden gram farkı yok.Sorunsuz.Ben de artık gönül rahatlığıyla diyebilirim ki Zavoli.İzmir'de kaptan otogaz tavsiyedir...

baron12

« Yanıtla #16 : Aralık 06, 2012, 06:04:46 ÖS »
pipolu sistemleri de her brc bayii yapmıyor birine gidyorsun evt yapyrz on numara oluyor diğerine gidiyorz tehlikeli oldugundan yapmyrz diyor sebeb pipoda işeme riski varmış gelde çık işin içinden şimdi bunları duymuşken yaptırılırmı asla çelişkiyle iş yürümez 

Ben pirinsi yakıt olarak bir adım daha önde olduğunu okumuş ve duymuştum. Fakat bence hiç gerek yok. Şahsen ben olsam kite o kadar para vermem. 2007 bir honda da BRC lovato tartarini zavoli gibi kitler cok cok rahat işinizi görür ki zaten honda bile 2012 yeni kasalarda BRC my11 pipolu sistemi yeterli görüyor gerisini siz düşünün.
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2012, 06:06:15 ÖS Gönderen: baron12 »

carousal

« Yanıtla #17 : Aralık 06, 2012, 07:45:26 ÖS »
Ya bu BRC ustaları değil miydi, pipolu sistem taktırın, manifoldu deldirmeyin diyenler?

Şimdi de kalkmış pipolu tehlikeli mi diyorlar?

Kimse kusura bakmasın ama dünyadaki en yanar döner meslek gruplarından biri de şu oto sanayi esnafı, yeni birşey çıktı mı eskisini çok güzel çamura yatırıyorlar.

baron12

« Yanıtla #18 : Aralık 06, 2012, 07:49:04 ÖS »
valla dostum çorumdan bilgi aldım gayet başarılı dediler tabi uygulama basarılı ama teferruatla karsılaşılmamıştır osmaniyede sorduk adanadan sordurduk antep e kadar pipolu sistemde işeme olacagından kimse yanaşmıyor yanaşmamalarının sebebinide gayet iyi bir sekilde acıklıyorlar yapabiliyoruz ama tercih edip uygulama yaptırmaya karsıyız riske giremiyoruz tehlikeli hatta adamlar örnek verdiler bir kalem üzerinden

pipolu sistemleri de her brc bayii yapmıyor birine gidyorsun evt yapyrz on numara oluyor diğerine gidiyorz tehlikeli oldugundan yapmyrz diyor sebeb pipoda işeme riski varmış gelde çık işin içinden şimdi bunları duymuşken yaptırılırmı asla çelişkiyle iş yürümez

mertkaan01

« Yanıtla #19 : Nisan 21, 2013, 07:51:52 ÖS »
arkadaşlar önceki aracım 2007 elegans fd6 manueldi lovato takdırdım 30000km sorunsuz kullndım.şimdi fd6 2012 otomattik var üzerinde landirenzo var biraz sesli ama sorun yok.tüp takılı olmasaydı ben yine lovato takardım düşünmeden

HondaRR

• magbaignIZ
    • Verified Females  Superlative Сasual Dating
« Yanıtla #20 : Nisan 21, 2013, 09:47:04 ÖS »
hondaya ne taksan işçilik güzel olduktan sonra bişey farketmez cebinize en uygun olanı taktırın

kuzey oto

« Yanıtla #21 : Nisan 29, 2013, 12:42:51 ÖS »
arkadaşlar önceki aracım 2007 elegans fd6 manueldi lovato takdırdım 30000km sorunsuz kullndım.şimdi fd6 2012 otomattik var üzerinde landirenzo var biraz sesli ama sorun yok.tüp takılı olmasaydı ben yine lovato takardım düşünmeden
ses çok rahatsız ediyorsa enjektörünü değiştire bilirsin başka markanın daha sessiz çalışan enjektörleri var değerleri tutsun yeter uyum sağlar

kuzey oto

« Yanıtla #22 : Nisan 29, 2013, 12:44:17 ÖS »
hondaya ne taksan işçilik güzel olduktan sonra bişey farketmez cebinize en uygun olanı taktırın

sana canı gönülden katılıyorum

neco otogaz izmir

« Yanıtla #23 : Nisan 30, 2013, 09:39:37 ÖS »
[/qu
ote]

DOĞRU YORUM