Gönderen Konu: Havaların güzelleşmesi ile düşen yakıt maliyetleri :)  (Okunma sayısı 6208 defa)

Refik_Yavaş

Dün bi hesap yapıyım dedim,2 günde 40 km şehir içi yoğun trafik. 20 km kadar yüksek devir (otomatik aracı S modda,abart egzoz açık ) 20 km hız sabitleyici 70 le kullandım. 80,6 81 km diyelim. Lpg yi fullediğimde ortaya çıkan 9,58 lt idi. yani 9,58 / 8 = 1,197 * 10 = 11,97 lt. 100 km deki lpg tüketimim. Ekranımda ise 9,8 yazıyordu. Serviste birinin ekranda yazana ortalama 2 eklersen lpg litresi odur demesi 3 keredir tutuyor. Özet ve kuruş hesabı diyelim. 100 km / 11,97 lt (lpg) buda shell den aldığım 2.33 lpg ile km'de dediğim kullanımda 0,278 krş.. Hondamı Seviyorum ( 2010 Elegance Oto.)

kacaman

Ynt: Havaların güzelleşmesi ile düşen yakıt maliyetleri :)
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2013, 02:34:22 ÖS »
havaların ısınması yakıtı gerçekten etkiledi

NOS_MAN

« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2013, 04:58:21 ÖS »
İstanbulda oturanlar üok yakıyor sanki yinede ya. Ben ankaradayım şehir içi 23-24-25 kuruş arasında gidip geliyorum.
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2013, 04:58:41 ÖS Gönderen: NOS_MAN »

honda2002

« Yanıtla #3 : Mayıs 05, 2013, 05:05:29 ÖS »
İstanbulda oturanlar üok yakıyor sanki yinede ya. Ben ankaradayım şehir içi 23-24-25 kuruş arasında gidip geliyorum.

Istanbula gore Ankara da trafi yokki.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #4 : Mayıs 05, 2013, 05:11:47 ÖS »

aynen. yukarıda yazdığım trafik 40 km diye açıyım misal ; Pendikten kozyatağına gidip geliyim dedim 20 km git 20 km gel. gidişte bakmadım ama dönüş 58 dk sürdü..

NOS_MAN

« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2013, 01:20:50 ÖÖ »

aynen. yukarıda yazdığım trafik 40 km diye açıyım misal ; Pendikten kozyatağına gidip geliyim dedim 20 km git 20 km gel. gidişte bakmadım ama dönüş 58 dk sürdü..

Walla yarın gündüz ankaradan istanbula arabayla çıkıyorum bakalım. İstanbula ilk ayak basışım olacak :) üstelik arabayla geliyorum trafiğinide merak etmiyor değilim.görcez :)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2013, 09:36:29 ÖÖ »
Aman herşeyi merak edin onu merak etmeyin,pişman eder :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2013, 09:45:28 ÖÖ »
Avrupa yakasına geliyorsanız ve İstanbula giriş saatiniz iş saati çıkışına denk gelirse otobandan çıktıktan ve boğaz köprüsüne geldiğinizde sizi ilk karşılayan İstanbul trafiği olur merak etmeyin :) İstanbul a Hoşgeldiniz :)

savas

« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2013, 10:09:31 ÖÖ »
Hem motor çabuk ısındığı için yakıt tüketimi düştü hem yakıt fiyatları düştü. Dün lpg lt : 2,24 tl den depoyu fulledim.

denizcan

« Yanıtla #9 : Mayıs 06, 2013, 05:39:14 ÖS »
lpg işine artık sıcak bakmak gerekiyor gerçekten veriler çok güzel dizelleri kıskandıran cinsten :D

Refik_Yavaş

« Yanıtla #10 : Mayıs 06, 2013, 05:42:08 ÖS »
lpg işine artık sıcak bakmak gerekiyor gerçekten veriler çok güzel dizelleri kıskandıran cinsten :D
yoksa sende lpg yok mu ? :P

denizcan

« Yanıtla #11 : Mayıs 07, 2013, 02:33:31 ÖS »
hocam arıza ışığı yakar rolantide titrer sinirlerimi zıplatır diye korktuğum için taktırmaya korkuyorum açıkcası :D ama sizin verileri görüncede taktırmak şart gibi geliyor artık..

Refik_Yavaş

« Yanıtla #12 : Mayıs 07, 2013, 04:27:35 ÖS »
hocam arıza ışığı yakar rolantide titrer sinirlerimi zıplatır diye korktuğum için taktırmaya korkuyorum açıkcası :D ama sizin verileri görüncede taktırmak şart gibi geliyor artık..
fd6 larda brc taktırcaksın arıza ışığı yaktırmaz :) yaktırmayı beceren usta çıkarsada alnından öpmek lzım :D ayrıca rölantide bi devirsizlik veya titreme yok gönül rahatlığıyla taktır. hee yok diyorsan ağanın eli tutulmaz :)

denizcan

« Yanıtla #13 : Mayıs 07, 2013, 04:54:06 ÖS »
haklısın valla hiç olmazsa gaza korkmadan basmayıda öğrenmiş oluruz :D bu arada hiç problem yasamadınız sanırım önceki aracımda lpg'den basım çok ağırdığı için biraz tedirginlik varda :)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #14 : Mayıs 07, 2013, 05:18:39 ÖS »
Şükür yaşamadım,araştırdığım kadarıyla yaşayanda olmamış. Olsa honda kendi bünyesinde yapmaz ki bu işi :) benim görüşümdür tabi.

denizcan

« Yanıtla #15 : Mayıs 07, 2013, 05:59:02 ÖS »
evet haklısın bende yakın zamanda taktırmayı düşünüyorum artık brc güzel sanırım fazla pahalıda değil aksilik olmazsa yazın taktırmış olurum..

ms07

« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2013, 02:43:51 ÖS »
haklısın valla hiç olmazsa gaza korkmadan basmayıda öğrenmiş oluruz :D bu arada hiç problem yasamadınız sanırım önceki aracımda lpg'den basım çok ağırdığı için biraz tedirginlik varda :)
Ben de tedirginlik yaşadım. Çok şükür şu an memnunum. Herkesin söylediğine kulak asma. En kötü karar kararsızlıktan iyidir.

NOS_MAN

« Yanıtla #17 : Mayıs 14, 2013, 06:18:02 ÖS »

Walla yarın gündüz ankaradan istanbula arabayla çıkıyorum bakalım. İstanbula ilk ayak basışım olacak :) üstelik arabayla geliyorum trafiğinide merak etmiyor değilim.görcez :)

Bu yazımı yazdıktan tam 1 hafta sonra ankaraya tekrar ayak basmış bulunmaktayım.1hafta boyunca istanbulun çoğu yerini arabayla dolaştım. Ve anladım ki zulüm :))

Refik_Yavaş

« Yanıtla #18 : Mayıs 14, 2013, 07:26:44 ÖS »

Bu yazımı yazdıktan tam 1 hafta sonra ankaraya tekrar ayak basmış bulunmaktayım.1hafta boyunca istanbulun çoğu yerini arabayla dolaştım. Ve anladım ki zulüm :))
Bunu hangi istanbulluya sorsan bilirdi boşa yakıt gitti :P