Gönderen Konu: Hangisi? --> BRC - KitMTM - Prins  (Okunma sayısı 5908 defa)

moses

Hangisi? --> BRC - KitMTM - Prins
« : Kasım 08, 2012, 09:02:53 ÖÖ »
Arkadaşlar selam,
Bir süredir LPG dönüşümü için araştırma yapıyorum.
Geldiğim nokta çok kafa karıştırıcı :)
 - BRC en uygun fiyatı olan ve en çok kullanılan marka. (1600 tl civarında)
 - Prins çok pahalı (2400 den başlıyor, silverline ucuz 1900 tl ama enjektör khein değil)
 - KitMTM Prins kadar pahalı değil ama enjektörleri Khein yani prins ile aynı (1800 tl civarı)

KitMTM motor arıza lambası yakmama ve benzin göstergesinin sağlıklı çalışacağı konusunda garanti veriyor.
Ama Forum sitelerinden okuduğum kadarıyla BRC yetkili servisleri KitMTM için ağır konuşuyor :) BRC ve KitMTM aynı şirketin ürünü olmasına rağmen :)

Sizler ne dersiniz? Bu arada araç 2007 civic 1.8 i-vtec tiptronik.

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: Hangisi? --> BRC - KitMTM - Prins
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2012, 10:45:54 ÖÖ »
Merhaba;
Prıns Sılverlını enjektorlerınden dolayı eleyebılırız.
KıtMtm kheın enjektorden dolayı avantajlı fakat gerek servıs agı gerekse ılerleyen donemde dıstırıbutorunun sektorde olup olmayacagı net olmayan bır urun.
Bu uc secenek arasında BRC Honda Kıt dogru tercıh olacaktır.

nick06

« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2012, 11:31:50 ÖÖ »
kardes brc taktırdım max.220 km/h hıza ulastım performansta cok az fark ediyor sadece aynı yerlerden kaliteli gaz almaya bak opet le basladıysan opetle gıt cok etlıyıyor farklı yerlerden alınan gaz.ezbere konusmuyorum yasadım gordum

moses

« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2012, 12:17:13 ÖS »
KitMTM de kein enjektör avantajı yanısıra birde arıza lambasını yakmama gibi bir avantaj varmış.
KitMTM bir kabloyla aracın alarm kartına bağlanıyormuş vs vs.. birde benzin göstergesi düzgün çalışıyormuş. Tün bunlar düşünülünce 200 TL verilip MTM alınır gibi o zamanda servis konusu.. Birçok kişi sizin gibi düşünüyor KitMTM in servis ağı BRC kadar güçlü değilmiş ama KitMTM aslında BRC nin sahibi bir firma diye biliyorum , bu noktada şaşırmış durumdayım :)

nick06

« Yanıtla #4 : Kasım 08, 2012, 12:21:01 ÖS »
brc yi taktırırken sordum mtm kiti var mı diye var dediler dediği gibi arıza lambası da yanmıyor doğrudur.

valla ben çok memnunum dolduruyorum lpg yi ankara benim:D vay kaç lira yakıyo derdinde değilim zaten azın azını yakıyor benim eski 1.4 lpg liden de az yakmakta hayat buymuş ya:)

moses

« Yanıtla #5 : Kasım 08, 2012, 12:32:13 ÖS »
Nick06; sende civic 1.8 i-vtec mi var? tiptronik? daha doğrusu f1 şanjıman dediklerinden.

ekuzdere

« Yanıtla #6 : Kasım 08, 2012, 12:32:16 ÖS »
"KitMTM motor arıza lambası yakmama ve benzin göstergesinin sağlıklı çalışacağı konusunda garanti veriyor."

Bu cümleye takıldım, bütün HONDA'ların hatta bütün JAPON'ların benzin göstergeleri asla sağlıklı çalışmaz. 90' modelde olsa 2012'de olsa değişen bişey yok. Yolda giderken bile küçük oynamalar olur kendi kendine, arabayı eğimli bir yere park edersen zaten kaçarı yok :D :D
Yani sonuç olarak o işi bir geçelim Tüp göstergesi evet geliştirilmiş olabilir bilgim yok.
Gelelim ana soruya 2 aracımda da BRC vardı oldukça memnun oldum, asla benzine atma veya farklı problemlerle karşılaşmadım. KitMTM'yi bir arkadaşımın Mitsubishi Lancer'ında kullandık, deyim yerindeyse işkence yaptık. Soğuk günde tüp tuşuna basılı tutup tüpde marş verip hemen dip gaz devam ediyorduk :D hiç bir problem olmadı :D Prins markasını kullanmadım, kullananıda görmedim bilgi veremicem yani :)

« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2014, 02:37:43 ÖS »
Saygıdeğer arkadaşlar;

KitMTM lpg otogaz kiti Türkiye çapında çok iyi bilinen bir ürün olup BRC' yi üreten fabrikanın ismidir. Bu ürün hem OBDI sistemi ayrıca daima keihn enjektör kullanıyor oluşu aracın tüm tepkilerine en iyi şekilde sonuç veren Lpg otogaz sistemidir. Bu sistem ile ilgili tüm sorunlarınızı benimle direkt paylaşabilirsiniz. Ben Şafak Karaca olarak; 1996 yılından beri; Türkiye pazarına lpg otogaz kiti toptan olarak satan firmanın 15 yıldır satış ve pazarlama müdürüyüm. Ayrıca; teknik konulardaki sorunlarınızı bizimle direkt paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki mail adresimizden tüm sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Ve zamanımın kısıtlı olmasından dolayı devamlı forum sitelerinde maalesef yazamamaktayım.

Tüm forum ailesine sevgi ve selamlarımı sunuyorum.
« Son Düzenleme: Mart 03, 2014, 10:05:44 ÖÖ Gönderen: ASVTEC19 »