Gönderen Konu: Hangi servis?  (Okunma sayısı 3780 defa)

xlx99

• Tolga B.
Hangi servis?
« : Temmuz 30, 2013, 04:34:32 ÖS »
LPG ile ilgili olarak bir kısmını sitede de paylaştığım bazı sıkıntılarım var. Aracıma LPG uygulaması çiftkurtlarda yapıldı.

Öncelikle LPG ile ilgili olarak yetkili servise gitmek zorunda mıyım? eğer değilsem, bu işe hakim istanbul'da önerebileceğiniz usta kimdir.

Ya da yetkili servis şart ise (malum 6 yıllık garanti hikayesi) istanbulda sizce LPG uygulaması hususunda en iyi yetkili servis hangisidir.

tşk

faw13

Ynt: Hangi servis?
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2013, 09:58:31 ÖÖ »
Hocam maltepedeki servis anadolu yakasında en iyisidir, ama lpg işini bilemem de sonuçta araç civic eko, önce servise gidilip çözülmesi, yapamazlarsa dışarıdan medet ummak daha mantıklı bence

BiTEC

« Yanıtla #2 : Temmuz 31, 2013, 12:36:57 ÖS »
Hocam maltepedeki servis anadolu yakasında en iyisidir, ama lpg işini bilemem de sonuçta araç civic eko, önce servise gidilip çözülmesi, yapamazlarsa dışarıdan medet ummak daha mantıklı bence
kesinlikle...

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
    • www.yildizotogaz.com.tr
« Yanıtla #3 : Temmuz 31, 2013, 08:47:01 ÖS »
LPG ile ilgili olarak bir kısmını sitede de paylaştığım bazı sıkıntılarım var. Aracıma LPG uygulaması (edit:reklam içerikli kelime)da yapıldı.

Öncelikle LPG ile ilgili olarak yetkili servise gitmek zorunda mıyım? eğer değilsem, bu işe hakim istanbul'da önerebileceğiniz usta kimdir.

Ya da yetkili servis şart ise (malum 6 yıllık garanti hikayesi) istanbulda sizce LPG uygulaması hususunda en iyi yetkili servis hangisidir.

tşk

tolga bey eğer mümkünse sorunlarınız hakkında biraz detay verirmisiniz ,mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışalım .

selamlar

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2013, 12:32:05 ÖS »
sitede bir iki kere yazmıştım. Şimdilik bu sesler ile birlikte eyoluma devam ediyorum ve bu işi ilk bakıma kadar sürdürmeyi düşünüyorum. ama konunun ciddiyeti ve/veya aciliyeti olup olmadığını da bilemiyorum.

1- Özellikle benzin modunda kullandığım zamanlarda farkettim, LPG modunda rastlamadım ama alakası var mı bilemem. Benzinde belli bir km yaptıktan sonra 1500-2000 dd arasında araç haraket halinde veya dururken gaz verdiğimde bir zırıltı geliyor. Buna servis enjektörlerin motorda bir yere değmesi şeklinde teşhis yaptı, enjektör söküldü ve altına plastik bir parça eklendi. Ama sorun devam ediyor. Konuyu BRC müşteri hizmetlerine taşıdığımda yorumları şöyle oldu:

"zırılıtı ile ilgili olarak Regülatör bağlantısından veya regülatör gövdesinin gerekli olmaya bir yere temasından olabilir yada araç benzinde çalışırken daha serbest halde duran öndeki elektrovalfin bobinin den geliyor olabilir."

2- Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüktimimden%25-35 arası fazla LPG tüketimim var. Bunun normalinin %20 civarı olması beklentisi ile bir ayar (mümkünse yol testi mi edir ondan) gerektiğini düşünüyorum. Ama emin değilim tabi

3-LPG dolum kapağını kapattığımız, vida gibi bişey var, kısa süre içinde pas yaptı. Bir iki pompacı kafamı karıştırdı zararlı diye ama önemli bişey mi bu

4-LPG ile mi bilemiyorum, ama araçtan sağ önden geldiğini tahmin ettiğim değişik bir ses var. Hani yollarda yavaşlamak için boyle kalın şerit gibi şeyler olur ya (adını bilemiyorum- tümsek değil, özellikle kavşak girişleri ve ışıklardan önce olur) onun üzerinden geçerken net bir şekilde duyduğum, bazen yolda herhangi bir bozukluk olmasa da duyduğum bir ses.

kısaca servis için beklettiğim sorunlar bunlar. TŞK....

NOT: Anadolu yakası için önerilen servis Maltepe mi? Ataşehir mi?

« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2013, 12:32:28 ÖS Gönderen: xlx99 »

faxtex

« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2013, 05:26:14 ÖS »
hangi servis başlığını görünce yeniden konu açmayım dedim sıkıntı olmaz inş :) benim aracım 2011 civic..brc taktırmaya karar verdim.. istanbul avrupa yakasındayım nereye gitmeli yaptırmalıyım? Usta önemli bu işte diyolar yaptıranlar memnun kalanlar bilgi verirlerse sevinirim :) teşekkürler

transformer_beyaz

« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2013, 01:49:20 ÖS »
Ben de LPG taktırmayı istiyorum. Yanı mecbur kaldım dıyebılırım.
Istanbulda hangı servıs daha ıyı? Avrupa veya Anadolu fark etmez. Adam gıbı yapılsın sıkıntı çıkmasında.
Bu arada garanti ile ilgili falan o kadar cok farklı seyler soyluyorlar kı artık kafam karıstı. neyse benım ıcın ıyı bır ustası olan servıs tavsıyesıne ıhtıyacım var. Acılen

Tecrubeleri olan arkadaslardan tavsiye lütfen

Tesekkurler

transformer_beyaz

« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2013, 01:50:27 ÖS »
LPG taktırmak ıcın İstanbulda en ıyı honda servisi arıyorum.