Gönderen Konu: hangi marka LPG taktırmalı?  (Okunma sayısı 77730 defa)

tamarıx

hangi marka LPG taktırmalı?
« : Mart 05, 2011, 12:14:40 ÖS »
slm arkadaşlar yeni aldığım 1998 otomatik 1.6 ies im var. çok yaktığını düşünüyorum acaba LPG hangi marka taktırmalıyım ve ne kadar fark eder. (17 ınc jant ve hava filtrsi var araçta)

tamarıx

Ynt: hangi marka LPG taktırmalı?
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2011, 12:16:46 ÖS »
slm arkadaşlar yeni bir 1.6 ies otomatik aldım çok yaktığını düşünüyorum 400-450 benzin. LPG taktırmayı düşünüyorum acaba hangi marka taktırmalıyım bir de bu model aracı olan arkadaşlar LPG den yakıt anlamında memnunmu? teşekkürler...

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2011, 12:34:03 ÖS »
öncelikle sizi tanıtalım bölümünde kendinizi tanıtırsanız..sizi daha yakından tanıma imkanımız olur...
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim-b19.0/
ikicinsi lgp sistemleri kısmında sorduğunuz sorunun cevabı vardır.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/hangi_markayi_tavsiye_edersiniz-t48622.0.html
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/16_ies_aracima_hangi_marka_lpg_onerirsiniz-t48048.0.html

chevasil

« Yanıtla #3 : Mart 05, 2011, 02:32:00 ÖS »
slm arkadaşlar yeni aldığım 1998 otomatik 1.6 ies im var. çok yaktığını düşünüyorum acaba LPG hangi marka taktırmalıyım ve ne kadar fark eder. (17 ınc jant ve hava filtrsi var araçta)

yan komsum 1.6 ies'te lavato kullanıyor 4 senedır gayet memnun. ben daha yenı zavolli taktırdım zavolli evo pan sistemı bundanda gayet memnunum.

23korg23

« Yanıtla #4 : Mart 05, 2011, 08:32:27 ÖS »
arkadasım 1.6 ies te ne takarsan tak sorun çıkmaz zaten bu aracta sorun çıkaracak usta baska arabaya takamaz arıza ışı yanmaz kesinlikle sadece referansı iyi olan usta bulmanız lazım ve yolda ayar yaptırmalısınız bu 2 kritere dikkat edin.. aynı aractan var bende ve sıralı tartarini var ama biraz pahalıdır size atiker tavsiye ederim amaç tasarruf ise en başta kit fiyatından tasarruf edin..

tugi

« Yanıtla #5 : Mart 05, 2011, 10:41:55 ÖS »
arkadaşım bendede 1.6 ies var lpg aldesa var sıralı değil ama gayet memnunum aracı böyle aldım baktım sorun çıkarmıyo yakışıda önceki aracım 1.4 tipodan çok çok iyi oyüzden sıralıya çevirmeye gerek duymuyorum şu an tam olarak 24 kuruş yakıyor ama pek basmıyorum muhakkak performans olarak kayıp vardır sıralıya göre ama bu beni rahatsız etmiyor

23korg23

« Yanıtla #6 : Mart 05, 2011, 11:27:44 ÖS »
arkadaşım bendede 1.6 ies var lpg aldesa var sıralı değil ama gayet memnunum aracı böyle aldım baktım sorun çıkarmıyo yakışıda önceki aracım 1.4 tipodan çok çok iyi oyüzden sıralıya çevirmeye gerek duymuyorum şu an tam olarak 24 kuruş yakıyor ama pek basmıyorum muhakkak performans olarak kayıp vardır sıralıya göre ama bu beni rahatsız etmiyor

lpg servisindeydim adamın biri geldi arac 1.6 ies ve dedi ki lpg taktıracağım hangisinden taktırayım.. servisteki yetkili dedi abi bu arabaya ne takarsak takalım sorun cıkarmaz sen bana ne kadar paran var onu söyle ona göre birini takalım... bizzat sahit olduğum bir diyalogtur.

kolok

« Yanıtla #7 : Mart 06, 2011, 12:12:23 ÖÖ »
hiç tereddüt etme az yaksın çok kaçsın çekişi iyi olsun dersen landirenzo orjinal italyan >%6rol

Atomkarınca

« Yanıtla #8 : Mart 07, 2011, 08:18:45 ÖÖ »
arkadaslar bende de 2004 civic vtec var otomatik..
aldıgımda içinde aldesa vardı heralde değiştirmediğim parçası kalmadı ama hem motor lambası ara ara yanıp beni gıcık ediyor.
hem de bazen gaza gecmiyor. görüştüğüm usta bana kme tavsiye etti. ben de forumdaki arkadaslarıma bi danısayım dedim taktırmadan cevaplarınızı bekliyorum en acilinden...

poseidon999

« Yanıtla #9 : Mart 07, 2011, 09:15:22 ÖÖ »
öncelikle sizi tanıtalım bölümünde kendinizi tanıtırsanız..sizi daha yakından tanıma imkanımız olur...
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/hangi_markayi_tavsiye_edersiniz-t48622.0.html
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/16_ies_aracima_hangi_marka_lpg_onerirsiniz-t48048.0.html

İnan ben bunun için çok savaş verdim
Hala ilk mesajına lpg tavsiyesi isteyene kimse tepki göstermiyor hemen tavsiyeler veriliyor
hatta dikkat ediyorum bazıları bilgisayarına kaydetmiş copy-paste yapıyor aynı cevabı :)
onun için artık sallamıyorum.
« Son Düzenleme: Mart 07, 2011, 09:17:11 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

Atomkarınca

« Yanıtla #10 : Mart 07, 2011, 09:47:04 ÖÖ »

Hala ilk mesajına lpg tavsiyesi isteyene kimse tepki göstermiyor hemen tavsiyeler veriliyor
hatta dikkat ediyorum bazıları bilgisayarına kaydetmiş copy-paste yapıyor aynı cevabı :)

Arkadasım ben o konuları da okudum tesekkürler...
Amacım sadece kme markasını MARKAMIZA taktırıp da memnun kalanlar/şikayet eddenler var mı? sorusuna yanıt bulabilmekti..

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #11 : Mart 08, 2011, 03:33:35 ÖS »

lpg konuları sanırım site içi araştırma yapılmadan direk açılan başlıklar...benim lpgyle alakam olmamasına rağmen bana bile batar oldu artık.bu konuda sana katılıyorum ;)

carousal

« Yanıtla #12 : Mart 08, 2011, 05:51:22 ÖS »
LPG başlıklarında kronik bir sorun bu, siteye üye olan hemen başlık açıp hangi kiti taktırayım diye soruyor. En ufak bir araştırma yok.

Bir başlıkta ben mutfak tüpü takın diyerek tepkimi, hicivli bir üslup ile dile getirdim, ancak başlığı açan arkadaştan ziyade sitemiz üyelerinden 1-2 kişi bana tepki gösterdiler.

Özellikle o arkadaşları bu tarz tavsiye başlıklarında görmek isteriz. Yerse !

Atomkarınca

« Yanıtla #13 : Mart 09, 2011, 07:35:52 ÖÖ »
LPG başlıklarında kronik bir sorun bu, siteye üye olan hemen başlık açıp hangi kiti taktırayım diye soruyor. En ufak bir araştırma yok.

Bir başlıkta ben mutfak tüpü takın diyerek tepkimi, hicivli bir üslup ile dile getirdim, ancak başlığı açan arkadaştan ziyade sitemiz üyelerinden 1-2 kişi bana tepki gösterdiler.
Özellikle o arkadaşları bu tarz tavsiye başlıklarında görmek isteriz. Yerse !

Tekrar ediyorum Arkadaşlar...
Bahsettiğiniz konuları da okudum tesekkürler... Ben sunu dedim sadece
Amacım sadece kme markasını MARKAMIZA taktırıp da memnun kalanlar/şikayet eddenler var mı? sorusuna yanıt bulabilmekti..
Aman aman bişey sormadım ben sağolun hepiniz...

carousal

« Yanıtla #14 : Mart 10, 2011, 03:49:19 ÖS »
atomkarınca ustaların tavsiye ettikleri markaları pek dikkate alma, piyasada usta var, usta var. yani eğer gittiğin kişi yalnızca distribütörü olduğu markayı satmaya çalışıyor ise sen kobay olursun.

bu sebeple sitemizde özellikle brc ve zavoliden memnun olduklarını defalarca kez dile getiren onlarca kişi mevcut iken, gidip de ismi cismi bilinmeyen markaları taktırmak riske girmektir. Sonrasında aracım sabahları çalışma zorluğu çekiyor ya da araca yüklenince benzine geçiyor, vuruntu var gibi problemler yaşarsan LPG yakıtından da aracından da soğursun benden söylemesi. Bu sebeple eğer montaj yaptırmadıysan bulunduğun şehirdeki arkadaşlar sana yardımcı olurlar.

Mesela ben teleflex kullanıyorum, son derece memnunum. Ancak fiyatı BRC ve Zavoli'ye göre yüksek.

BRC, Zavoli, Teleflex, Prins gibi markalar ile usta montajda hata yapmadığı sürece kolay kolay arıza sıkıntısı çekmezsin. Tercih senin, boşuna kobay olma yolunu seçme derim, sana söylenenler ne olursa olsun.

Atomkarınca

« Yanıtla #15 : Mart 10, 2011, 05:28:52 ÖS »
carousal Allah senden razı olsun kardeşim.. Beni anlayıp tam manasıyla cevap veren tek kişisin...

gittiğim usta herkesin faydalanması veya zarar görmemesi için yazıyorum.. merter kahvecioğlu otogaz kendisi bildiğim kadarıyla coğu markanın distribitörü..
Daha taktırmadım ben ama uyarılarını dikkate alacam.
Her ne kadar BRC kullanan arkadasımın civic i cok yaksa da zavoliyi arastırayım bari... eyvallah tekrar kardeşim.

slymndgn

« Yanıtla #16 : Nisan 20, 2011, 08:51:01 ÖÖ »
slm honda severler lpg sistemlerin de telefleks ve prins arasın da kararsız kaldım değerli fikirlerinizi bekliyorum....aracım 1.6ies

volkan_sahin

« Yanıtla #17 : Nisan 20, 2011, 10:14:37 ÖÖ »
cevap veriyorum D şıkkı hiçbiri. Öldürmeyin araçları arkadaşlar. Az gezin öz gezin. Ben bu haftasonu aracımı 1000 km bakımına götürdüm. Lpg işini sordum. Civiclerde motorda 2 adet sensör varmış ve büyük maliyettelermiş. Kısa sürede hata verebiliyormuş. Yapmayın derim. ben vazgeçtim. Arkadaşlar konulara bakın yeni konu açtım. Benzin zammı protestosu mutlaka bakın artık yeter hondacılar v-teclerin performansını sizlerden bekliyorum.

poseidon999

« Yanıtla #18 : Nisan 20, 2011, 02:04:35 ÖS »
cevap veriyorum D şıkkı hiçbiri. Öldürmeyin araçları arkadaşlar. Az gezin öz gezin. Ben bu haftasonu aracımı 1000 km bakımına götürdüm. Lpg işini sordum. Civiclerde motorda 2 adet sensör varmış ve büyük maliyettelermiş. Kısa sürede hata verebiliyormuş. Yapmayın derim. ben vazgeçtim. Arkadaşlar konulara bakın yeni konu açtım. Benzin zammı protestosu mutlaka bakın artık yeter hondacılar v-teclerin performansını sizlerden bekliyorum.

Arkadaşım bu söylemler eskide kaldı.
Senelerdir lpg kullananlar var hiçbir şikayetleri yok.
3 kuruşa 5 köfte sadece lpg ile oluyor. Benzin ile 3 kuruşa 3 köfte alamıyoruz.
Az gez öz gez diye de bir şeye de katılmıyorum.
Ben çok gezmek istiyorum ve benzinin litresine verecen 4,30 tl param da yok
o yüzden varsın 10 senede motoru bitsin 13-15 binlik araba benle mi yaşayacak.
Her halükarda paramı lpg benzin farkından çıkartıyorum zaten.

İcabında benzin protestomuzu yine yaparız.
Bu arada sakın lpg ye geçme hatta kimseye önerme çünkü lpg kullananların sayısı arttıkça
fiyat da artabilir. Sonra biz de 4,30 dan benzin almaya başlarız allah muhafaza.
Biz şu anki gaz fiyatlarından memnunuz.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2011, 02:06:59 ÖS Gönderen: poseidon999 »

piscocuk

« Yanıtla #19 : Nisan 20, 2011, 02:18:41 ÖS »
:)

carousal

« Yanıtla #20 : Nisan 20, 2011, 09:20:18 ÖS »
poseidon999 çok güzel söylemiş, LPG'li araç sayısı arttıkça fiyatın artma riski söz konusu, herkes LPG taktırmasın da biz araçlarımızın keyfini daha çok çıkaralım. Yoksa 2 liralık lpg fiyatı 3 liraya koşarsa tadı kalmaz.

volkan_sahin

« Yanıtla #21 : Nisan 22, 2011, 09:09:51 ÖÖ »

Arkadaşım bu söylemler eskide kaldı.
Senelerdir lpg kullananlar var hiçbir şikayetleri yok.
3 kuruşa 5 köfte sadece lpg ile oluyor. Benzin ile 3 kuruşa 3 köfte alamıyoruz.
Az gez öz gez diye de bir şeye de katılmıyorum.
Ben çok gezmek istiyorum ve benzinin litresine verecen 4,30 tl param da yok
o yüzden varsın 10 senede motoru bitsin 13-15 binlik araba benle mi yaşayacak.
Her halükarda paramı lpg benzin farkından çıkartıyorum zaten.

İcabında benzin protestomuzu yine yaparız.
Bu arada sakın lpg ye geçme hatta kimseye önerme çünkü lpg kullananların sayısı arttıkça
fiyat da artabilir. Sonra biz de 4,30 dan benzin almaya başlarız allah muhafaza.
Biz şu anki gaz fiyatlarından memnunuz.
yaptığın taraffuda arabanı satarken düştüğün paraya sayarsın. Allah aşkına ne kadar tasarruf ediyorsun yaaa. Bir kere sonradan bağlanılan bir sistem orayı  deliyor, öbür yanı söküyor. Bide şunu yap sana kardeş aç kaputunu önce benzine al dinle sonra gaza al dinle o enjektörün ve subapların çakır çakır sesini dinle de kararını sonra ver resmen çığlık atıyor çığlık araba. Kuzeimde 2008 corolla verso ya taktırdı. brc marka. 1700 tl para verdi. Şimdi yokuş çıkmak istemediğini söylüyor. Motordan gelen subap seslerini o dinletti bana. Pişman oldum dedi. Pazarda 50 kişiyle çatışıp aldığı arabasını şuan aldığı fiyatın 5000 tl altına bile satamıyor. Eski model araçları bilemem yeni model araçlarda ben bir motor öğretmeni olarak asla tavsiye etmiyorummm. Gerçekten dostunuz olan tüpçülere yada motorculara sorun yaaa aldığınız cavaplara bakın bakalım.

volkan_sahin

« Yanıtla #22 : Nisan 22, 2011, 09:11:58 ÖÖ »
poseidon999 çok güzel söylemiş, LPG'li araç sayısı arttıkça fiyatın artma riski söz konusu, herkes LPG taktırmasın da biz araçlarımızın keyfini daha çok çıkaralım. Yoksa 2 liralık lpg fiyatı 3 liraya koşarsa tadı kalmaz.
böylemi kalacak zannediyosun izle ve gör. Mazotta öyleydi ya şimdi ?

poseidon999

« Yanıtla #23 : Nisan 22, 2011, 09:31:19 ÖÖ »

Lpg fiyatı gittiği yere kadar gider. Bütçemin zorlandığı yerde 1000 km değil 500 km yaparım ayda.
Daha da uçarsa icabında araba kullanmam. Memeleketimin tramvayları, metrobüsleri var
tabi bu sırada benzin herhalde litresi 15 tl olur ve sadece iş adamları kullanır ne dersin? O zaman da hala benzin diye diretenler olur mu acaba???

volkan_sahin

« Yanıtla #24 : Nisan 22, 2011, 10:02:31 ÖÖ »

Lpg fiyatı gittiği yere kadar gider. Bütçemin zorlandığı yerde 1000 km değil 500 km yaparım ayda.
Daha da uçarsa icabında araba kullanmam. Memeleketimin tramvayları, metrobüsleri var
tabi bu sırada benzin herhalde litresi 15 tl olur ve sadece iş adamları kullanır ne dersin? O zaman da hala benzin diye diretenler olur mu acaba???

ben yukarıda bir iletide dedimki bakarsanız göreceksiniz. Neden gaz takıpta arabanın mevcut sistemini değiştiriyorsunuz az gezin öz gezin dediğimde demediklerini bırakmadılar. Hatta bir zihniyette aman gaz taktırma çoğalıpta gazada zam yapmasınlar felan yazdı. Sanki bana endeksli ilginç. Benzin bu yıl sonunda benzin en az 6-7 TL olacak arkadaşlar. Aynı mazot gibi yapacaklar önce ucuz ucuz sonra lpg yede haşırtttt bunların doğası bu şuan beklemedeler meraklanmayın siz bir sabah bir uyanacaksınız gaz uçmuş Allah ömür verrise hepimiz görücez bunu. beklenen gün yakındır hepsinde böyle olmadımı adamlar geceleri zam yapıyorlar herhalde uyumuyorlar diye düşünüyorum. Her sabah televizona bakmaktan korkuyorum. 3 günde bir zam nedir yaaa bunaayıp bile denemez. o bindikleri 8 silindir arabalara kendi çeplerinden koysalar yakıtı böyle yapamazlar. her kendi arabama benzin aldığımda ödediğim vergiyle onların depolarınıda doldurduğumu düşündükçe çılgına dönüyorum. Bu dünyayı bilemem ama Övünerek söylüyorum ki bir T.C. vatandaşı olarak aasla hakkımı helal etmiyorum. Bu kul hakkı değildirde nedir ? Zengine ham hamam fakire din iman. ve benzine zam.