Gönderen Konu: hangi marka LPG taktırmalı?  (Okunma sayısı 77736 defa)

vt4542

Ynt: hangi marka LPG taktırmalı?
« Yanıtla #100 : Haziran 24, 2011, 10:15:00 ÖÖ »
hee bu arada toplam 470 km dir de 40 liralık benzin aldım hala ısıgı yanmadı :))  bilginize.. :))

poseidon999

« Yanıtla #101 : Haziran 24, 2011, 10:29:23 ÖÖ »
hee bu arada toplam 470 km dir de 40 liralık benzin aldım hala ısıgı yanmadı :))  bilginize.. :))

Sen ne diyorsun 02 Şubat 2011 de Harem Fullpet açıldı o zaman benzinle fulledim depoyu hala aynı benzin duruyor depoda.
Yarım depo da sadece benzinde kullanıldı. Gerisi gaz. Araç her hafta sonu aktif olarak kullanılıyor. Şimdi en alt çizginin 1 kademe üstünde.
Demek hiç benzin kullanmasam 1 seneye yakın benzin almam.

Benzini hesaba katanlara duyurulur.

vt4542

« Yanıtla #102 : Haziran 24, 2011, 01:47:30 ÖS »

Sen ne diyorsun 02 Şubat 2011 de Harem Fullpet açıldı o zaman benzinle fulledim depoyu hala aynı benzin duruyor depoda.
Yarım depo da sadece benzinde kullanıldı. Gerisi gaz. Araç her hafta sonu aktif olarak kullanılıyor. Şimdi en alt çizginin 1 kademe üstünde.
Demek hiç benzin kullanmasam 1 seneye yakın benzin almam.

Benzini hesaba katanlara duyurulur.

sen aracı hiç kullanmıosun demekki.... benim gibi gunde min 40-50 km si olanlar için lpg cidden cok iyi fırsat

poseidon999

« Yanıtla #103 : Haziran 24, 2011, 04:14:45 ÖS »
Hafta içi kullanılmıyor desem yeridir ama hafta sonları min 100 km yapıyorum.

carousal

« Yanıtla #104 : Haziran 24, 2011, 11:07:21 ÖS »
Alıntı
ben binmeyeceğim arabayı almam alırsam keyfimce gezmek için alırım kapının önünde yatsın diye değil

23korg23 çok güzel söylemişsin de, eğer aracınıza rahat binemiyorsanız, gidin dizel araç alın ya da toplu taşımaya binin diyebilecek kadar sınırları aşan kişilerin mesajları mevcut forumda, hatta çok uzaklarda aramaya gerek yok, bu başlıkta o kişinin mesajları mevcut. Honda almamıza dahi mani olabilecek mantaliteye sahip kişiler var ne yazık ki. Arabaya çok biniliyorsa dizel alınacakmış, az biniliyorsa araba kullanılmayacak, toplu taşıma tercih edilecekmiş, padişah fermanı sanki. Örnek olarak da İstanbul trafiği gösterilmiş, bu forumda herkes İstanbul'da yaşamıyor, İstanbul'da yaşamak da bir tercihtir, gülü seven dikenine katlanır misali o trafiği çekmek zorundasınız.

LPG mi, benzin mi olayını uzatmanın mantığı yok, herkes bütçesine göre hesap kitap yapıyor, ona göre kararını veriyor, olay bu kadar basit aslında. Ama birileri kalkıp da LPG tavsiye başlığına en iyi lpg takılmayan lpg'dir yazınca insan biraz kızıyor, zira bu alenen insanlarla dalga geçme anlamı taşıyor. Kimse kimsenin ne yapacağı hakkında karar verecek değil, herkesin aklı var, fikri var. İsteyen benzinle biner, ben benzinle binene karışmıyorsam, ki böyle bir hakkım olamaz zaten, LPG ile binene de benzinli araç sürücüsü karışmamalı diye düşünüyorum ki zaten sağduyulu kişiler böyle bir polemiğin bile olmasını son derece mantıksız olduğunun farkındadırlar.
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2011, 11:10:43 ÖS Gönderen: carousal »

DRGN

« Yanıtla #105 : Temmuz 01, 2011, 05:20:05 ÖS »
Teleflex takılı honda civic aracımla ilk uzun yolculuğumu yaptım geldim. Ankara-Antalya arası 540 km. olarak ölçtüğüm yolda 45 lt. aldığını bildiğim 56lık simit tankım ile ilave 10 km daha yaptım. Yani 550 km. yaptı. Bilgi ekranı ortalama 6,7 lt. yigösteriyordu. Araba 4 kişi+ bagaj full dolu, klima çoğunlukla açık ve 18 inch jantlar ile yapıldı bu km. (Orjinalinden teker başı yaklaşık 5kg. daha ağır olduğunu bizzat ölçtüm) Ayrıca 90-110 km/saat sürat aralığının dışına çıkmamaya çalıştım.
Bilindiği üzere lpg sistemi ile benzinli iken yapılan tüketimin %20 fazlası lpg tüketilir. Yani 100 km.de 6,7x1,2=8 lt lpg tüketmiş olmam gerekir. Sağlamasını yapacak olursak 45lt/550km x 100=8,1lt Böylece yol bilgisayarı verilerinin de doğruluğu ispatlanmış oluyor. (Şehirler arası tüm gayretimle km.de 16,5 kuruşa kadar düşürdüm tüketimi)
Ancak şehir içi tüketimim 5-6 km.lik yoğun trafik ve dur kalklar ile yapılan kısa mesafe gidiş gelişlerde 13lt benzin=15,6 lt./100km. lpg ye kadar çıktı ki bu da beni çok korkutuyor açıkçası.
Araç şehir içi karışıkta yaklaşık 12 lt lpg yakıyor. Yani 2,05 lpg fiyatı ile km.de 24,6 kuruş eder. LPG ile ilgili bir gösterge arızası dışında bir problem yaşamadım. O da önemli bişey değil.

selcuk-06

« Yanıtla #106 : Temmuz 13, 2011, 09:17:45 ÖÖ »
merhaba
2011 model jazz aracıma lpg taktırdım.uzun araştırmalar sonucu keihin marka enjektöre sahip olan brc nin üretici firması kıt mtm kitinde karar kıldım zorda olsa tabi.sonra işin ikinci ve en zor adımı başladı.montaj nerede yapılacak.bu çok önemli çünkü en iyi sistemi bile kötü bir montaj felaket haline getiriyor.bu konuyuda ankarada bulunan www.berkeotogaz.com adresi olan işyerinde hallettim.gerçekten işçilikleri 10 numara.montaj için yer bulamayanlara şiddetle tavsiye ederim.kıt mtm için diyecek söz yok.hondalar için japon malı enjektör kullanan bır kıt son derece verimli olur.bu enjektörü kullanan bir başka marka prins.ama işin içine yazılım teknolojiside girince italyan tecrübesi ve ispatlanmışlığı ağır basıyor.bu arada arıza ışığı yanma problemi var diyenler var.ben çok şükür bunu yaşamadım ve yaşamayacağım.işte burada işçilik devreye giriyor.tek üstesinden gelemediğim şey ise benzin göstergesinin benzin kullanılır gibi düşmesi.umarım kısa zamanda sağlıklı bir çözüm yolu bulurum.

selcuk-06

« Yanıtla #107 : Temmuz 13, 2011, 09:19:16 ÖÖ »
unuttuğum bişey daha bu enjektör en sessiz çalışan enjektör.kaputu kaldırınca duyuyorsunuz sadece.bilginize

selcuk-06

« Yanıtla #108 : Temmuz 13, 2011, 09:35:13 ÖÖ »
lpg ye karşı olanlara da bir cevap vermek sterim ve onlardan da açıklama beklerim.ingiltere kraliyet ailesinin bütün araçları lpg li, japonyada taksilerin lpg li olma mecburiyeti var,italyada trafiğe sırayla çıkma varken lpg li araç hergün çıkabiliyor,belçika 4 yıl vergi almıyor,biçok avrupa ülkesinde otoparklar lpg li araçlara indirimli, artık bi çok araç markası volvoda dahil lpgli araç çıkarıyor yada sonradan montaj yapıyor.hem cebimize,hem doğaya faydalı olan hemde bilimsel olarak sıralı sistemlerin motora zararı olmadığı ispatlanmışken neden bu teknolojiyi kullanmayalım.performans kaybı deniyor ama ben böyle bişeyle karşılaşmadım.iyi bir kıt ve ustalık bu işi çözüyor.

sportmenx

« Yanıtla #109 : Temmuz 13, 2011, 04:55:06 ÖS »
selam ben 4 gün önce tüp taktırdım brc baya internet sitelerinde olsun çevreme olsun sorup soruşturup ankarada mocan da tüp taktırmaya karar verdim ben afyon da öğretmenim 2007 honda civic e tüp takıldıktan sonra perforfmansta  öyle hissedilir bir değişim yaşamadım benzinde  şehir içi  375 krş yaktım şehirler arası ise afyon ankara yol gayet düzgündür 5.7 lt yi verdi tüp den sonra şehir içi 197 krş yaktı 3 günlük ankara şehir içi  kullanım .
ayrıca ankara ya burada olması referanslarından dolayıdır tüp montajı önemli manifold delinmeden işlem yapıldı performans kaybıda yok ustalar hakkaten usta çıktı ... neyse farklı gelişme yaşarsam sizlere yazarım  selamlar

23korg23

« Yanıtla #110 : Temmuz 14, 2011, 11:08:19 ÖÖ »
Teleflex takılı honda civic aracımla ilk uzun yolculuğumu yaptım geldim. Ankara-Antalya arası 540 km. olarak ölçtüğüm yolda 45 lt. aldığını bildiğim 56lık simit tankım ile ilave 10 km daha yaptım. Yani 550 km. yaptı. Bilgi ekranı ortalama 6,7 lt. yigösteriyordu. Araba 4 kişi+ bagaj full dolu, klima çoğunlukla açık ve 18 inch jantlar ile yapıldı bu km. (Orjinalinden teker başı yaklaşık 5kg. daha ağır olduğunu bizzat ölçtüm) Ayrıca 90-110 km/saat sürat aralığının dışına çıkmamaya çalıştım.
Bilindiği üzere lpg sistemi ile benzinli iken yapılan tüketimin %20 fazlası lpg tüketilir. Yani 100 km.de 6,7x1,2=8 lt lpg tüketmiş olmam gerekir. Sağlamasını yapacak olursak 45lt/550km x 100=8,1lt Böylece yol bilgisayarı verilerinin de doğruluğu ispatlanmış oluyor. (Şehirler arası tüm gayretimle km.de 16,5 kuruşa kadar düşürdüm tüketimi)
Ancak şehir içi tüketimim 5-6 km.lik yoğun trafik ve dur kalklar ile yapılan kısa mesafe gidiş gelişlerde 13lt benzin=15,6 lt./100km. lpg ye kadar çıktı ki bu da beni çok korkutuyor açıkçası.
Araç şehir içi karışıkta yaklaşık 12 lt lpg yakıyor. Yani 2,05 lpg fiyatı ile km.de 24,6 kuruş eder. LPG ile ilgili bir gösterge arızası dışında bir problem yaşamadım. O da önemli bişey değil.

sayın DRGN eger gösterge arızası dediğiniz arıza ışığı ise o ışığı mtlaka taktırdığınız yerden söndürtün neden mi? çünki araçta bir başka arıza olduğunda nasıl anlayacaksınız bu 1 ayrıca 2. olarak arıza ışığı yanıyorsa kalibrasyonda hata var demektir ve bu hata giderilirse hem aracınızın çekişi düzelir hemde daha az yakar ayrıca da ileride karşılamanız muhtemel conta yakma vs gibi riskleride minimuma indirmiş olursunuz.. telefex te arıza ışığı yanmasını garipsedim açıkçası

PARDAYYAN

« Yanıtla #111 : Temmuz 18, 2011, 11:09:24 ÖS »
91 model Integra' ma ilk olarak Voltran taktırmıştır. Yaptığım en kötü seçimdi. Yaşamadığım sıkıntı kalmamıştı.Daha sonra Zavoli taktırdım. Şimdi çok memnunum. Bu işte marka kadar, takan usta da çok önemli.

mtekeli

« Yanıtla #112 : Temmuz 20, 2011, 10:28:28 ÖÖ »
Mrb arkadaşlar bende bu konu ile ilgili uzun zaman araştırma yaptım ve sonunda zavolli de karar alıp taktırdım yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ne arıza lambası nede en ufak bi sorun var tasaruf da işin tartışılmaz gönül rahatlığıyla biniyorum. Benim araç 2007 cıvıc ustanın da 2011 cıvıc vardı sıfır alıp takmış çokta güzel oldu ben çok memnunum .. Yani kesinlikle zavolli diyorum.. Fiyatta peşin 1200-1500 tl arasında.. SAYGILAR..

bozoklu66

« Yanıtla #113 : Ağustos 11, 2011, 09:13:27 ÖS »
2007premium  a  hangi  marka lpg taktırmamı önenirsiniz?

MerT01__civic

« Yanıtla #114 : Ağustos 12, 2011, 12:49:13 ÖS »
2007premium  a  hangi  marka lpg taktırmamı önenirsiniz?
öncelikle kendinizi tanıtırsanız daha iyi olur :) ve sorduğunuz sorunun cevabı 20 sayfa tartışılmıştır. biraz araştırırsanız fazlasıya cevabını bulursunuz ;) keyifli forumlar :)

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #115 : Ocak 03, 2018, 08:12:44 ÖÖ »
clb0103
pandora charms
coach outlet store
uggs outlet
pandora charms
michael kors outlet store
adidas nmd r1
tory burch shoes