Gönderen Konu: Lpg göstergesinin açık kalması  (Okunma sayısı 8932 defa)

wordsman

Lpg göstergesinin açık kalması
« : Haziran 13, 2011, 10:21:12 ÖS »
Arkadaşlar,
aracımda atiker safefast kit takılı, allaha şükür çok memnunum bir sıkıntım olmadı şimdiye kadar, fakat bugün bişey dikkatimi çekti hep varmıydı yeni mi fark ettim yoksa yeni mi oldu bilmiyorum. Şimdi olay şöyle oluyor.
Araba çalışırken kontağı kapattığımda araç tamamen kapanıyor tabi lpg göstergeside anında kapanıyor bütün ışıklar sönüyor.
fakat diyelimki kontağı açtık fakat motoru çalıştırmadık, bu şekildeyken kontağı kapattığımızda lpg göstergesi ve ışıkları açık kalıyor yaklaşık 3-4 saniye açık duruyor daha sonra sönüyor.
Bu normal bir durum mudur? (bu arada kayın biraderi aradım senin araçtada böylemi diye oda daha önce fark etmiş bunu sormuş normal demişler)
saygılar,

karabey007

Ynt: Lpg göstergesinin açık kalması
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2011, 11:08:48 ÖS »
normal arkadasım lpg taktırdıgım yere sordum acıklamaları su oldu kontagı acıtgınızda benzın deposuna vs aracın bırcok kısmına elektrık gıder ve bu elektrık sız kontagı kapattgınızda hemen ortadan kaybolmaz bırazcık zamn alır seklınde bır acıklama yaptılar. bu durumun aractan araca farklılık gosterecegını de dıle getırdıler baska marka araclarda bu durum olmayabılıyorms

wordsman

« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2011, 11:23:10 ÖS »
evet ama o zaman aynı mantıkla baktığımızda motor çalışırken kapattığımızda da bir miktar elektrik kalması gerekmez mi? motor çalışırken kapattığımızda ışıklar hemen sönüyor. sadece motoru çalıştırmadan kontağı kapattığımızda ışıklar geç sönüyor

23korg23

« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2011, 12:34:37 ÖS »
kardeş açıklamasını tam bilmiyorum ama bildiğim şu. o bahsettiğiniz işleri yöneten lpg ecusudur ve geç söndüren ecudur, aracımda italyan tartarini var ama bahsettiğiniz şeyin aynısı oluyor bir sorun yok yani, belki aracı calıştırmadığımız için kontağı kapatana kadar sistemi hep hazırda tutuyodur ve kontağı kapatıncada sistemin kapnaması uzuyodur ve bildiğim kadarıyla bu sürenin bir ayarı yok.. herşey normal yani kafanızı takmayın eger kapanmazsa sorun olur

hsncck26

« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2011, 12:36:35 ÖS »
rahat ol kardeşim aynısı bizdeki arabada 4 (dört) yıldır var gayet normal bişey :)
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 12:38:51 ÖS Gönderen: hsncck26 »

aslan7333

« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2011, 02:35:58 ÖS »
Normal,hepsi öyle...

wordsman

« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2011, 03:48:54 ÖS »
teşekkürler dostlar, bi problem değil demekki rahatladım şimdi.
saygılar.