Gönderen Konu: Hangi LPG markası, BRC için uygun?  (Okunma sayısı 10185 defa)

partpol

Hangi LPG markası, BRC için uygun?
« : Mayıs 30, 2011, 02:12:12 ÖS »
Arkadaşlar merhaba, Honda Civic 1.4 is 2000 model aracım var, haftasonu aracıma LPG dönüşümü yaptırdım. LPG dönüşüm kitinin markası BRC MY11. Etraftan duyduğum kadarı ile herhangibir yerden alınan LPG aracın enjektörlerine zarar verdiği yönünde, doğruluğu ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Özellikle LPG içerisinde yağ olmaması yönünde uyarıyorlar.
Yani Opetmi (mogaz)?, Shell, Milangaz (PO) hangisi?

poseidon999

Ynt: Hangi LPG markası, BRC için uygun?
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2011, 02:22:32 ÖS »
Herkes farklı düşünüp farklı tip yakıt alıyor.
Şahsen ben katkılı kullanılmamasından yanayım.
Eskiden Opet Aygaz plus alıyordum fakat yakıtın içinde bulunan katkı (yağ) sebebi ile
enjektörleri tıkadığını öğrenince ve çok kişiyi bu durumdan dolayı şikayetçi görünce Shell'den almaya başladım. Km farkı yok neredeyse aynı km gidiyor. En azından kafam rahat. Shell'den çok memnunum. Başka yerden gaz almam. Hatta zorunlu olmadıkça Shell'in farklı bir istasyonundan bile almam.

partpol

« Yanıtla #2 : Mayıs 30, 2011, 02:29:11 ÖS »
Sizin söylediğinizin tamamen aynısını, honda civiv 1.4 is kullanan arkadaşımda söyledi. Bende ilk gazımı shell'den aldım, shell'e alternatif olarak milangaz veya po ya nedersiniz?

poseidon999

« Yanıtla #3 : Mayıs 30, 2011, 02:45:57 ÖS »
Sizin söylediğinizin tamamen aynısını, honda civiv 1.4 is kullanan arkadaşımda söyledi. Bende ilk gazımı shell'den aldım, shell'e alternatif olarak milangaz veya po ya nedersiniz?

Yerli malı Türk'ün malı ama Po nun menzili çok düşükmüş dediklerine göre.
Hatta sitede yakıt markası ile iligili aşağıdaki konu da açıldı.
alttaki linkleri kontrol edebilirsin.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/ynt_anket_honda_sahipleri_hangi_gazi_kullaniyorlar-t49671.0.html
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/shell-t50296.0.html

partpol

« Yanıtla #4 : Mayıs 30, 2011, 03:00:05 ÖS »
Linkleri inceledim, gördüğüm kadarı ile Milangaz ve gaz verdiği şirketler Shell ve PO'dan gaz alınır gözüküyor.
Opet veya mogaz'da satılan katkılı gazın zararı konusunda herhangibir yayımlanmış literatür varmıdır, yani lpg kiti satan kuruluşların bir servis bülteni vs.

poseidon999

« Yanıtla #5 : Mayıs 30, 2011, 03:09:58 ÖS »
Aslında sana tavsiyem yayınlanan bu tip yazılara inanma çünkü
lpg markası gidip X marka gaz ile kalitesinden dolayı değil verdiği reklam sebebiyle anlaşır ve önerir.

Art niyetli düşünürsek gazın kaliteli olmasından çok
belli vadede parça değişimi gerektirmesi Lpg kiti markasına mali anlamda katkı sağlar.

Bence kullanıcı deneyimleri ön planda olsun senin için.

Marka ne derse desin gazı kullanan çoğunluk ne tip bir problem yaşamışsa sen de muhtemelen onu yaşarsın.

partpol

« Yanıtla #6 : Mayıs 30, 2011, 04:11:22 ÖS »
Haklısın kesinlikle...

Fakat yinede brc'nin yayınlamış olduğu bir servis bülteni mevcutsa ve bu bülten hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim... Sonuçta hiçbir üretici firma önermiş olduğu yakıt ile sorumluluğu üzerine almak istemez.

ykavcioglu

« Yanıtla #7 : Mayıs 30, 2011, 04:13:17 ÖS »
taksiciler Bp gaz diyor. ustamız ara sıra opetten alın yağlama yapsın diyor..

roche

« Yanıtla #8 : Mayıs 30, 2011, 05:44:05 ÖS »
Ben BRC MY11 kullanıyorum 2A BRC de taktırdım verdikleri kullanım kılavuzu yanında ayrıca bir A4 kağıda uyarılar yazmışlar bi bakıma kullanım özeti orda özellikle belirtmişler kesinlikle KATKILI lpg kullanmayınız diye ve bana bunu sözlede özellikle belirttiler nerden alırsanız alın hangi marka olursa olsun KATKILI gaz kullanırsanız enjektörler tıkanır ve BRC garantisini kaybedersiniz dediler bende nerden bileceksiniz katkılı kullandığı dediğimde sorun yaşadığınızda parçayı merkeze göndericez orda herşey ortaya çıkacak dediler. katkısız gazlara örnek verin dedim shell, PO, Full, ipragaz
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2011, 05:45:32 ÖS Gönderen: roche »

partpol

« Yanıtla #9 : Haziran 01, 2011, 10:22:09 ÖÖ »
Hocam bilgilendirmen için teşekkür ederim, aradığım cevap buydu...