Gönderen Konu: atiker lpg hakkında  (Okunma sayısı 3699 defa)

dreamnej

atiker lpg hakkında
« : Eylül 16, 2012, 09:57:30 ÖS »
arkadaşlar beni hatırlayanlar yakıt derdimi iyi bilirler.... ctesi günü dayanamayıp uzun süren araştırmamı sonuçlandırdım ve lpg taktırdım
brc
lavato
atiker arasında çok gidip geldim...

brc yi anlatmaya gerek yok, her kes biliyor, aracımıza uygun olan modelini 1650 tl den aşağı bulamadım. ısrarla atiker ile aynı chip hızına sahip olduğuna dem vurulması kafamı karıştırdı

lavato hakkında sadece servis problemlerini kendi yetkili servisleri bile anlatınca vazgeçtim, lavatoda değiştirmek diye bir şey çok ihtimal dışı olup, hep tamir yoluna gidiyorlarmış. her şehirde yetkili servis ve parça bulunamıyormuş ( yetkili servisin ağzından anlatım)

atiker 1350 tl den aşağı bulamamıştım ama uzun uğraşlar sonucu 3 adet civic yaptırmak şartı ile 1100 tl 10 taksit +4 ay erteleme anlaştık.

c.tesi sabah 9 da başlayan montaj işlemi 3 personel ile saat 15:45 de bitti. beyin eve 2 parça kendini belli etmese arabada bir lpg kiti olduğu belli bile olmayacak, çok temiz bir işçilik yapıldı.

montaj sonrası 20 tl gaz alıp ayarları vs yapıldı, programlar yüklendi, tahminen 45 dk rolantide çalışan araç ile c.tesi gününden şu ana kadar 77 km yaptım ve gazım henüz sinyal vermeye başlamışken opet den fulledim. sabah 6 da yola çıkacağım için bu işi sabaha bırakmak istemedim, tahminen en az 12-15 km arası gazım vardı sanırım, yani 20 tl ile 90 km gitmiş olacaktım, ilk gün rolantide çalışma ve ayar işlemleri için 10 km kosyam 100 km gitmiş olacak, gaz bitiyor sinyalı ile birlikte hemen bitme ihtimalini bile düşünsem 87 km gibi bir rakama ulaşmış olacağım. normalde benzinle 33-35 km yol yaparken bu kadar yol gitmiş olmak beni hayrete düşürdü. yarın uzun yol detayımı da not alıp muhakkak burada yazacağım.

aracın performansına gelince , biri bana deseki bu araç lpg li hayatta inanmazdım, araba hiç bir kayıp yaşamadan tam performans sürüşe devam etmekde

geçen ay şehir içi mecburi yol kat etmelerime 570 tl vermiş biri olarak, geç kaldığım bir ay için kendimi salak gibi hissediyorum.

tabiiki herkese tavsiye ederim, marka model tartışmam bile, LPG TAKTIRIN....

alimagar

• şeyhmus bilgiç
Ynt: atiker lpg hakkında
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2012, 10:09:48 ÖS »
uzun yol tecrubenini bekliyorum bende atiker düşünüyorum

dreamnej

« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2012, 10:32:18 ÖS »
uzun yol tecrubenini bekliyorum bende atiker düşünüyorum

VALLA TAKAN KİŞİ, bana bir şehir söyle dedi, bende sivas dedim, garanti belgesinden sivas ı açtı ve bayiiyi aradı, aracımda bilmem ne sorunu varmış, aracım arızalandı ne yapabilirim diye sordu, servis den cevap " aracınız benzinle gelebiliyorsa 1 saat miasfirimiz olun parçayı hemen değiştirelim, gelemiyorsanız bir ekip gönderelim yerinde değişim yapılsın" dedi, bir şehir daha söyle dedi arkadaş, malatya dedim, oda servis elemanlarımız dışarıda güzergah üzerinde iseniz adres verin dedi, şaşırdım kaldım. başka hiç bir markada bu şansın yok deyince açıkcası buna güvenip atiker taktırdım, diğer yandan kalite ile ilgili her türlü garantiyi arkadaşım ( atiker bayii , yani araca lpg takan firma) verdiği için oraya pek takılmadım. beyindeki bir chip den bahsetti, zamanlama ve veri alışverişini yapan bir chip miş, bu ne kadar kaliteli ise  performans o kadar iyidir dedi, zaten bir kaç chip üreticisi firma varmış, parayı bastıran kendi markası ile chip imal ettiriyormuş.

ayrıca piyasada 4.000 tl ye takılan prince marka ( adını tam yazamamış olabilirim) 1000 tl ye verdiler (2.el) onuda servise söyledim, takarım ama tanımam seni dedi, başka 2-3 yer daha aynısını deyince almaktan vazgeçtim.

garanti bittikten sonraki parça fiyatlarıda atiker de çok uygun, büyük ihtimal 1 sene sonra aracımı değiştireceğim ama benden sonraki kullanıcıları da düşünmek zorundayım

dreamnej

« Yanıtla #3 : Eylül 18, 2012, 08:56:12 ÖS »
1006 km testim bitti

85 tl gaz+25 tl benzin
89 tl gaz
69 tl gaz aldım

yani toplam 243 tl gaz aldım, benzinim yerinde duruyor, istanbula geldiğimde ilk yeşil lambaya yeni düşmüştü, 23 tl ile kırmızı ışık 25 tl ile 1.yeşil ışık sönüyor, yani son aldığım gazdan en az 45 tl gaz arabada kalmış oluyor

243-45 tl: 198 tl gaz ile 1006 km
sürüş şekli mod D
cruise kullanımı %85
uzun süreli kullanım 140km  cruise ile
kısa süreli kullanım (100 km kadar ) 170 km cruise ile
tahminen 10 dk kadar 205-212km arası ayak gazı ile
35 km ankara içi trafik, klimalı
camlar sürekli kapalı, sunroof arada açık, klima 2 saat kadar açık, diğer anlarda normal havalandırma fazlası ile yetti
65kg+60kg+60kg+55kg+63kg+12kg= 303 kg insan yükü 1 adet küçük bavul+stepne vs toplam 350kg civarı yük

performans ile ilgili hiç bir sıkıntım olmadı
rakım ile ilgili atm basınç gaz da çok etki eder dediler, hiç sorun yaşamadım
benzin göstergem sapıtmadı
motor arıza ışığı hiç yanmadı

şimdi bu cuma akıllı sürüş ile sivas a gideceğim, yani 1000 km civarı güzel bir test daha yapacağım, çünkü ankara yolculuğunda zaman sorunu vardı hızlı sürmek zorunda kaldım.

dreamnej

« Yanıtla #4 : Eylül 18, 2012, 09:00:29 ÖS »
bu gün 1.8 140hp olan premium exc. sedan a da gaz taktırdım, onu 1200 tl ye taktılar, onda rolanti sorunu zaten vardı, ortak yolda giderken beni aradı araba rolantisi 400e düştü dedi, çok sarsıntılı çalışıyor dedi, yarın yeniden göstereceğiz

bestami_1

« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2012, 10:18:26 ÖS »
arkadaşım bende çok gittim geldim atikere arıza lambası yanar dediler bende 300 fazla verip brc taktırdım
1 litre gaz ile 10 km gidiyorumn

teachers71

« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2012, 08:48:42 ÖÖ »
Arıza lambası olayı atiker için geçmişte kalmış arkadaşlar. Bendede atiker takılı. 1 seneye yaklaştı. 15 bin km ye dayandı. Yanmıyor. Usta ilk zaman yakacak geleceksin ayarlıcaz birdaha yanmayacak dedi. Dediği gibi oldu. İlk takılınca 2 defa yandı. ayar yaptılar. lambayı söndürmeden ibaret değil. Yada bazı arkadaşların dediği gibi sensörden gelen sinyali bloke etme değil. Çünkü sistemim obd değil. Yani Beyne müdahale edemiyor. ben hala fazla para vermeyin özellikle yabancılara para kaptırmayın derim.

galantus

« Yanıtla #7 : Eylül 25, 2012, 10:28:19 ÖÖ »
1006 km testim bitti

85 tl gaz+25 tl benzin
89 tl gaz
69 tl gaz aldım

yani toplam 243 tl gaz aldım, benzinim yerinde duruyor, istanbula geldiğimde ilk yeşil lambaya yeni düşmüştü, 23 tl ile kırmızı ışık 25 tl ile 1.yeşil ışık sönüyor, yani son aldığım gazdan en az 45 tl gaz arabada kalmış oluyor

243-45 tl: 198 tl gaz ile 1006 km
sürüş şekli mod D
cruise kullanımı %85
uzun süreli kullanım 140km  cruise ile
kısa süreli kullanım (100 km kadar ) 170 km cruise ile
tahminen 10 dk kadar 205-212km arası ayak gazı ile
35 km ankara içi trafik, klimalı
camlar sürekli kapalı, sunroof arada açık, klima 2 saat kadar açık, diğer anlarda normal havalandırma fazlası ile yetti
65kg+60kg+60kg+55kg+63kg+12kg= 303 kg insan yükü 1 adet küçük bavul+stepne vs toplam 350kg civarı yük

performans ile ilgili hiç bir sıkıntım olmadı
rakım ile ilgili atm basınç gaz da çok etki eder dediler, hiç sorun yaşamadım
benzin göstergem sapıtmadı
motor arıza ışığı hiç yanmadı

şimdi bu cuma akıllı sürüş ile sivas a gideceğim, yani 1000 km civarı güzel bir test daha yapacağım, çünkü ankara yolculuğunda zaman sorunu vardı hızlı sürmek zorunda kaldım.
Tankın simit ise o ışık olaylarına hiç girme derim. Simit tankların geneli göstergesi stabil olmaz Sürekli değişir. 3 ışık yanarken şu kadar gider şu ışığa düşünce içinde şu kadar gaz vardır olayları genelde tutmuyor benden söylemesi. Gerçi daha yeni lpg taktırmışsınız ilerde sizde anlarsınız bunları. Fakat tankınız simit değilse bir nebze olsun daha sağlıklı oluyor göstergeler. En ideali depoyu doldur km sıfırla ordan takip et. Zaten bir depoyla kaç km gittiğini ezberlersiniz yakında.