Gönderen Konu: gaz sızdırmazlık raporu ve muayene  (Okunma sayısı 3933 defa)

cemeroglu

gaz sızdırmazlık raporu ve muayene
« : Mart 12, 2011, 10:48:15 ÖS »
nisan 15 te aracın muayenesi bitiyor. aracım lpgli ve ruhsata işli (ama bende garanti belgesi, tüpün markası montaj edildiği yer fatura vs. hiçbir belge yok). muayeneden önce neler yapmam gerekiyor. belgeler, raporlar vs. nelerdir? gaz sızdırmazlık raporu almam gerekiyor. ardahan da görev yapıyorum. bu bölgede gereken raporları alabilirmiyim? biraz araştırdım, gaz sızdırmazlık raporu alabileceğim en yakın yer ankara da var gözüküyor. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. teşekkürler...

23korg23

Ynt: gaz sızdırmazlık raporu ve muayene
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2011, 11:16:06 ÖS »
arkadasım ardahan nere ankara nere benmi bilmiyorum yada? gaz sızdırmazlık raporunu makina mühendisleri odasından alcaksanız her ilde mutlaka vardır.. bu raporun gecerlilik süresi 30 gündür ayni 15 marttan sonra gidip alcaksınız sonra muayeneye girceksiniz.. egzoz emisyon süreniz bitmişse baktırın bazı tüv istasyonları yapıyor isterseniz gideceğiniz istasyonu arayıp sorun.. belge olarak bişey pek gerekmiyor adını unuttum yeşil bi kağıt vardı ruhsat gibi lpg/cng ruhsatı diyemi geçiyordu öyle bişeydi
« Son Düzenleme: Mart 12, 2011, 11:18:00 ÖS Gönderen: 23korg23 »

nisay

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2011, 10:14:31 ÖÖ »
nisan 15 te aracın muayenesi bitiyor. aracım lpgli ve ruhsata işli (ama bende garanti belgesi, tüpün markası montaj edildiği yer fatura vs. hiçbir belge yok). muayeneden önce neler yapmam gerekiyor. belgeler, raporlar vs. nelerdir? gaz sızdırmazlık raporu almam gerekiyor. ardahan da görev yapıyorum. bu bölgede gereken raporları alabilirmiyim? biraz araştırdım, gaz sızdırmazlık raporu alabileceğim en yakın yer ankara da var gözüküyor. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. teşekkürler...

Aracınız lpg li ve ruhsata işliyse uğraşılacak bisey yok. Muayene önce sızdırmazlık raporu alacaksınız hepsi bu. Ankarada işiniz yok! Ardahanda yoksa oraya yakın başka bir ilde kesin vardır.

cemeroglu

« Yanıtla #3 : Mart 15, 2011, 02:07:59 ÖS »
teşekkürler arkadaşlar...