Gönderen Konu: LPG de denge devir problemi...  (Okunma sayısı 2175 defa)

dave123

LPG de denge devir problemi...
« : Ocak 12, 2012, 02:36:46 ÖS »
merhaba arkadaşlar,

araştırmalarım sonucu civic premium AT aracıma BRC lpg taktırdım. Usta ve işçilikten memnun kaldım. bu bir sorun mu bilmiyorum ama araç lpg de çalışırken şöyle bir durum söz konusu:

araba lpg ye geçtikten sonra ayağımı gazdan çekmediğim sürece bir sorun yok ama yavaşlamak için ayağımı gazdan çektiğim zaman devir yavaş yavaş düşerken alt devir noktasına ulaştığında ilk bi dengesizlik, karasızlık oluyor ondan sonra araç kendini ayarlayıp olması gereken devirde gösterge sabitliyor. bu durum benzinde çalışırken olmuyor. örnekse: 3000 devirde giderken yavaşlamak için ayağımı gazdan birden çekiyorum; lpg de iken araç hızlıca 1000 devire kadar inip sonra 1500 devirde sabitliyor kendini, benzindeyken hızlıca 1500 devire iniyo ve daha aşağı inmeden sabitliyor.

Bunun sebebi nedir acaba, lpg de ayarsızlık söz konusu olabilir mi?

herkese iyi forumlar...

battalgazi

Ynt: LPG de denge devir problemi...
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2012, 03:36:07 ÖS »
aynısı benım aracımdada var hatta konuda açmıştım bir sonuca ulaşamadım,hava sıcakken herhangi bir sorun olmuyor ama akşamları soğuk havada çıkınca aynı sorun tekrarlıyor benzinde hiçbir problem yok.. bir zararı yok deniyor ama gözü rahatsız ediyor ..

MUHBİR26

« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2012, 07:09:39 ÖS »
AYNI DURUM BENDE DE VAR...ARAÇ 2010 HONDA CİVİC TELEFLEX GFI KİT TAKILI... LPG YAKITINDAN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM...HERHANGİ Bİ PROBLEM OLACAĞINI ZANNETMİYORUM AMA DEDİĞİ GİBİ ARKADAŞIN GÖZ TIRMALANIYO...AMA ALIŞTIK İŞTE İNSANOĞLU... >=ok

dave123

« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2012, 08:32:50 ÖÖ »
Eğer ileride bir probleme yol açmayacaksa benim için o kadar önemli birşey değil arkadaşlar.

Ben önceki aracım golf de lpg ye bağlı olarak kronik rölanti ayarsızlığı hatta stop etmeler konusunda çok sıkıntı çektim. O yüzden tedirgin oldum.
Bunda da zamanla böyle sorunlara yol açarsa lpg taktırdığıma pişman olurum...