Gönderen Konu: 2004 mod. vtec2 lpg önerisi  (Okunma sayısı 3233 defa)

ERMANTEMEL

2004 mod. vtec2 lpg önerisi
« : Şubat 13, 2013, 01:19:33 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba

Aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama önceki i30 aracımda brc vardı ama biraz kasıyordu sanki gazladığımda, yani kararsızım da yaptırıp yaptırmama konusunda ama bu şekilde gidersede mecbur yaptıamak zorunda kalacağım. bana sorun çıkartmayan lpg marka konusunda ve en güzel uyum sağlayıp ileriki dönemlerde sıkıntı yaşatmayacak bir sistem tavsiye  ederseniz çok sevinirim
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 01:22:04 ÖÖ Gönderen: ERMANTEMEL »

oktayoo

• Oktay
Ynt: 2004 mod. vtec2 lpg önerisi
« Yanıtla #1 : Şubat 13, 2013, 10:06:50 ÖÖ »
Bende düşünüyorum,araştırmalarım sonucu prins,teleflex fiyat olarak kasmıyorsa yaptırabilirsiniz.Listemdeki üçüncü kit brc ve büyük ihtimalle brc taktıracağım.Lpg kitinin kalitesi ile birlikte işçilik montaj ve ayarları çok önemli,iyi bir yerde takılırsa sorun olmayacağını sanıyorum.

alperd

• alperd
« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2013, 10:26:15 ÖÖ »
Ben ATİKER veya ALDESA öneririm.

Benimkinde Atiker takılı araç LPG'li mi benzinli mi belli değil, ne zaman gaza geçtiği bile anlaşılmıyor, ne bir performans kaybı ne bir sarsıntı ne bir kasma, tam uyumlu ve sorunsuz şekilde çalışıyor (maşallah).

LPG zaten bir tasarruf sistemidir. 900-1000 TL civarına Atiker (veya Aldesa) taktır, alırken tasarruf et, kullanırken de her yerde yedek parçası-servisi var ve çok ucuz.

Ben daha önce Aldesa (950 TL), Zavolli (1.350 TL) ve Prins (Valve Care ile beraber 3.000 TL) kitlerini kullandım hepsi aynı teknoloji zaten al birini vur ötekine, 110 beygir bir araç için inan gerek yok LPG kitine 1000 TL'den fazla para vermeye...

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2013, 11:06:27 ÖÖ »

Benimkinde Atiker takılı araç LPG'li mi benzinli mi belli değil, ne zaman gaza geçtiği bile anlaşılmıyor, ne bir performans kaybı ne bir sarsıntı ne bir kasma, tam uyumlu ve sorunsuz şekilde çalışıyor (maşallah).

LPG zaten bir tasarruf sistemidir. 900-1000 TL civarına Atiker (veya Aldesa) taktır, alırken tasarruf et, kullanırken de her yerde yedek parçası-servisi var ve çok ucuz.

Ben daha önce Aldesa (950 TL), Zavolli (1.350 TL) ve Prins (Valve Care ile beraber 3.000 TL) kitlerini kullandım hepsi aynı teknoloji zaten al birini vur ötekine, 110 beygir bir araç için inan gerek yok LPG kitine 1000 TL'den fazla para vermeye...

+1 . yazdıklarınıza katılmamak elde değil.

alperd

• alperd
« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2013, 02:09:30 ÖS »

+1 . yazdıklarınıza katılmamak elde değil.

Sağolun.
Daha İzmir-Uşak yolunda (200 km.) bir tane bile LPG dolum istasyonu yokken biz Kula'dan mutfak tüpü alıp LPG'li araç kullanıyorduk babamla, dolum istasyonları sonradan açılmaya başladı :)
Kendim de sadece 1 yıl dizel araç kullandım onun dışında 2007 yılından beri LPG'li araç kullanıyorum.
Yazdıklarım hep tecrübeyle sabittir.

Atiker veya Aldesa alın, tavsiye edilen bir ustaya montaj-ayar yaptırın artan parayla da yaklaşık 1 yıllık Benzin harcamanız bedavaya gelsin. Ortalama olarak 20-40 TL/AY benzin harcamanız olacak nasılsa :)

ccanturk

« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2013, 06:33:19 ÖS »
Kardeş ben 3 ay önce taktırdım.LPG takan firma tanıdıktı.Bana sorun çıkarmayacak bir LPG tak,marka ve fiyat önemli değil dedim.Yeterki sıkıntı yaratmasın dedim.Bir önceki aracımda (2004 Vitec A/T İES'ti) BRC vardı.LPG'den dolayı arada bir arıza lambası yanar, sonra söner.Bir tuhaftı.Bana ATİKER'in 2012 modelini takalım, kesinlikle sıkıntı yaşamazsın, arıza lambası kesinlikle yanmaz dediler.1000 TL 10 taksit olmak üzere taktırdım.Gayet memmunum.Hiç bir sıkıntı yaşamadım.Yakıtı sürekli ölçüyorum.Bir depo 22-23 L gaz alıyor.240-255 km arası yol yapıyorum. (Çevre yolu ve  şehir içi karma km)

turkceci007

« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2013, 08:30:22 ÖS »
2 aracımız da vtec2 ve aynı zamanda LOVATO taktık çok memnunuz. Hem kaliteli hem uyumlu.

By_emre

« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2013, 08:58:11 ÖS »
Kardeş taktır Atiker 990 TL /10 Taksit olanını keyfine bak bizzat forumlarda sohbet ettiğim lpgci arkadaşa sordum 100 lira için dedim şey yapmıyalım hangisini takalım sen 990 u taktır boşver diğerini dedi Bende araştırdım bölgedeki en güvendiğim iyi bildiğim yere taktırdım ve alıntı yaparak şunu yazıyorum

(Benimkinde Atiker takılı araç LPG'li mi benzinli mi belli değil, ne zaman gaza geçtiği bile anlaşılmıyor, ne bir performans kaybı ne bir sarsıntı ne bir kasma, tam uyumlu ve sorunsuz şekilde çalışıyor (maşallah)

Pahalı Kitlerdede performans kaybı oluyor araştırın çok var Kit'den önce Usta'nın önemini anlamak lazım
İyi bir ustada Atiker taktır keyfine bak..

ERMANTEMEL

« Yanıtla #8 : Şubat 14, 2013, 11:49:37 ÖS »
atıker konusunu araştıracağım arkadaşlar bilgileriniz ve tecrüberlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim