Gönderen Konu: Fabrika çıkışı BRC li civicler PİPO lumu??  (Okunma sayısı 3132 defa)

ghostiki

Fabrika çıkışı BRC li civicler PİPO lumu??
« : Nisan 12, 2016, 03:30:54 ÖS »
Selamlar tekrar;bu konuya kafayı taktım;bu BRC nin pipolu sistemi verimli mi??fabrika çıkışı LPG dönüşümü yapılmış CİVİC lerde Pipolu sistem mi var??

yoksa manifoldu delinmiş olarak mı dönüşüm gerçekleştiriliyor??

Aracıma kesin LPG taktırıcam ama BRC pipolu- klasik BRC- PRins 3 seçenekte kaldım..en sorunsuz(mümkünse hiç sorunsuz :) ) -en verimli-en uzun ömürlü tercih hangisidir??

vtec08

Ynt: Fabrika çıkışı BRC li civicler PİPO lumu??
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2016, 08:53:45 ÖS »
değerli ghostiki ..honda fabrika çıkışlı olarak lpg li araç üretmiyor,türkiyede brc ile yaptığı anlaşma sonucu bayilerde lpg dönüşümü yapmakta ve dönüşüm sırasında pipolu sistem kullanmakta,bu şekilde avantajı manifolt delinmediği için içeriye çapak kaçması yada farklı bir durum oluşmuyor dezavantajı ise iyi bir işçilik yapılmassa zamanla bu noktadan hava alma yada gevşeme durumu olabiliyor ki ( tamamen işçilikle kaynaklı ) bir sorun ..eğer kesinlikle lpg taktıracaksanız ..ve aracınız 30 bin tl ve üzeriyse bence prins..yoksa brc..ikiside çok kaliteli ama prins bi tık daha iyi ..çünkü prins enjektörleri japon üretimi dünyanın en hızlı enjektörü kehin..ve işletim sistemi bosh..brc de oldukça kaliteli kesinlikle marka polemiği yapmak yanlış olur..AMA genel olarak özetlemek gerekirse lpg montajında en önemlisi doğru işçilik ve doğru ayar yapmak..kötü bir ustanın elinde prins te olsa lpg den verim alamassın oysa iyi bir ustanın elinden brc ile bile çok daha iyi verim alabilirsin..karar vermeden önce bütçenize uygun markayı seçip akabinde çok iyi bir montaj yapan lpg bayi ile anlaşıp ekonomik tüketim saglamak..Nihai karar sizin kolay gelsin :)

omer1044

« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2016, 09:30:31 ÖS »
benim bildiğim kadarıyla fabrikada üretilirken lpg altyapısı hazır olarak üretiliyor.

UK61

« Yanıtla #3 : Nisan 12, 2016, 10:27:28 ÖS »
BRC pipolu . Prins yada brc çok farketmez . Montaj kaliteli oldu mu sorun yaşamazsın ;)

ghostiki

« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2016, 03:03:35 ÖS »
cevaplar için teşekkürler...ben Edirnedeyim; burda sağlam usta pek yok..

Ben Tekirdağ Çorlu da AKSOY otomotivi önerdiler..Hem BRC hem Prinsin yetkili bayisi...

http://www.aksoyotomotiv.com.tr/index.php/lpg-urunleri.html

acaba  forumda burası referans verebilecek arkadaş var mı??

MOCAN OTOGAZ

« Yanıtla #5 : Mayıs 10, 2016, 11:02:24 ÖS »
Civic eco modellerinde emme manifoldu farklı ve hazır geliyor. Sadece hortum bağlantısı yapılması yeterli oluyor.