Gönderen Konu: honda servisinde lpg takma fiyatı  (Okunma sayısı 6712 defa)

ali eren

• eren
honda servisinde lpg takma fiyatı
« : Şubat 17, 2014, 10:58:08 ÖÖ »
selam beyler.az önce izmir bölge bayii 2a mühendislikle görüştüm 2000 tl ye aracıma lpg takacaklarını söylediler garantili olarak brc garantisiyle.arkasından honda terakkiyi aradım 2100 tl ye honda kiti takacaklarını söylediler bende anlaştım honda ile sizce fiyat nasıl?

iceberg987

Ynt: honda servisinde lpg takma fiyatı
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2014, 12:44:33 ÖS »
Ben Ankara HondaEFE de taktırmayı düşünmüştüm 2000 tl BRC taksitli 1000 euro PRİNS peşin söylemişlerdi ayrıca motor garantisi de vermiyorlardı bende gittim dışarda Prins taktırdım 2000 tl ye 9 taksitle. Benim bildiğim kadarıyla Honda motor garantisi vermiyor garantiyi veren LPG firması onlarda motoru kasko yapıyorlar örneğin 3 seneliğine 150 tl ek ücretle.. Motorda lpg den kaynaklanan bir arıza sonucu 3000 tl ye kadar zarar karşılanıyor DHİ sigortadan dendiği bu . Bana kalırsa hondanın motoruna lpgden hiç birşy olmaz o yüzden kasko ya gerek yok. BRC nin en kaliteli kiti Prinsin yanına yaklaşamaz ben olsam ki ben öyle yaptım gider dışarda prins taktırırım bu işin mercedesi çünkü prins

ali eren

• eren
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2014, 01:26:33 ÖS »
bana söylediklri honda terakki olarak garantisi kendileri bska honda servisinde garanti gecerli degil dediginiz gibi.zaten lpg nin kendi garantisi var o ayrı.aracımın garantisi devam ediyor servise zaten her yıl gidecegim her ne kadar istemesemde.amac servise gitmisken lpg kontrolude aradan cıkar hemde olası bi sorunda arıza lambası tekleme vs neyse en azından bildik simalarla muhatap olmak 100 tl icin hic dısarıya bulasmayayım diyorum ama prins in fiyatını sorayım bakalım o ne cıkacak eger fark cok degilse bende prinsden yana olurum tabi

iceberg987

« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2014, 01:34:12 ÖS »
Honda Efe 1000 euro peşin dedi taksitli yapmıyorlardı. Bana dedıklerı bu arabanın motoruna asla bişey olmaz Servis garanti vermiyor işte. Bence aynı fiyata dışarda prins taktırın . aksam garantisi hala devam ediyor motoruna da bişey olmaz iyi bi usta bulun dıarda gonul rahatlıgıyla taktırın .Ben mersin akdeniz otogaz da taktırdım , çok iyi işçilikleri var ayrıca 30 litre lpg ile 370 km yaptım uzun yolda ortalama hızım da 120-140 arasıydı
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2014, 01:34:53 ÖS Gönderen: iceberg987 »

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2014, 07:37:32 ÖS »
Ben Ankara HondaEFE de taktırmayı düşünmüştüm 2000 tl BRC taksitli 1000 euro PRİNS peşin söylemişlerdi ayrıca motor garantisi de vermiyorlardı bende gittim dışarda Prins taktırdım 2000 tl ye 9 taksitle. Benim bildiğim kadarıyla Honda motor garantisi vermiyor garantiyi veren LPG firması onlarda motoru kasko yapıyorlar örneğin 3 seneliğine 150 tl ek ücretle.. Motorda lpg den kaynaklanan bir arıza sonucu 3000 tl ye kadar zarar karşılanıyor DHİ sigortadan dendiği bu . Bana kalırsa hondanın motoruna lpgden hiç birşy olmaz o yüzden kasko ya gerek yok. BRC nin en kaliteli kiti Prinsin yanına yaklaşamaz ben olsam ki ben öyle yaptım gider dışarda prins taktırırım bu işin mercedesi çünkü prins
ATİKER taktırdım 10000 oldu süper çok az yakıyor geçişler hissedilmiyor vitesde , benzinle aynı gidiyor araç ilgilenenlere .. safefast obdıı

iceberg987

« Yanıtla #5 : Şubat 18, 2014, 02:44:44 ÖS »
ATİKER taktırdım 10000 oldu süper çok az yakıyor geçişler hissedilmiyor vitesde , benzinle aynı gidiyor araç ilgilenenlere .. safefast obdıı

Güle güle kullanın hocam . Ama ben Honda'ya Atiker'i yakıştıramıyorum. Her ne kadar şuan sorunsuz kullansanızda malzeme kalitesi diğer Tüp markalarıyla aynı olmadığı için uzun vaadede arabaya zarar vereceğini düşünüyorum o yüzden ben tercihimi Prins'ten yana kullandım .Bulunduğum yer Bingöl şu aralar hava sert olsada araba 500-600 metre de hemen lpg ye geçiyor ve hiç sarsıntı yaşamıyorum yakıttada oldukça memnunum :)

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #6 : Şubat 18, 2014, 07:36:00 ÖS »

Güle güle kullanın hocam . Ama ben Honda'ya Atiker'i yakıştıramıyorum. Her ne kadar şuan sorunsuz kullansanızda malzeme kalitesi diğer Tüp markalarıyla aynı olmadığı için uzun vaadede arabaya zarar vereceğini düşünüyorum o yüzden ben tercihimi Prins'ten yana kullandım .Bulunduğum yer Bingöl şu aralar hava sert olsada araba 500-600 metre de hemen lpg ye geçiyor ve hiç sarsıntı yaşamıyorum yakıttada oldukça memnunum :)
güle güle kullanın 500-600 metrede lpg geçme olayı tüm kitlerde var , ısı ayarı ile kolayca halledilebilir 25 yada 20 dereceye yarlandığında ..

iceberg987

« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2014, 10:40:13 ÖS »
Ben sonuçta Bingöl'de yaşıyorum hocam .Havalarda bu ara en fazla 5-7 derece falan oluyor ...

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #8 : Şubat 18, 2014, 10:43:27 ÖS »
Ben sonuçta Bingöl'de yaşıyorum hocam .Havalarda bu ara en fazla 5-7 derece falan oluyor ...
SENDE HAKLISIN YAŞADIĞIN YER ÖNEMLİ TABİİ , DEMEK İSTEDİĞİM HER LPG KİTİNDE VAR BU ÖZELLİKLER

zakkum

« Yanıtla #9 : Nisan 10, 2014, 07:33:59 ÖS »
Ben de 10 gün önce Brc bölge bayi mavidenizlerde 1600 lira verip lpg taktırdım, motor arıza lambası yanıyor şu an. cumartesi gidip baktırıyım diyorum. BRC de arıza lambası yanmaz demişlerdi.

ali eren

• eren
« Yanıtla #10 : Nisan 10, 2014, 09:00:16 ÖS »
Ben de 10 gün önce Brc bölge bayi mavidenizlerde 1600 lira verip lpg taktırdım, motor arıza lambası yanıyor şu an. cumartesi gidip baktırıyım diyorum. BRC de arıza lambası yanmaz demişlerdi.

ben taktırdım ve yanmıyor yalnız 1600 tl olan manifoldu delip taktıkları zannedersem o yüzden yanıyor sanırsam 2.5 ay önce honda servisinde 2100 tl ye taktırdım şu an 2700 falan olması lazım fiyatın

zakkum

« Yanıtla #11 : Nisan 11, 2014, 10:24:51 ÖÖ »
bu gün birini gönderdim, sorun çözülmüş. Kendilerine buradan teşekkür ederim