Gönderen Konu: Direk lpg ile çalıştırma  (Okunma sayısı 6096 defa)

cadde41

Direk lpg ile çalıştırma
« : Eylül 09, 2014, 09:44:47 ÖÖ »
Kullanmış olduğun lpg motor sıcakken direk lpg ile çalışıyor.bunun zararı var mı dır?Bilgisi olan Yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler..

driverhonda

Ynt: Direk lpg ile çalıştırma
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2014, 11:47:19 ÖÖ »
Yoktur bence yani normal bir durum zaten bu

Cherkess

« Yanıtla #2 : Eylül 14, 2014, 01:45:01 ÖS »
Motor sıcakken bile olsa sıralı sistemler direk LPG ile çalışmaz.
Benzinle marş alır LPG ye geçer. Çok kısa sürdüğü için siz LPG ile çalıştı sanırsınız.

Özgür Kızılkaya

artovali

« Yanıtla #3 : Eylül 25, 2014, 09:29:54 ÖÖ »
direkt lpg ile çalıştırabilirsiniz, sıralı olsa bile. fakat çok tavsiye edilmez.

mu§tafa01

« Yanıtla #4 : Eylül 25, 2014, 10:13:46 ÖÖ »
Motor sıcakken bile olsa sıralı sistemler direk LPG ile çalışmaz.
Benzinle marş alır LPG ye geçer. Çok kısa sürdüğü için siz LPG ile çalıştı sanırsınız.

Özgür Kızılkaya

Motor sicakken daha cabuk gecer dogru ewet ama sirali olupta direk lpg ile calisan gordum  tartarini vardi polo bi aracta lpg gostergesinin ustunde tek tus vardi ona basili tutup  marş yapip direk lpg ile cilisiodu kendi aracmda boyle bse denemedm ama :D  benzinle calismasi daha iyi zatn
« Son Düzenleme: Eylül 25, 2014, 10:14:23 ÖÖ Gönderen: mu§tafa01 »

Nehir_gozlum

« Yanıtla #5 : Eylül 25, 2014, 10:33:34 ÖÖ »
Sıralı sitem lpg bulunan araçların çoğunda LPG geçiş düğmesine basılı tutup marşa bastığınızda araç direk LPG de çalışır.

madfok

• Fok
« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2014, 11:58:41 ÖÖ »
Her çalıştırdığınız gün mutlaka en az bir kere benzinde çalıştımanız araba açısından daha sağlıklı olacaktır. Uzun süreler boyunca hiç benzin geçmeyince yakıt borularında bozulmalar ve çatlamalar olabiliyormuş.

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #7 : Eylül 25, 2014, 12:08:26 ÖS »
Aslında bu çok iyi bilgi. Olurda benzin biter yada benzin pompasında sorun olur. Ozaman bu yolla direk lpgde çalıştırılır. Sürekli olmasını uygun bulmuyorum. Sonuçta lpg kuru yakıt. Ama zorunlu durumlarda çok işe yarar.

Nehir_gozlum

« Yanıtla #8 : Eylül 25, 2014, 01:45:50 ÖS »
Aslında bu çok iyi bilgi. Olurda benzin biter yada benzin pompasında sorun olur. Ozaman bu yolla direk lpgde çalıştırılır. Sürekli olmasını uygun bulmuyorum. Sonuçta lpg kuru yakıt. Ama zorunlu durumlarda çok işe yarar.

Benim başıma geldiği için Lpg ci söyledi. Rampa da aracı park etmiştim 2 saat sonra aracı çalıştıramadım rampa aşağı geri geri gitmek zorunda kalmıştım :)

By_emre

« Yanıtla #9 : Eylül 25, 2014, 09:16:59 ÖS »
Sıcak iken lpg'de çalışır bazıları çalışıyor. lpg sıvı halde direk motora gitmesi en büyük zararı veriyor o yüzden sıralı sistemde en büyük özellik ısındıkdan sonra gaza geçmesidir gazın buhar haline gelene kadar ısınması...

23korg23

Ynt:
« Yanıtla #10 : Ekim 12, 2014, 09:33:14 ÖS »
Motor sicak iken ( ki sicaklik ayari ecuden ayarlaniyor) direk lpg ile calisma ozelligi bazi yeni kitlerde var. Emisyonu dusurmek icin ve de start stoplu araclar icin eklenen bir ozellik

23korg23

Ynt: Ynt: Direk lpg ile çalıştırma
« Yanıtla #11 : Aralık 06, 2014, 09:24:45 ÖS »
Her çalıştırdığınız gün mutlaka en az bir kere benzinde çalıştımanız araba açısından daha sağlıklı olacaktır. Uzun süreler boyunca hiç benzin geçmeyince yakıt borularında bozulmalar ve çatlamalar olabiliyormuş.
Yakit borularinda catlama eski tip lpg sistemlerinde daha dogrusu karburatorlu araclarda olur. Enjeksiyonlu araclarda arac tuple calissa bile benzin surekli olarak doner ve tekrar depoya akar o nedenle depoda en az ceyrek depo benzin olmasi istenir. Cunki ceyrekten az olursa depodaki benzin isinir ve aracin benzin pompasini sogutamaz pompa sogumayinca yanar