Gönderen Konu: CRV - BRC SIRALI KALKARKEN SILKELEME...  (Okunma sayısı 5502 defa)

thesunset1983

CRV - BRC SIRALI KALKARKEN SILKELEME...
« : Mart 27, 2010, 07:24:50 ÖÖ »

2003 CRV KULLANIYORUM 72000 DE BUTUN BAKIMLARI ATEŞLEME SIST. ELDEN GECTI BRC SIRALI SISTEM TAKILI NE KADAR INCE AYAR YAPILDIYSA DA DURDUKTAN SONRA KALKARKEN HISSEDILIR DERECEDE SILKELIYOR..?? DEĞIŞIK MARKA YADA BRC KULLANAN ARKADASLAR TECRUBELERINI PAYLASIRSA SEVINIRIM..

asvtec

Ynt: CRV - BRC SIRALI KALKARKEN SILKELEME...
« Yanıtla #1 : Mart 27, 2010, 08:17:03 ÖÖ »
Aracınıza en son subab ayarını ne zaman yaptırdınız?

By_BuGr4

« Yanıtla #2 : Mart 27, 2010, 04:44:25 ÖS »
Aynı sorun bende de var arkadaşım. 04 Cr-v'me BRC my-07 sıralı sistem lpg taktırdım. Kalkarken silkeleme var. Üstüne üstlük sıralı sistem olmasına rağmen ben patlatma sorunuda yaşıyorum.2-3 kere ayar yapıldı yine olmadı. En kısa zamanda BRC servisine bi uğrayacağım bakalım ne diyecekler. Bu arada sorununu bir de BRC'nin resmi forumu olan www.2a-lpg.com'a yaz. Senin servisin çözemezse onlar çözebilir belki.

osmnylmaz

« Yanıtla #3 : Mart 27, 2010, 06:41:44 ÖS »
Arkadaşlar Hondalarda bu silkeleme ne yazık ki mevcut, çoğumuzun arabasında var, daha doğsuru hondasında lpg kiti bulunan arkadaşlarımda. Bende de bu silkeleme mevcuttu, aracın egzantrik zamanlaması (Sente ayarı) , subap ayarı, detaylı gaz kelebeği temizliğinden sonra bu silkeleme ortadan tamamı ile kalktı, başka hiç bir şey yaptırmadım, sorun muhtemelen hepimizinkinde aynı bu 3 konuda. Başka bir sıkıntı varsa tabi bilemem, çok bilmişlik yapmak istemiyorum.Ateşleme sistemi vs. sorunlarını bilmem. Tecrübemi paylaşmak istedim, Kolay gelsin..

asvtec

« Yanıtla #4 : Mart 27, 2010, 09:17:09 ÖS »
+1

Arkadaşlar Hondalarda bu silkeleme ne yazık ki mevcut, çoğumuzun arabasında var, daha doğsuru hondasında lpg kiti bulunan arkadaşlarımda. Bende de bu silkeleme mevcuttu, aracın egzantrik zamanlaması (Sente ayarı) , subap ayarı, detaylı gaz kelebeği temizliğinden sonra bu silkeleme ortadan tamamı ile kalktı, başka hiç bir şey yaptırmadım, sorun muhtemelen hepimizinkinde aynı bu 3 konuda. Başka bir sıkıntı varsa tabi bilemem, çok bilmişlik yapmak istemiyorum.Ateşleme sistemi vs. sorunlarını bilmem. Tecrübemi paylaşmak istedim, Kolay gelsin..

fzthgosm

« Yanıtla #5 : Mart 28, 2010, 07:59:19 ÖÖ »
ben zamanında servise sormuştum(benim araba 2008 civic) cvr  ler lpg ye karşı biraz hassaslar sıkıntı oluşturuyor demişti.civic veya diger modellerde fazla sıkıntı olmuyor demişti.ben buu araç ecusuna resetleme yapılıyormu dedigimde anlatmıştı usta.en çok lpg montajı yapılmış cvr  lere yapıyoruz demişti.acaba lpg ecusu arabanın kendi ucusu üzerinde bir baskı oluşturup ayarını bozmuş olmasın servisin dedigi gibi

thesunset1983

« Yanıtla #6 : Mart 28, 2010, 01:57:13 ÖS »

DAHA 10000 KM BILE OLMADI OLMADI TAKILALI SUBAP AYARI HONDA IVTEC ICIN YAĞ DEĞISIMI GIBI BIRSEY ZATEN HER 10000 KM DE YAPIYORLAR BRC DEN BASKA KIT KULLANIPTA BU SORUNU YASAYAN VARMI ARKADASLAR.... KELEBEK BOĞAZ FILTRELER TERTEMIZ SADECE KALKARKEN SILKELEME VAR ONUN DISINDA BENZINDE DE LPG DE DE UÇAK GIBI GIDIOR MAŞALLAH . 2000 MODEL CRV MIZDE LANDI RENZO SIRALI DA  HIÇ BOYLE BI SORUN OLMAMIŞTI.... DESTEKLERINIZI BEKLIYORUM CRV DOSTLARI  ( ANKARA DA ALTERNATIF BRC USTA LARI LUTFENNN)

fzthgosm

« Yanıtla #7 : Mart 28, 2010, 03:43:44 ÖS »

DAHA 10000 KM BILE OLMADI OLMADI TAKILALI SUBAP AYARI HONDA IVTEC ICIN YAĞ DEĞISIMI GIBI BIRSEY ZATEN HER 10000 KM DE YAPIYORLAR BRC DEN BASKA KIT KULLANIPTA BU SORUNU YASAYAN VARMI ARKADASLAR.... KELEBEK BOĞAZ FILTRELER TERTEMIZ SADECE KALKARKEN SILKELEME VAR ONUN DISINDA BENZINDE DE LPG DE DE UÇAK GIBI GIDIOR MAŞALLAH . 2000 MODEL CRV MIZDE LANDI RENZO SIRALI DA  HIÇ BOYLE BI SORUN OLMAMIŞTI.... DESTEKLERINIZI BEKLIYORUM CRV DOSTLARI  ( ANKARA DA ALTERNATIF BRC USTA LARI LUTFENNN)

kardeş bazı arkadaşlar kızıyor ancak diyecegim şey başka markalarda da olabilir ama montajda bir sıkıntı olmasın.lpg ecusu değiştirmeden deneyin bakalım ecu den mi degil mi?başka bir ecu taksınlar program atsınlar eger onda sorun yoksa sorun ecudadır.yoksa ekstra 250 tl verip sorununla başbaşa kalma.ecu dedikleri kara kutu zaten genelde çıkarması takması kolay yere takarlar ve çekince çıkan bir parça

asvtec

« Yanıtla #8 : Mart 28, 2010, 08:50:17 ÖS »
10.000 km de bir subab ayarı olmaz.İdeali 50.000 km de birdir.Destek bekliyorsun ama soruya cewap vermıyorsun.En son subab ayarı ne zaman yapıldı.