Gönderen Konu: 3 Hafta Önce LPG Taktırdım. Aracım bugün titremeye başladı  (Okunma sayısı 9313 defa)

herotino

Merhaba;
Yaklaşık 3 hafta önce 2000 model 1.6 İES model aracıma atiker marka Lpg taktırdım. 3-4 gün önce arıza lambası yanmaya başladı. Burdan okuduklarıma göre Lpg taktıran araçlarda olağan bir durummuş. Fakat bugün ortalama 40 Km'lik bir mesafe gittikten sonra durdum, ve aracın titrediğini(silkelendiğini gördüm). Motorun sesinde hafif bir değişme oldu. Araç yaklaşık 4-5 saat dinlendikten sonra aynı yolu tekrar aldım, yaklaşık 2. km'de arıza lambası yine yandı. Yol bittikten sonra araç çalışır durumdayken, araçtan indim baktım,araba titriyor. Bu titremeyi araç içerisindeyken de farkedilir bir şekilde hissediyorsun. Sorun nedir acaba?   Arabayı aldığım da 1 ay oldu daha, hiç anlam veremedim    <783^2
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2010, 10:57:28 ÖS Gönderen: herotino »

poseidon999

Ynt: 3 Hafta Önce LPG Taktırdım. Aracım bugün titremeye başladı
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2010, 05:42:20 ÖÖ »
Öncelikle hoşgeldin.
Üyeler bölümünden kendini tanıtırsan daha güzel olur.
Soruna geçelim.
Keşke taktırmadan önce biraz araştırsaydın. Atiker ucuz bir ürün ve
diğer markalara göre en çok problem çıkartan üründür.

Her atiker problem çıkartacak anlamına gelmez ama diğer markalara göre çok fazla şikayet var.

Bu titreme de klasik sorunlarından biri.
En iyisi taktırdığın yere götür bir ayar yapsınlar. Arıza ışığına kafayı takma
her lpg markası bir şekilde arıza ışığını yakıyor ama söndürüyorlar.

melih2323

« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2010, 07:00:11 ÖÖ »
titreme yada ses değişikliği bobinlerden oluyo genelde önceki aracım olan megane LPG li idi orda biiliyom ayrıca titreme olduğunda devir saatti araç boşta iken sürekli iner çıkar stop etmemek için çekişindede gözle görülür bi düşüş olur. benzinde ortaya çıkmayan sorunlar lpg de daha bellii olur.

civic46

« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2010, 08:54:06 ÖÖ »
Atiker çok sorunlu bi marka bizim arkadaş Leonuna taktırmıştı 1 ayda 3 kez beyin değiştirdi..

fzthgosm

« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2010, 09:56:03 ÖS »
1.6 ies  ler gibi motora benzin yerine su gitse çalışacak bir motora sahip neredeyse ve hangi markayı taktırsan sorun oluşturmayacak kadar toleransa sahip.o nedenle montaj yaptırdıgın yer tam ayar veremedi galiba veya cihaz arızalıda olabilir

fzthgosm

« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2010, 10:04:28 ÖS »
Öncelikle hoşgeldin.
Üyeler bölümünden kendini tanıtırsan daha güzel olur.
Soruna geçelim.
Keşke taktırmadan önce biraz araştırsaydın. Atiker ucuz bir ürün ve
diğer markalara göre en çok problem çıkartan üründür.

Her atiker problem çıkartacak anlamına gelmez ama diğer markalara göre çok fazla şikayet var.

Bu titreme de klasik sorunlarından biri.
En iyisi taktırdığın yere götür bir ayar yapsınlar. Arıza ışığına kafayı takma
her lpg markası bir şekilde arıza ışığını yakıyor ama söndürüyorlar.

bence markaya bu kadar yüklenmek dogru degil.benim arabamda atiker var  bundan dolayı atikerin bana para verdigi yok ancak hakkını yememek lazım atikerinde allaha şükür şikayetim yok. bu sitede özellikle bu bölümde atikerden çok brc den şikayet var ama  ben markadan çok montajda sorunların ortaya çıktıgı kanaatindeyim.

black rock

« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2010, 10:12:02 ÖS »
fzthgosm arkadaşım bende katılıyorum sana
benimde eski aracımda 98 1.4 ies te atiker vardı
hiçbir problem yaşamadım.gayet memnundum.
bencede markadan ziyade uygulamada problemler çıkıyorr.

fzthgosm

« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2010, 08:48:16 ÖÖ »
fzthgosm arkadaşım bende katılıyorum sana
benimde eski aracımda 98 1.4 ies te atiker vardı
hiçbir problem yaşamadım.gayet memnundum.
bencede markadan ziyade uygulamada problemler çıkıyorr.

ben buna eski arabamda şahit oldu.aynı yere farklı zamanlarda 3 arkadaş lpg kiti taktırdık bedini denen.benim arabamda hiç bir proplem olmadı diger iki arabaya başka usta montaj yaptı 2 side illallah etti

alper2644

« Yanıtla #8 : Mayıs 17, 2010, 08:06:46 ÖS »
arkadaşlar bu lpg konusun üstatdı taksicilerdir ben eskişehirde yaşıyrum işyerimin yanında taksi duragı var hepsi tartarini diyor..

kacaman

« Yanıtla #9 : Mayıs 17, 2010, 09:07:00 ÖS »
markadan önce montaj kalitesi ve beraberinde iyi ayar verecek yani ecu yu ayarlayacak usta

pars_757

« Yanıtla #10 : Mayıs 24, 2010, 11:50:30 ÖS »
bence montajla ilgili bir durum bir de daha önce başıma geldi benzindeyken belki farkedilmiyo silkeleme yaptığı,lpg takılınca daha belirgin hale geliyo ben bu arızayı lpg taktırdıktan sonra tespit etim,buji kablolarının bir tanesinin kafasında çatlak vardı hatta kısa olanıydı arada iletkenlik koptuğu için benim araç 4 silindir yerine 3 silindire düşüyomuş ara sıra,muhtemelen aynı problem sizinki.buji ve buji kablolarını elden geçirin büyük ihtimal düzelir

asvtec

« Yanıtla #11 : Mayıs 25, 2010, 07:31:42 ÖÖ »
Aracın benzinde de tekliyorsa ; ateşleme sistemine baktır ,sadece lpg de titriyorsa kronik ecü arızasıdır ya da enjektörlerden biri çalışmıyordur.Garantiden değiştir düzelir!!!