Gönderen Konu: enjektör sesi  (Okunma sayısı 25159 defa)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
Ynt: enjektör sesi
« Yanıtla #25 : Aralık 28, 2010, 03:39:10 ÖS »
çıt çıt çıt diye önemsiz bir ses dostum genelde motoru stop ettiğinde çıkartır sıralı sistemlerde.

Hımmm

777

« Yanıtla #26 : Aralık 29, 2010, 05:06:44 ÖÖ »
çıt çıt çıt diye önemsiz bir ses dostum genelde motoru stop ettiğinde çıkartır sıralı sistemlerde.

Hımmm
ne alaka o metal sesi lpg ile alakali degil bilip bilmeden yaziyorsunuz her aracta gelir o ses metalin isinip genlesmesinden gelen cit cit sesler her aracta olur

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #27 : Aralık 29, 2010, 04:02:48 ÖS »

Hımmm
ne alaka o metal sesi lpg ile alakali degil bilip bilmeden yaziyorsunuz her aracta gelir o ses metalin isinip genlesmesinden gelen cit cit sesler her aracta olur

Hımm :D

wordsman

« Yanıtla #28 : Aralık 29, 2010, 05:34:24 ÖS »
Enjektör sesi diye birşey vardır, yok diyenler ya tecrübe etmemişlerdir, ya da kullandıkları sistemde gerçekten ses yoktur, fakat bu bütün sistemler için geçerli değildir, "Bilip bilmeden yazıyorsunuz" diyen arkadaşım, "Enjektör sesi" diye bir araştır sonra tekrar yaz buraya, senin bahsettiğin her arabada olur dediğin rolanti sesi değil burda bahsedilen.

777

« Yanıtla #29 : Aralık 30, 2010, 03:54:31 ÖÖ »
Enjektör sesi diye birşey vardır, yok diyenler ya tecrübe etmemişlerdir, ya da kullandıkları sistemde gerçekten ses yoktur, fakat bu bütün sistemler için geçerli değildir, "Bilip bilmeden yazıyorsunuz" diyen arkadaşım, "Enjektör sesi" diye bir araştır sonra tekrar yaz buraya, senin bahsettiğin her arabada olur dediğin rolanti sesi değil burda bahsedilen.
siz yanlis anliyorsun ben size yazmadim iyi okuyun arac sondukten sonra gelen sesten bahsetmis arkadas konuyla alakasiz enjektor sesi zaten var benimkinde yazdimda bakarsaniz gorursunuz ilk sayfaya ;)

wordsman

« Yanıtla #30 : Aralık 30, 2010, 04:03:33 ÖÖ »
siz yanlis anliyorsun ben size yazmadim iyi okuyun arac sondukten sonra gelen sesten bahsetmis arkadas konuyla alakasiz enjektor sesi zaten var benimkinde yazdimda bakarsaniz gorursunuz ilk sayfaya ;)

Kusura bakmayın şimdi anladım ne demek istediğinizi, ama konuyu şöyle göz ucuyla incelediğinizde enjektör sesi ile ilgili yorum yapmışsınız gibi algılanıyor, şimdi tekrar dikkatlicene gözden geçirince fark ettim.

mehmetcan494

« Yanıtla #31 : Ocak 01, 2011, 11:00:47 ÖÖ »
arkadaşlar aracıma 10 gün önce brc my 10 lpg kiti takıldı.genel itibariyle memnunum fakat enjektör sesi kabine kadar giriyor ve ses beni rahatsız ediyor.bunu engellemenin bir yolu varmı acaba?

bende dün taktırdım içeri hiç bir  ses gelmiyor fakat kaputu açınca mısır patlaması gibi ses geliyo buda normaldir diye biliyorum bu kadar kafana takarsan sürekli rahatsız olursun sesi duyduğunda aç teyibi unut gitsin ;)

dadasonur

« Yanıtla #32 : Ocak 01, 2011, 06:59:08 ÖS »
anladığım kadarıyla bütün lpg li araçlarda bu ses var,
brc hakkında genelde olumlu söylemler  gelmişti bende brc taktırmayı düşünüyordum ancak ses biraz şiddetli diyorsunuz benimde kafam karıştı açıkcası  hangi marka en az sorunlu diye.

cngz61

« Yanıtla #33 : Ocak 01, 2011, 07:22:58 ÖS »
onur kardeş o kadar kafana takma sadece rolantide geliyor.belkide takıldığı yerle ilgili olabilir benimki göğüse çok yakın.brc iyi marka(diğerlerini bilmiyorum)

dadasonur

« Yanıtla #34 : Ocak 01, 2011, 07:35:37 ÖS »
sadece rölantide gelen ve çok rahatsız etmeyen bi ses ise çokta önemli değil .

cngz61

« Yanıtla #35 : Ocak 02, 2011, 07:17:36 ÖS »
sadece rolantide duyuyorsun hafif dizelimsi bir ses

mehmetcan494

« Yanıtla #36 : Ocak 03, 2011, 08:04:33 ÖÖ »
arkadaşlar bu normal bir ses daha önce ki iki aracımda tartarın,stafanelli kullandım ve şu an brc kullanıyorum ama hiç bu sesleri duyup takıntı yapmadım genelinde çıkan ses aynı abartılacak birşey yokki bu kadar bence mademki az yaksın gaz takayım diyoruz katlanıcaz o zaman bu ufak tefek seslere yapacak bişi yok.

concrete

• AKIŞ LPG SİSTEMLERİ
« Yanıtla #37 : Ocak 03, 2011, 10:11:05 ÖÖ »
arkadaşlar aracıma 10 gün önce brc my 10 lpg kiti takıldı.genel itibariyle memnunum fakat enjektör sesi kabine kadar giriyor ve ses beni rahatsız ediyor.bunu engellemenin bir yolu varmı acaba?

Özellikle rolantide enjektör esi gelir. Bir süre sonra biraz azalır ancak tamamen kesilmez.

İçeriye hiç ses gelmeyecek seviyede düşük ses için, düşük ohm da çalışan enjektörler kullanılmalı. Bu da her markada yok.

ed35

« Yanıtla #38 : Ocak 03, 2011, 10:25:00 ÖÖ »
Genelde bosh marka enjektörler yapıyormuş bu sesleri ve benimkide landi-renzo olduğundan bosh ama öyle rahatsız edici bir sesi yok.

concrete

• AKIŞ LPG SİSTEMLERİ
« Yanıtla #39 : Ocak 03, 2011, 10:32:42 ÖÖ »
2 ohm da çalışan enjektörler kullanıyoruz. Takıldıktan 100 km sonra benzinden daha sessiz oluyor araç. Üstelik verimi de daha yüksek; hızlı çalışıyor.

777

« Yanıtla #40 : Ocak 03, 2011, 12:19:34 ÖS »
2 ohm da çalışan enjektörler kullanıyoruz. Takıldıktan 100 km sonra benzinden daha sessiz oluyor araç. Üstelik verimi de daha yüksek; hızlı çalışıyor.
hangi markaya ?

seferad

« Yanıtla #41 : Nisan 22, 2012, 04:22:33 ÖS »
zavolide ses yoktu fd6 takılıydı çok memnundum tavsiye ederim.kartal sanayi sunar otogaz hakan usta:(

cancin

« Yanıtla #42 : Nisan 24, 2012, 09:06:00 ÖÖ »
Matriks enjektör (kibrit kutusu gibi)   tavsiye ederim idda ediyorum en sessiz enjektördür.

ardem

« Yanıtla #43 : Mayıs 17, 2012, 09:26:54 ÖS »
elyaf diye taşyünü ve cam yünü kastedilmiş sanırım. Taşyünü veya cam yünü ses izolasyonu sağladığı gibi ısı izolasyonuda sağlar. Araştırmadım fakat bence elyaf falan sarmayın enjektörlere, enjektörler soğumayabilir fakat motor kaputu ve göğüs arkasına taşyünü döşemek sesi kesebilir. Fakat çok derme takma olur bence sessiz enjektör araştırmak daha mantıklı.

mertkaan01

« Yanıtla #44 : Aralık 26, 2014, 07:32:37 ÖS »
araç sabah ik çalışmasında daha lpg ye geçmeden 15 saniye kadar (benzin enjektörleri ısınıyomuş servisin dediği).bi ses var tıktıktık diye tok bi ses sonra kesiliyo bu ses normal mi?

bilisim

« Yanıtla #45 : Aralık 27, 2014, 12:16:20 ÖS »
araç sabah ik çalışmasında daha lpg ye geçmeden 15 saniye kadar (benzin enjektörleri ısınıyomuş servisin dediği).bi ses var tıktıktık diye tok bi ses sonra kesiliyo bu ses normal mi?
aynı dert bende de var bana da benzin enjektör sesi sorun yok dediler vtec2 lerde var