Gönderen Konu: Kit mtm lpg takılalı 5bin km oldu geç marş basma sorunu  (Okunma sayısı 5725 defa)

mustalli

Kit mtm lpg takılalı 5bin km oldu geç marş basma sorunu
« : Ağustos 17, 2014, 09:26:38 ÖS »
LPG takılalı 5bin km oldu aracım 2010 model otomatık 40binde
Araç lpg de park ettikten sonra ilk marşta eski araçlar gibi 3-4 saniye sonra marş alıyo
yetkılı servis subap ayarı istiyo dediler subap ayarı yapıldı  sorun devam ediyor
daha sonra benzınde kullanmaya başladım sorun ortadan kalktı yani sorun lpg kaynaklı
aracı lpg de kullanıp park edınce yarım saat bekleyınce araba sanki benzın ve gaz karısmısta calısamıyor gıbı geç marş alıyo
lpg de bu sorunu yaşayan arkadaşlar ne tur çözüm ürettiler cihaz kitmtm takılalı 5 ay oldu
usta 1 gun bırakacaksın soruna bakacaz dedı ama şehir dışına çıktığım için lpg ustasına aracı bırakamadım

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: Kit mtm lpg takılalı 5bin km oldu geç marş basma sorunu
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2014, 10:52:06 ÖS »
Regulator ya da enjektörler emme manifoltuna gaz sızdırıyor, yetkili servisinıze gıdıp kontrol ıcın aracı bırakınız. Selamlar...

just4scream

« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2014, 11:15:19 ÖS »

Regulator ya da enjektörler emme manifoltuna gaz sızdırıyor, yetkili servisinıze gıdıp kontrol ıcın aracı bırakınız. Selamlar...
Bende de bazen oluyor herhangi bir kaçak yok ayda bir kere oluyor belkide.Araba geç çalışıyor ve gaza basmazsam stop ediyor sebep nedir acaba

mustalli

« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2014, 12:35:18 ÖS »

Teş. hocam aracı lpg servisine bırakıp inş sorunu çözdürürüz

mustalli

« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2014, 12:52:04 ÖS »
Düşünüyorumda ilk defa uzun yola çıktıktan sonra bu durum meydana geldi
acaba montajı yapan çorum bmw yetkili servisi düzgün montaj yapamadıdamı bu sorun meydana geldi
sıkıntı montajdan (usta hatası) mı yoksa malzemeden mı kaynaklı diye düşünüyorum

23korg23

Ynt:
« Yanıtla #5 : Ağustos 18, 2014, 01:29:02 ÖS »
eger ariza isiginiz yanmiyorsa ve daha cok motor sicakken yani ( enjektorden manifolda kacan gaz henuz bosalmamisken) yapiyorsa asvtec arkadasimizin dedigi gibi buyuk ihtimalle enjektor gaz sizdiriyor olabilir belki regulator yada gaz kesici vs bunlarada baktirmak gerekebilir

By_emre

« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2014, 03:06:44 ÖS »
Kitmtm cok kaliteli bir kittir. Simdi soyle soylemek istiyorum araci stop edip hemen tekrar mars basarsaniz hemen almaz stop edip 10-15 saniye bekledikden sonra direk calisir bu arada 23korg23 mtm ariza isigi yakmaz

caucass

« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2014, 03:34:17 ÖS »
LPG=dert+bela

mustalli

« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2014, 07:01:29 ÖS »
LPG=dert+bela
BİDAHA ARABA DEĞİŞTİRİRSEM KESİNLİKLE LPG TAKTIRMAYACAM VARSIN FAZLA YAKSIN GICIK OLDUM YOK 10 BINDE SUBAP AYARI YOK ARIZA :)

By_emre

« Yanıtla #9 : Ağustos 18, 2014, 07:09:17 ÖS »
Taktirirken markadan ziyade usta arasaniz aslinda pek sorun cikmaz Kitmtm de subap ayari yaptirmana gerek yok 30.000 araliklarla yaptirirsin.  Düzgün bir yoluna sokun ariza yapicak bir kit degil

BugraH4N

« Yanıtla #10 : Ağustos 18, 2014, 07:11:17 ÖS »
bende de benzer bi sorun var 1 gün radar hondaya bırakmama ragmen hala çözülebilmiş değil
örneğin aracı bugun benzinle calıstırayım gidip bi yerde 3-4 sat stop etsemde tek marşta araç çalısıyor ammaa eğer aracı lpg de kullandığım zaman gidip bi yerde 3-4 saat bekletsem araç gazı bikaç kez pompalamadan sonra calısıyor 1 dk civarı minumum 2000 devirde calıstırmazsam da stop ediyor

bombom41

« Yanıtla #11 : Ağustos 18, 2014, 07:59:31 ÖS »
sizin araç ilk çalışmada zaten benzinle çalışmıyor mu?

BugraH4N

« Yanıtla #12 : Ağustos 19, 2014, 08:40:24 ÖÖ »
Iste orda bi sikinti var duzenli benzinde kullanirken sikinti yok ama lpgde kullanirken parket bi yere bi kac saat sonra gel calismiyor gazi pompalamadan kisaca durum sikinti

caucass

« Yanıtla #13 : Ağustos 19, 2014, 04:53:52 ÖS »
LPG=dert+bela
BİDAHA ARABA DEĞİŞTİRİRSEM KESİNLİKLE LPG TAKTIRMAYACAM VARSIN FAZLA YAKSIN GICIK OLDUM YOK 10 BINDE SUBAP AYARI YOK ARIZA :)
LPG nin kahrı çekilmez yaw

23korg23

« Yanıtla #14 : Ağustos 20, 2014, 12:28:29 ÖS »
Kitmtm cok kaliteli bir kittir. Simdi soyle soylemek istiyorum araci stop edip hemen tekrar mars basarsaniz hemen almaz stop edip 10-15 saniye bekledikden sonra direk calisir bu arada 23korg23 mtm ariza isigi yakmaz

yakmaz diye kesin birsey yoktur. montajci yanlis enjektor anlis regulator vs uygularsa yanabilir. obd destekli olmasi kesinkikle ariza isigi yakmayacak anlamina gelmez. yani her obd li kitin belirli bir tolerans araligi vardir mesela atiyorum %20 hata payi oldugunda kit duzeltebilir ama daha yuksek olunca duzeltemeyebilir buda ariza isiginin yanmasina neden olabilir. zaten arkadasin sorununa montaj hatasi acisindan yada ekipman arizasindan yaklastim ariza isigi yaniyorsa ya montaj hatasi vardir yada bir ariza dusuncesiyle. kitmtm piyasadaki en kaliteli en sorunsuz kitlerden biridir hatta birinci sirada desem sanirim abartmis olmam

mustalli

« Yanıtla #15 : Eylül 16, 2014, 08:56:35 ÖS »
Arkadaşlar garanti kapsamında şaşmazda erdenizler lpg ye gittim tüp ayarlarından benzin değerleri programla düzeltildi ve sorun çözüldü aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardı onlarada emsal olur belki sorunsuz sürüşler herkese..

Cherkess

« Yanıtla #16 : Eylül 17, 2014, 04:03:29 ÖÖ »
Aküyü ölçtürdünüz mü?

Özgür Kızılkaya

araf07

« Yanıtla #17 : Eylül 17, 2014, 04:43:47 ÖÖ »
benzer bi sorun başka bi araçta yaşadım. sorunu benzin deposundaki benzini yenilemekle çözdum. özellikle yaz aylarında lpg ye çabuk geçiyor depodaki benzin aylarca eksilmeden duruyor. bu sürede yaz sıcağınında etkisiyle benzin kıvamı yoğunlaşıyor ilk çalışmada zor çalışıyordu.