Gönderen Konu: civic lpg uyum hakkında  (Okunma sayısı 5748 defa)

doktorbean

civic lpg uyum hakkında
« : Mart 01, 2011, 11:09:39 ÖS »
arkadaşlar selam,yaklaşık bir ay önce aracıma prıns vsı lpg kiti taktrdım.aracım 2010 civic elegance otv,maşallah verdiğim paranın hakkını veriyor.ne performans,ne arıza lambası hiçbir problem yok.kafama tek takılan bu japon araçlarda ki subap erimesi olayıydı.bugün iki kaynaktan güvenilir bilgiler aldım hem prıns he de brc yetkili bayi teknik servisinden.bizim cıvıclerde subaplar bronz malzemeymiş ve kalibrasyon iyi yapılırsa sorun çıkarmazmış ki bronz ve çeliğin erime sıcaklıkları yakın.magnezyumdan üretilmiş subaplarsa ki bunlar cruze,mazda,nıssan,ınsıgnıa gibi araçlarda bu sorunlar sık görülüyormuş.subap yağlama sistemini para verip yaptırmak istedim.gerek yok diye ısrar ettiler fiyatı 500 lira civarında.iyi bir montaj,iyi kalibrasyon,kaliteli yakıtla sorunsuz aracınızı lpg ile kullanabilirsiniz.yerli,yabancı tüm kaynakları araştırdım tek sorun şu;daha sık subap ayarı gerekiyor.onu da lpgnin sunduğu %50 tasarrufa sayalım.iyi forumlar

tolgaacar

Ynt: civic lpg uyum hakkında
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2011, 11:11:30 ÖS »
bende onumuzdekı hafta brc taktırıyorum.siz kaça taktırdınız prıns i

doktorbean

« Yanıtla #2 : Mart 01, 2011, 11:32:05 ÖS »
ben 2050 taksitle yaptırdım,valve care yani subap korumaya 500 lira vericektim ama vazgeçtim zaten sakin kullanıyorum bu şekilde subap yakacak halim yok büyük konuşmak istemem ama.benim arkadaşımın babasının servisiydi sağolsun çok ilgilendi.ankaradaysanız yardımcı olurum brc'nin de yetkili servisi kendisi kit çok farketmez benim tercihim öyleydi brc takan arkadaşlarım da vae gayet memnunlar içiniz rahat olsun taktırın derim

tolgaacar

« Yanıtla #3 : Mart 01, 2011, 11:34:42 ÖS »
bende istanbulda sadece brc üzerine çalışan bi ustaya taktırcam.oncekı aracımada orda taktırmıştım.işinin ehlı yani.yarın sabah 2011 hondaya taktırcaz orda bidahakı haftada benim araca taktırcaz..tşk cvp için

integtant_83

« Yanıtla #4 : Mart 02, 2011, 08:11:36 ÖÖ »
arkadaşlar selam,yaklaşık bir ay önce aracıma prıns vsı lpg kiti taktrdım.aracım 2010 civic elegance otv,maşallah verdiğim paranın hakkını veriyor.ne performans,ne arıza lambası hiçbir problem yok.kafama tek takılan bu japon araçlarda ki subap erimesi olayıydı.bugün iki kaynaktan güvenilir bilgiler aldım hem prıns he de brc yetkili bayi teknik servisinden.bizim cıvıclerde subaplar bronz malzemeymiş ve kalibrasyon iyi yapılırsa sorun çıkarmazmış ki bronz ve çeliğin erime sıcaklıkları yakın.magnezyumdan üretilmiş subaplarsa ki bunlar cruze,mazda,nıssan,ınsıgnıa gibi araçlarda bu sorunlar sık görülüyormuş.subap yağlama sistemini para verip yaptırmak istedim.gerek yok diye ısrar ettiler fiyatı 500 lira civarında.iyi bir montaj,iyi kalibrasyon,kaliteli yakıtla sorunsuz aracınızı lpg ile kullanabilirsiniz.yerli,yabancı tüm kaynakları araştırdım tek sorun şu;daha sık subap ayarı gerekiyor.onu da lpgnin sunduğu %50 tasarrufa sayalım.iyi forumlar
Kalibrasyon aşamasında brc ve prinsten hangisi daha başarılı?  Brc  diyince 2A mühendislik üyesi servislerde montaj  akla geliyor , prins marka kitte tanıdık referanslar dışında montaj yaptıracak yeri nasıl seçmek gerek?

doktorbean

« Yanıtla #5 : Mart 02, 2011, 08:41:50 ÖÖ »
ben burda marka karşılaştırması yapmıcam acak prıns'ın yazılımı aracım kendi ecu yazılımıyla çok uyumlu,enjektörleri orjinal enjektörleriyle aynı aracın,ben araştırdım buna karar verdim sizin bütçeniz neye el veriyorsa onu düşüneblirsiniz.prıns servisleri çok yaygın değil ama büyük servisler var bunu yapan ankarada.zaten prıns her servise yetki vermiyor öyle olsa 100000km garanti vermezdi.tabi akadaşımın babası olması da etkili oldu seçimimde

serkannt

« Yanıtla #6 : Mart 02, 2011, 01:46:49 ÖS »

Merhaba,

Öncelikle LPG sisteminiz hayırlı olsun, bende 2007 civic var bende araştırdım bu konuyu size aktarılan bilgiye yakın şeyler söylendi banada, bende Prins taktırıcam ama şu yağlama sistemi hakkında kararsızım. ankarada çok güvenilir bir prins bayisine gittim ve senin aracına mutlaka yağlama sistemi takılması gerikir dedi ve taktırmassan yazık edersin subapların yanabilir dedi, ister mekanik yağlayıcı taktır (200TL) ,ister otomatik taktır (500TL) ama mutlaka birini taktır dedi. Forumda diğer arkadaşların yorumlarına bakıyorum subap konusu ile ilgili bir şikayet duymadım, sizce ne yapayım? ne önerirsiniz bu konu ile ilgili?

doktorbean

« Yanıtla #7 : Mart 02, 2011, 03:21:55 ÖS »
hocam mekanik sistem çok uyduruk,manifoldun delinmesi hele ayrı bir sorun,zaten enjektörler için deliniyor bir kez.elektronik sistem yağlayıcı harika,her silindire eşit dağıtıyor ve içindeki madde yağ değil klasik sistemde her türlü yağ konuyor içine.ben şöyle karar verdm,10000 km lpg ile kullandıktan sonra subap ayarına gideceğim orda nekadar bozulmuş ayar,siboplar ne durumda görülüyor zaten.ona göre yaptırmayı düşünüyorum ama prınste yanma optimuma yakın gerçekleşiyor ki arıza lambası yanmaması bu anlama geliyor,bazı ustalar lambayı bypass eden bir sistemle lambayı iptal ediyorlar araç arıza verse de yanmıyor.buna dikkat etmek lazım benim hava filtresi kontrolü yaparken lamba yandı mesela hemen:Dayrıca elektronik sistemde enjktör hortumlarına t giriş yapılıyor böylece tek delik açılmış oluyor manifolda,iyi günler