Gönderen Konu: Araç Lpg ye geçmiyor  (Okunma sayısı 5171 defa)

trapzone

Araç Lpg ye geçmiyor
« : Nisan 03, 2012, 01:07:21 ÖS »
Merhabalar honda civic hb i-shift aracım var.aracı aldıgımda uzerınde zavolı marka lpg kıtı vardı.tabı sorunlarını bılmıyordum.neyse şimdi aracım lpg ye gecmıyor bunun ıcın 2 ustaya gosterdım sonuc nafıle dun baska bır ustaya daha gosterdım ısı derecesının 25 deerece yaptı ve lpg fıltresını değıstrdı bu sabah sıkıntısız gectı ama ben sorunun tam olarak cozuldugunu sanmıyorum.cunku ustaya gosterdıkten ertesı gunu aracta sıkıntı olmuyor ama sonrakı gunler devam edıyor.ayrıca aracın sureklı motor arıza lambası yanıyor ve benzın ıbresı sureklı dıpte eskı sahıbı lpg yuzunden bunlar dedı bunların cozumu yok mu?arac lpg de kac kurus yakarsa normaldır?

honda2002

Ynt: Araç Lpg ye geçmiyor
« Yanıtla #1 : Nisan 03, 2012, 02:45:36 ÖS »
Merhabalar honda civic hb i-shift aracım var.aracı aldıgımda uzerınde zavolı marka lpg kıtı vardı.tabı sorunlarını bılmıyordum.neyse şimdi aracım lpg ye gecmıyor bunun ıcın 2 ustaya gosterdım sonuc nafıle dun baska bır ustaya daha gosterdım ısı derecesının 25 deerece yaptı ve lpg fıltresını değıstrdı bu sabah sıkıntısız gectı ama ben sorunun tam olarak cozuldugunu sanmıyorum.cunku ustaya gosterdıkten ertesı gunu aracta sıkıntı olmuyor ama sonrakı gunler devam edıyor.ayrıca aracın sureklı motor arıza lambası yanıyor ve benzın ıbresı sureklı dıpte eskı sahıbı lpg yuzunden bunlar dedı bunların cozumu yok mu?arac lpg de kac kurus yakarsa normaldır?

Ben ilk LPG taktırdıktan sonra bende de olmuştu.
Ardından problem giderildi ve 40-50 km sonra motor arıza lambası yandı.
LPG basınç sensörü arızalı dendi, değiştirildi ve şükür, problem kalmadı.

trapzone

« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2012, 06:13:07 ÖS »
hocam peki sorun neymiş ve size kaç mal oldu be dediğiniz değişiklikler?

honda2002

« Yanıtla #3 : Nisan 03, 2012, 08:26:58 ÖS »
Problem lpg basınç sensöründeydi değişikce düzeldi.
Montaj kiti yeni takıldığından garantiden değişti. Ücret ödemedim.

trapzone

« Yanıtla #4 : Nisan 03, 2012, 09:41:49 ÖS »
hocam benımde bugun hava fıltesını falan değıstırdıler lpgye gecıs ısısını 25 dereceye getırdı usta arac bugun sorunsuz lpgye gecıyor ancak bu sefer rolantıde tıtreme yapmaya basladı ara ara?bu neden kaynaklanıyor olabılır?