Gönderen Konu: civic 1.8 i vtec  (Okunma sayısı 4778 defa)

driver18

civic 1.8 i vtec
« : Ocak 31, 2011, 06:50:45 ÖS »
arkadaslar 96 kasa 114 hp corollamı satalı 1 hafta oldu yeni bir araba alacağım ve aklımda civic 1.8 ivtec var 2011 yada 2010 da mı cıktı bılmıyorum i-shift olanını demıyorum bılgınıze bu aracı alırsam pısman olurmuyum arac konfor ıc kalıte yol tutusu acısından nasıl yanı benzin verileri 1.6 araclar ıle aynı gibi fabrıka verılerıne guvenmemelımıyım buyuk ıhtımalle lpg taktımak istiyorum prince marka yada bu araca uyumlu olacak baska bı onerınız varsa sevınırım en son olarak lpg taktırırsam yakıt verılerı ne olur bılgısı olan arkadaslardan yardım ıstıyorum yada wosvagen 1.4tsi motora sahıp en son makyajlı kasa degılde bı on cekı kasayı alacagım honda kullanıcısı olrak sızden yorumlarınız beklıyorum arkadaslar aslına bakarsanız japondanda vaz gecmek ıstemıyorum bu arada temız 1.8i-vtec satmayı dusunen varsa konusalım

koraygeo

Ynt: civic 1.8 i vtec
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2011, 06:59:11 ÖS »
nekadarlık bir bütçeniz var ortalama

driver18

« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2011, 07:01:52 ÖS »
en fazla 33000 daha fazla cıkamıyorum

koraygeo

« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2011, 08:37:59 ÖS »
33 000 tl bütçeyle 2010-2011 model i-vtec alamazsınız...şuan 2010-2011 model i-vtec ler ortalma 48 000 tl civarında satılıyor..hatta i-vtec 2007 model i-shift ler dahi eğer temiz araç kazasız belasız istiyorsanız 37 000 den aşağı bulmanız imkansız..tabi piyasada 30 000 tl yede satılan 2007 ve sonrası i-vtec ler var genelde pert kayıtlı oluyorlar yada kaskosu olmayıp ama çük büyük kazaya karışmış garanti dışı araçlar oluyor misal kaput değişmiş tavan boyalı kapılar değişmiş vs ama alınca nasıl sıkıntılar yaşarsınız onu tahmin edersiniz :) öncelikle araçların piyasından bahsettim size dediğim gibi 2010 üzeri tam otomatikler 48 000 tl 2007 sonrası i-vtec i-shiftler 37 000 den başlar tabi bunlar garantili temiz araçlar..ben geçen yıl 40 000 tl ye aldım 2008 model sport modeli tabi diyenler oldu pahalı vs ama garantili kazasız belasız sorunsuz bir araçtı 2000-3000 fazla verip sorunsuz araca rahat huzurlu binmek paha biçilemez :)neyse araç hakkında bilgi vereyim yaklaşık 8 aydır kullanıyorum,zaten iç ve dış dizayn olarak insanı cezbediyor tüm dikkatler üzerinizde oluyor malum pek piyasada yok bizim araçlardan insanların gözleri daha alışamadı :) aracın performansı gayet iyi benzin sarfiyatı 1.6 araçlar gibi(bizde peugeot 307 var yakıt değerleri aynı) ortalama 35 krş yakıyorum bence lpg ye gerek yok zira lpg li araçlarda 25 krş yakıyormuş birde lpg olayına girip araçtan sogumaya gerek yok..benim aracım i-shift ve siz bakmayın söylentilere aracı dikkatli kullanırsan incitmeden kırmadan seni üzmüyor hem performans konusunda hem benzin sarfiyatında,tam otomatik kullanan bir arkadaş km de 50-60 krşdan bahsetti bilmiyorum ama çok uçuk bir rakam..açıkcası dostum ben sorun yaşamadım olsada ufak tefek maliyetlerle haledilen her araçta gözüken sorunlardı..dediğim gibi fiyatlara dikkat et ucuz araç alacağım diye pert yada kafası gözü dağılmış araç alma emin ol ucuz atılan araç mutlaka yatırdıgı masrafla piyasa fiyatına çıkar..

yusufaltintepe

« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2011, 09:25:48 ÖÖ »
dediğiniz bütçede aradığınız kriterde bir araç bulmanız imkansız bende aradığınız araçtan var tam otomatik ı-shıft değil

driver18

« Yanıtla #5 : Şubat 04, 2011, 06:52:43 ÖS »
arkadaşlar ben mi tam yazamadım sorun mu bende anlayamadım ama i-shft olmayan modelını kastettım zaten benım alacagım arac 1.8i-vtec 2007 2008 manuel 33 -36000 arası gayet temız bulunabılıyor sadece bu arac hakkında bılgım yok arac ıcerıden ve dısarıdan cok cok guzel gorunuyor bu aracların ingiliz üretimi oldugunu ve fabrıka verılerı olarak 1.6 motorlu araclar kadar yaktıgını bılıyorum ustelık 1.8 140 hplık bı arac ıcın cok ıyı bana lpg taktırırsam faydası olurmu sarfıyat kaca duser aracın serılıgınde hıssedılır derecede bı dusus olur mu yol tutusu olarak nasıl bunları ogrenmeye ıhtıyacım olacak bendekı 1.6 corolla 96 kasa performans olarak cok tatmın edıcıydı donanım vs hıc yoktu bu arac yanında ford focus titanium da kafama cok yattı ıkısı arasında kaldım japon araclarını cok sevıyorum bu sebeple yardımınızı ıstıyorum bu kasa kullananlardan bılgısı olanlardan saygılarımla

driver18

« Yanıtla #6 : Şubat 04, 2011, 06:54:23 ÖS »
woswagen 1.4 tsi motorlu golf nasıl bır tercıh sızce?

koraygeo

« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2011, 07:32:01 ÖS »
2007-2008 modeli bulabilirsiniz 35 000-40 000 tl arasında ama siz ilk mesajınızda 2010-2011 den bahsetmişsiniz..araç alırken dikkat edin 2000-3000 tl aşağı olur diye 100 000 km yi devirmiş araç almayın bizim araçların 100 000 km bakım masrafı 2000 tl yi geçiyor..benim i-shift manuellerde yakıt değeri aynı olduğu söyleniyor km de 35 krş un altında yakıyorum pekde sakin kullanmam aracımı ilk aldığımda aracımın eski sahibi ne hikmetse LPG taktırmış bir ay LPG li kullandım 25 krş yakıyordum ortalama ve birde araç benzinle kalktığını hesap edersek ortalama 28 krş civarıydı yakıt ortalaması ve LPG aracın performansını çok düşürdü hiç memnun kalmadım bir ay dayanabildim zaten hemen söktürdüm LPG yi sonra anladım hondaya bindiğimi malesef bu kasaya LPG uygun değil performans alamıyorsunuz her kafadan bir ses çıkıyor ama ben açık ve net belirtiyorum km de 7 krş için aracın garantisini bozmaya ve motorunu yemeye gerek yok...bizim araçlar 1.8 ve 140 ps olmasına rağmen şuan 1.6 yeni sedan civic lerden az yakıyor hatta bizim 2. aracımın pejo 307 yakıt değerleri aynı sonuçta 1.8 araca biniyorsunuz yakıt değerleri çok iyi LPG  olayına girmeyin derim..son olarak uyarımı gene yapayım araç alırken dikkat edin sağında solunda gözüken ufak bir hasar başınıza dert açabilir zira bu araçların parçaları çok pahalı..

driver18

« Yanıtla #8 : Şubat 04, 2011, 09:44:23 ÖS »
soyledıklerınız dınleyecegım fakat etrafımda lpg taktıran cokta memnun olan ınsanlar var ve hepsı sunu soyler kotu lpg sıstemı yoktur kotu usta vardır ıyı bı ustaya taktırsan hıc sorun yasamazsın derler acaba vtecle uyumlu mu degıl lpg olayı orasını bılmıyorum parcası pahalı dıyorsunuz eskı 1.6 corollam ıle benzınde 300lıra yakıyordum pek fark etmeyecek ozman malum dunyanın en pahalı benzını bızde oturdugum yer ızmır ve petrol rafınerısınde calısıyorum ınanırmısınız benzın 800 lıraya cıkıyor vergılerle 3.80 kurusa bız kullanıyoruz ne olacak halımız lpgye muhtac kalıyoruz woswagenın 1.4 tsi motorunun cok verımlı oldugunu duydum benzınde cok az yakıyor performansıda cok ıyı dıyorlar acaba alman grubuna mı gecsem golf 1.4 tsi leon 1.4 tsi gibi ne dersınız

koraygeo

« Yanıtla #9 : Şubat 04, 2011, 11:26:28 ÖS »
dostum önceki aracım pejo 307 idi..alman markası hiç kullanmadım pek bilgim de yok ama sonuçta mercedes-bmw-audi-opel-skoda-seat yabana atılır markalar değil tabiki...bana sorsan bundan sonraki aracın ne olacak desen honda daha iyisini yapana kadar şimdiki aracım derim..

dadasonur

« Yanıtla #10 : Şubat 06, 2011, 11:01:04 ÖÖ »
driver18 arkadas öncelikle lpg işini kafana takma iyi montaj herzaman iyi sonuclar verir yok motoru bitirir yok şöyle olur böyle olur hiç dinleme honda motoru dünyanın en iyi motorları arasındadır ki minimum 150.000 km lpg li motorda bi sorun olmaz zaten çıksa bile 150.000 km de sen motor 1000 defa parasını çıkartırsın
 bir diğer konuda eğer yılda 15.000 km nin üstünde yol yapıyorsan benim sana tavsiyem ne tsi motor nede 18 honda sen en iyisi iyi bi dizel al  uğraşma tsi motorda öyle az falan yakmıyor ş.içi 8-9 lt den az yakmaz