Gönderen Konu: Civic 1.6 Dream BRC LPG Montaj  (Okunma sayısı 16437 defa)

oktayoo

• Oktay
Ynt: Civic 1.6 Dream BRC LPG Montaj
« Yanıtla #25 : Temmuz 11, 2013, 08:35:55 ÖÖ »
Valla abicim şimdi bu videoyu 2A'yada atacam utanın diycem :D Bu arada Aydın abi para konusunu halletti eğer Serna adlı üyemizin alacağı jant&lastiği gelirse c.tesi gidip bende onları alacağım :)
http://www.teamhondaturkey.com/forum/satilanlar/fd6_orjinal_jant_ve_lastik_satilik-t72969.0.html;new#new
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-honda-civic-16-orjinal-jant-lastik-130690042/detay/

iyi hadi hayırlısı olsun,akşam uğrarım konuşuruz.

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #26 : Temmuz 12, 2013, 09:03:44 ÖÖ »
http://www.youtube.com/watch?v=F9NOV2m7Yg0&feature=youtu.be
Arkadaşlar LPG si böyle dolanınız varmı :) ? Ekranda DOLU yazıyor mu ?

kafkas

• KAFKAS KARTALI
« Yanıtla #27 : Temmuz 13, 2013, 12:44:30 ÖÖ »
Lpg tankı kapasitenin %80'i kadar dolar.O tırrr tırr diye çıkan ses limite geldi demek.Daha zorlayıp doluma devam edilirse Lpg şamandırasına zarar verir.Ayrıca benzinin de Çeyrek depodan aşağıya düşmemesi gerekir.o da araç benzinde çalışıyormuş gibi benzin şamandırasına sinyal gönderiyor,halbuki araç Lpg de çalışıyor,benzin sistemi uyutuluyor.O yüzden benzin şamandırası ısınır ve az benzin olunca şamandıra yanar,Lpg deposunu doldurunca lpg göstergesindeki her bir led ışık 2,5 dakika sonra yanar,yani siz depoyu ful etseniz bile 4 ışık varsa tamamının yeşil yanması 10 dakikayı buluyor,Bu bilgileri Çorum Özençler'in sahibi Mehmet Hocamdan aldım.Lpg ışıkların 2,5 dakikada yanmasını da teknik olarak anlattı ama tam olarak hatırımda değil.LPG dolum pompasındaki "Depo Dolu" ukatılımını hiç görmedim,belki de o pompanın yazılımı ile ilgili bir şeydir,yeni model bir pompa olabilir.Herkese kazasız,masrafsız,cezasız günler dilerim.
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2013, 12:46:54 ÖÖ Gönderen: kafkas »

GokhanTfln

« Yanıtla #28 : Temmuz 16, 2013, 05:33:21 ÖS »
O tır tır eden ses deponun emniyetli dolum sınırına geldiğini belirtiyor. O anda dolum valfleri içerideki gazın dışarıya basınç uygulamasıyla zorlanma meydana gelir sesi de bu çıkartır. Deponuz %80 olduğunda doluma izin vermez (ekstra bir kaç işlem hariç). Eğer dolum yapan pompa basıncı yüksekse bu ses daha fazla litre aldığında basınç düşükse daha az litre dolum yapıldığında başlar (kendim iki farklı pompada defalarca test ettim). Bu ses bildiğim kadarıyla tüm markalarda var ama BRC de sanki baya fazla gibi :)

Kontağı kapatınca lpg göstergesindeki ışıkların sönmemesi de elektriğin muhtemel enjektörlerden alınmasıdır. Normal olan o ışığın kontak kapanınca hemen sönmesidir. Bunun için de sigorta panosundan elektrik alınması gerekir. Montajı yapan bayinize sorun isterseniz.

Montaj ve kötü ustalar yüzünden çok çektim o yüzden lpg konusunda baya araştırma yaptım usanmadım sordum aklıma takılan her şeyi. Sizin de takıntınız normal yani :)

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #29 : Temmuz 17, 2013, 12:04:20 ÖS »
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #30 : Temmuz 17, 2013, 01:58:58 ÖS »
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar 2A'dan bir mail geldi bana "Slm,
Doluma 3-5 litreden fazla kaldığı halde ses geliyor ise veya şamandıranız %80 civarı dolum olduğu halde dolumu kesmiyor ise daha önce aşağıda belirttiğimiz bilgileri bize yazmanız durumun da şamandıranızı değiştirtebiliriz. Bilginize"
Benim Tank 52 litre 42 litre gaz aldı ve tırlamaya başladı gazı'da haliyle kesmiyor bıraksak devam edecek 52 litre gazın %80'inin dolması 41,6 litre bu durumda Şamandıra değişimi söz konusu olur mu ? Ne dersiniz ?

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #31 : Temmuz 17, 2013, 09:09:22 ÖS »
işin gücün rast gelsin birader , işin zor valla

Mete_han

« Yanıtla #32 : Temmuz 18, 2013, 09:22:06 ÖS »
hayırlı olsun resımler cok gsl olmuş elıne sağlık kısmetse 1 - 2 ay ıcerısınde bende lpg taktırmayı dusunuyorum ve araştırdığım kadarıyla en uyumlu olanıda senın taktırdığın bu my11 galıba birçok kişi öle dedi brc motor için garanti verdi mi peki

Dışarda my11 takıldı 20 bin kmdir sorun yok. Serviste bos yere 1000 lira fazladan vermeye gerek yok bana kalırsa. Diger garanti devam ediyor zaten ic aksam vs.
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2013, 09:22:38 ÖS Gönderen: Mete_han »

By_emre

« Yanıtla #33 : Temmuz 19, 2013, 01:14:28 ÖÖ »
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar 2A'dan bir mail geldi bana "Slm,
Doluma 3-5 litreden fazla kaldığı halde ses geliyor ise veya şamandıranız %80 civarı dolum olduğu halde dolumu kesmiyor ise daha önce aşağıda belirttiğimiz bilgileri bize yazmanız durumun da şamandıranızı değiştirtebiliriz. Bilginize"
Benim Tank 52 litre 42 litre gaz aldı ve tırlamaya başladı gazı'da haliyle kesmiyor bıraksak devam edecek 52 litre gazın %80'inin dolması 41,6 litre bu durumda Şamandıra değişimi söz konusu olur mu ? Ne dersiniz ?

Abi 1-2 depo doldur eğer geçerse %80'i götür direk değiştirilmesini istiyorum 2a ile görüştüm dersin gereğini yaparlar biraz rahatsız etti bu ses olayıda seni değiştirilirse senin içinde iyi olur

TUNÇ99

« Yanıtla #34 : Temmuz 20, 2013, 12:27:16 ÖÖ »
mete han,my 11 hakkında tecrübelerini paylaşır mısın? benzin 5 tl yi geçince lpg ye geçmeye karar verdim.my 11 düşünüyorum bende.